WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

8. urodziny WP Desk

8 lat minęło jak 1 dzień! Dokładnie 16. lipca 2013 uruchomiliśmy sklep wpdesk.pl. W tym czasie wydarzyło się tyle niesamowitych rzeczy, że aż trudno to wszystko objąć pamięcią. Zapraszam na krótką, osobistą podróż przez ten kawałek czasu.

Pierwsza wtyczka – Przelewy24

Na początku po prostu chcieliśmy robić wtyczki do WooCommerce, bo uznaliśmy, że to będzie fajne, a przy okazji będziemy mieć odskocznię od projektów klienckich, które były naszym chlebem powszednim. Było nas dwóch. Krzysiek Dyszczyk i ja.

Pierwsza wtyczka powstała jeszcze w 2012 roku i sprzedawaliśmy ją na moim blogu. Klienci pisali maila, że są zainteresowani, otrzymywali ręcznie wystawioną fakturę pro-forma, a po jej opłaceniu, wysyłałem do nich (również ręcznie) maila z paczką zip z wtyczką.

Minęło 8 lat, a w tym momencie realizujemy blisko 2000 zamówień miesięcznie. Wszystko jest zautomatyzowane, a ręczna obsługa sklepu zminimalizowana praktycznie do zera.

Było nas dwóch, teraz jest nas ponad 30!

Pandemia nas zaskoczyła, gdy było nas 13. Od tamtej pory nie mogliśmy się spotkać osobiście na zjeździe firmowym. To będzie niesamowite uczucie przyjechać na pierwszy od dawna zjazd we wrześniu i spotkać tych niesamowitych ludzi, którzy tworzą WP Deska.

Jestem pod ogromnym wrażeniem jak wspaniałą i mądrą mamy Drużynę.

Ludzie są najważniejsi

Jesteśmy na etapie, na którym jeden człowiek już nie jest w stanie objąć wszystkich naszych działań. To już nie jest czas, w którym inicjatywy pochodzą ode mnie. Jesteśmy na etapie, gdy moja rola sprowadza się do tego, aby zapewnić naszej Drużynie odpowiednie warunki do realizacji ich pomysłów i chwalić ich, gdy realizują cele, które w dużej mierze sami sobie wyznaczają.

To jest niesamowite. Nigdy, w najśmielszych snach, nie przypuszczałem, że z małego projektu, wynikającego w 100% z miłości do WordPressa, powstanie tak prężnie działająca i rozwijająca się firma.

Firma wg mnie unikalna w Polsce. Firm, takich jak WP Desk na świecie jest mnóstwo, ale w Polsce (chyba) nie ma drugiej takiej firmy (o tej skali), która żyje w 100% z produktów dla WordPressa i jednocześnie tak mocno angażuje się w społeczność WP.

WP Desk to więcej niż biznes

Bo WP Desk to nie tylko biznes. WP Desk to firma z misją. Naszą ambicją jest pomaganie użytkownikom WordPressa, wspieranie wartości WordPressa. Tworzenie miejsca, w którym wszyscy czują się dobrze, mogą żyć po swojemu (pracujemy zdalnie), a różne poglądy, indywidualne cechy osobowe czy “sweet imperfections” to nie wady, a wartości.

Nie zawsze jest łatwo

Przechodząc z perspektywy dwóch osób do ponad 30, czy kilku zamówień miesięcznie do prawie 2000, zmienia się praktycznie wszystko. Pandemia, która bardzo przyspieszyła rozwój naszego biznesu, również odcisnęła na nas piętno. Rośliśmy szybciej niż byliśmy na to przygotowani (czy wręcz niż chcieliśmy), zaczęliśmy dostrzegać wady pracy tylko zdalnej i musieliśmy się zmienić jako ludzie i liderzy, żeby dostosować się do sytuacji, w której jesteśmy.

Nie zawsze było to łatwe. Do tej pory jednocześnie cieszę się i jestem przerażony, i onieśmielony tempem z jakim się rozwijamy i z jakimi wyzwaniami się spotykamy już nie jako mikro, ale większa firma.

Wyzwanie

Największym wyzwaniem dla mnie jest jednoczesne rozwijanie firmy nie tracąc z oka naszych wartości. Sprawienie, żeby WP Desk stawał się coraz większą firmą, ale jednocześnie żebyśmy czuli się jak rodzina. I to nie tylko taka, która dobrze wychodzi na zdjęciach ;)

Gdy zadbamy o naszą Drużynę to czeka nas wspaniała przyszłość.

Bo gdy Drużyna jest zadowolona to zadowoleni są Klienci

Wszystkiego najlepszego!

Wszystkiego najlepszego. Dla naszej Drużyny, dla naszych Klientów, dla wszystkich sympatyków WP Deska i użytkowników WordPressa.

Życzę Wam i sobie kolejnych tak wspaniałych lat!

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.