WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Co to jest dropshipping?

Dropshipping to rozwijająca się forma sprzedaży, która umożliwia szybkie rozpoczęcie działalności online bez zapasów przy niewielkiej inwestycji. Ideą tego wariantu e-commerce jest wykorzystanie gigantycznego rynku sprzedaży internetowej.

Stały rozwój handlu elektronicznego jest generowany przez rozwój coraz bardziej innowacyjnych technologii, wzmacnianie bezpieczeństwa i wzmacnianie przepisów dotyczących sklepów internetowych.

Sprzedaż online bez własnych zapasów, bardziej znana jako dropshipping, jest również czynnikiem rozwoju handlu elektronicznego. Ta praktyka znacznie zwiększyła liczbę e-handlowców w sieci, a także liczbę sklepów internetowych. Jeśli chcesz zacząć w tej branży, oto konkretna definicja dropshippingu, zalety i najlepsze praktyki, aby być wydajnym i opłacalnym.

 

Co to jest dropshipping?

Główną funkcją dropshippingu jest brak zapasów i logistyki. Jako sprzedawca nie przechowujesz żadnych produktów ani nie zarządzasz dostawami. To Twój dostawca lub hurtownik zajmie się całą tą częścią: zarządzanie zapasami, wysyłką, dostawą do klienta itp.

Jako przykład załóżmy, że chcesz stworzyć internetowy sklep z wystrojem wnętrz.

  1.     Najpierw poszukasz dostawcy lub hurtownika, który oferuje produkty w Twojej niszy i w Twoim temacie.
  2.     Po znalezieniu wysokiej jakości produktów, które spełniają Twoje oczekiwania, dodasz je do swojego sklepu internetowego.
  3.     Napiszesz unikalne karty produktów dla tych produktów i ustawisz kampanie reklamowe, aby przyciągnąć odwiedzających i skłonić ich do zakupu: SEM, SEO itp.
  4.     Po kilku dniach… pierwsze zamówienie!
  5.     Odbierasz pieniądze i zamawiasz produkt od swojego dostawcy lub hurtownika, podając dane kontaktowe klienta.

Twój hurtownik zajmie się wtedy całą logistyką i dostarczy produkt bezpośrednio do Twojego klienta.

 

Zalety dropshippingu

 

Eliminacja logistyki

To niespodzianka dla każdego. Główną zaletą tego biznesu jest całkowita eliminacja logistyki dla dropshippera. W żadnym momencie nie musisz składować produktów, przygotowywać opakowań paczek i dostarczać swojemu klientowi.

Niska inwestycja

Brak potrzeby zakupu towaru okazuję się również korzystny! Inwestycja w rozpoczęcie sprzedaży online bez zapasów została znacznie zmniejszona. Twoje jedyne wydatki będą związane ze stworzeniem Twojego sklepu internetowego i promocją produktów w sieci.

Własny biznes

Dzięki dropshipping i statusowi mikroprzedsiębiorcy możesz zostać swoim własnym szefem i szybko rozpocząć działalność. Internet daje Ci możliwość pracy, kiedy chcesz i gdzie chcesz!

Nieograniczone możliwości

Sklep internetowy jest stale otwarty 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. W przeciwieństwie do sklepu stacjonarnego, Twoja klientela nie jest ograniczona! Możesz kierować reklamy do dowolnych odbiorców w dowolnym miejscu w dowolnym momencie, nawet na wakacjach.

 

Jak skutecznie zacząć korzystać z dropshippingu?

 

Nawet jeśli ten model biznesowy jest dostępny dla każdego, istnieje kilka ważnych kwestii, którymi należy się zająć ,aby odpowiednio przygotować się i odnieść sukces w tej formie sprzedaży.

Wybór rozwiązania e-commerce

To priorytet! Jakość Twojej platformy określi przyszłość Twojego biznesu internetowego. Musisz wybrać rozwiązanie, które idealnie odpowiada Twoim oczekiwaniom i potrzebom. Najlepiej takie, które będzie rosnąć wraz z rozwojem Twojej oferty.

Najlepsze na start będą platformy SaaS, które zapewniają kompleksowe narzędzie do tworzenia sklepu internetowego i zarządzania różnymi funkcjami handlu elektronicznego. Platforma zarządza wszystkimi aspektami technicznymi: hosting, aktualizacja, utrzymanie, integracja nowych funkcji itp.

Wybór niszy

Każdy produkt jest inny i każdy ma swoich odbiorców. Aby odnieść sukces w dropshippingu, musisz znaleźć produkty, które znajdą klientów! Aby dokonać właściwego wyboru, przeanalizuj trendy i różne rynki wokół ciebie, takie jak Allegro, a nawet AliExpress. Najlepszym wskaźnikiem dla zwycięskiego produktu jest rosnąca popularność połączona z małą konkurencją.

Delivery man holding cardboard box and unloading parcel for delivery. Top view of courier unloading parcels from van. High angle view of man removing packages for the delivery.

Wybór dostawcy

Twój hurtownik lub dostawca będą mieli znaczący wpływ na sukces Twojej witryny e-commerce.

Internet jest pełen wszelkiego rodzaju dostawców ze wszystkich sektorów. Niestety najczęściej są to popularni hurtownicy i wielu drophipperów już z nimi współpracuje. To znak, że konkurencja jest bardzo zacięta!

Dlatego radzę spojrzeć poza pierwsze 10 wyników wyszukiwarek i skontaktować się z hurtowniami internetowymi, które cieszą się niewielkim rozgłosem. Na przykład indywidualni twórcy rękodzieła z pewnością będą zachwyceni Twoją propozycją partnerstwa w celu poprawy widoczności ich produktów.

Gdy już uznasz, że znajdziesz odpowiedniego dostawcę, radzę przeprowadzić testy zamówień, aby przeanalizować terminy dostaw, zarządzanie zwrotami, dostępność, jakość produktów itp.

Strategia marketingowa

Możesz mieć najpiękniejszy sklep internetowy na świecie, jeśli Twoja strategia marketingowa nie jest optymalna, żaden klient go nie odwiedzi! Aby odróżnić się od konkurencji, musisz efektywnie pracować nad różnymi dźwigniami marketingu internetowego: e-mailing, SEO, SEM, sieci społecznościowe itp. Musisz stworzyć prawdziwy wizerunek sklepu w sieci i wdrożyć wszystko, aby poprawić swoją widoczność.

 

Teraz wiesz, czym jest dropshipping, różne zalety tego biznesu, a także ważne punkty o których należy pamiętać, aby skutecznie zacząć. Wszystko, co musisz zrobić, to stworzyć sklep online, aby dokonać pierwszej sprzedaży i wygenerować dochód!

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.