WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

WooCommerce 3.0 – status aktualizacji wtyczek WP Desk

Nowa wersja WooCommerce 3.0 jest tuż za rogiem. Aktualizacja pojawi się na początku kwietnia. Sprawdź status aktualizacji wtyczek WP Desk.

Co się zmienia w WooCommerce 3.0

W tym wpisie skupimy się na bardziej technicznych aspektach i kompatybilności naszych wtyczek z nową wersją WooCommerce. O zmianach z punktu widzenia użytkowania sklepu przeczytasz na blogu WooCommerce PL →

Zmiany w WooCommerce 3.0 są bardzo duże i mają wpływ na praktycznie wszystkie wtyczki, które współpracują z WooCommerce oraz motywy, które wprowadzają zmiany funkcjonalne.

CRUD

Temat wiąże się ze zmianami w filozofii funkcjonowania silnika WooCommerce. Ekipa zajmująca się rozwojem WooCommerce stanęła w pewnym momencie przed zadaniem polepszenia wydajności oraz skalowalności całego systemu. Te problemy należało rozwiązać, korzystając ze stylu architektury oprogramowania CRUD.

Przed wydaniem WooCommerce w wersji 3.0, deweloperzy mieli do dyspozycji całą masę metod wprowadzania danych do bazy. Niosło to za sobą pewien chaos i brak standaryzacji, co nigdy nie jest mile widziane. Ta różnorodność w formułowaniu zapytań była widoczna również w metodach otrzymywania danych z bazy. W celu ujednolicenia twórcy WooCommerce zastosowali rozwiązania abstrakcyjne.

Na CRUD składają się cztery funkcje występujące w aplikacjach: create, read, update and delete. Wprowadzone zmiany pozwolą deweloperom pisać zestandaryzowane polecenia, używając mniejszych ilości kodu. W dodatku nie będą musieli znać wszystkich skomplikowanych poleceń. Cały proces kodowania został uproszczony. Ta zmiana będzie mieć ogromny wpływ na przyszłość systemu.

Pozwoli to na jeszcze łatwiejsze pisanie wtyczek do WooCommerce. Ale zanim to nastąpi, autorzy wtyczek do WooCommerce, w tym WP Desk, mają do wykonania ogromną pracę związaną z dostosowaniem wtyczek do zmian w najnowszej wersji przy jednoczesnym zachowaniu kompatybilności wstecznej.

Wtyczki WP Desk

Ekipa WP Desk trzyma rękę na pulsie. Sukcesywnie aktualizujemy nasze wtyczki do WoCommerce 3.0. Zapraszamy do wykonania aktualizacji!

Wszystkie aktualizacje są dla posiadaczy licencji bezpłatne, a w wordpressowym panelu admina pojawiła się już możliwość automatycznej aktualizacji. Można je także pobierać ze strony moje konto →

Najnowsze wersje naszych wtyczek są kompatybilne z WooCommerce od wersji 2.5 wzwyż. Jeśli nadal używacie starszych wersji systemu, prosimy o wykonanie aktualizacji WooCommerce. Nie wspieramy już WooCommerce w wersji 2.3 oraz 2.4.

Wtyczki kompatybilne z WooCommerce 3.0

Aktualizacja tabelki: 28.04.2017.

Nazwa wtyczkiKompatybilność z WooCommerce 3.0Kompatybilność od wersji
Aktywne Płatności3.1
Allegro1.3
Ceneo2.9
Ceneo Zaufane Opinie1.1
DHL1.1
Dotpay2.3
Drukowanie Zamówień i Etykiet Adresowych1.9
Edycja pól zamówienia1.5
Edycja pól zamówienia PRO1.5
eNadawca Poczta Polska1.5
Faktury WooCommerce2.4
Faktury WordPress - Zaawansowane Raporty1.0
Flexible Pricing1.1
Flexible Product Fields + PRO1.0
Flexible Shipping1.9
Flexible Shipping PRO1.4
Flexible Shipping Lokalizacje1.0
FreshMail1.7
Furgonetka1.2
Google Merchant Center XML1.2
iFirma2.3
inFakt1.2
InPost3.2
Nokaut1.5
Paczka w Ruchu1.4
PayU4.4
Przelewy242.2
Statusy Zamówień1.4
Tpay (Transferuj.pl)1.5
wFirma1.4

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.