WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Rozwijamy się za granicą, czyli co piszczało w WP Desku w październiku 2016

Czasem słońce, czasem deszcz – chciałoby się powiedzieć o październiku. Największą i zarazem smutną wiadomością jest ta, że pożegnaliśmy Daniela, który przez ponad półtora roku dzielnie rozwiązywał Wasze problemy “na supporcie”. Ale jednocześnie przekroczyliśmy kilka granic, które mogą okazać się bardzo ważne dla WP Deska w przyszłości. Zapraszam na podsumowanie października 2016.

Daniel wybiera inny kierunek

Na początku października Daniel zdecydował, że z wtyczkami miał już za dużo kontaktu i zdecydował się na zmianę. Dziękuję Ci za te ponad półtora roku. Myślę, że będzie co wspominać a klienci jeszcze nie raz za Tobą zatęsknią ;)

Wypłaciliśmy ponad 5000 zł zewnętrznym developerom

Kilka miesięcy temu ogłosiliśmy program dla developerów. W ramach tej współpracy z dwoma developerami powstało już 5 wtyczek, a 2 kolejne są w trakcie tworzenia (z dwoma nowymi developerami) i powinny się pojawić przed końcem roku. To długo oczekiwana integracja z Furgonetką i inFakt.

Kwota 5000 zł netto może nie robić wrażenia jak na kilka miesięcy współpracy, ale jest to potencjał, w który bardzo mocno wierzę i uważam, że spora część biznesu WP Deska będzie się opierała właśnie o ten model współpracy.

Za granicą przekroczyliśmy 1000 dolarów przychodów w miesiącu

Rzadko dzielę się liczbami, a dzisiaj podałem już 2 ważne liczby :) Długofalowa strategia WP Deska zakłada bardzo mocne wyjście za granicę i stanie się globalnym graczem. W Polsce jesteśmy mocni, za granicą nie znaczymy na razie nic. A konkurencja jest potężna.

Jednak od czerwca mocno inwestujemy w ekspansję zagraniczną i widzimy, że nasz wysiłek się opłaca. Jest to zupełnie inny świat i jako firma, której piętą achillesową zawsze był marketing, jest to dla nas ogromne wyzwanie. A jednak nam rośnie ;) I oby tak dalej!

Uruchomiliśmy Program Partnerski

Na razie uruchomiliśmy pilotażowy program partnerski z zaprzyjaźnionymi blogerami i przedsiębiorcami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i PP okaże się sukcesem to na przełomie roku planujemy otwarcie programu na świat. Jeśli chcecie dołączyć zarejestrujcie się już dziś: Program Partnerski WP Desk.

Wasza ocena naszego wsparcia

W październiku wracamy do formy, uzyskaliśmy ocenę na poziomie 100% pozytywnych opinii. Złożyło się na to 7% opinii dobrych i 93% bardzo dobrych. Jest moc!

support-10-2016

Aktualizacje i nowe wtyczki

W październiku pojawiły się 2 nowe wtyczki i zrobiliśmy też całkiem sporo aktualizacji:

Integracja WooCommerce DHL – jeden z najbardziej popularnych kurierów w Polsce zintegrowany z WooCommerce. Wtyczka powstała w ramach naszego programu dla developerów, a autorem wtyczki jest Grzegorz Rola.

Lokalizacje dla Flexible Shipping – to wtyczka, która na razie zawitała do naszego globalnego sklepu, ale pojawi się też w polskim. Umożliwia rozszerzenie Flexible Shipping o lokalizacje, np. konfigurację Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, a nie tylko Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że strefy wysyłki mają też swoje braki ;)

iFirma WooCommerce – dzięki kilku uwagom od Oli Gościniak, którą poznaliśmy na WordCampie w Gdyni, sprawiliśmy, że integracja z iFirmą jest jeszcze lepsza (changelog).

Paczkomaty WooCommerce – dodaliśmy ubezpieczenie, opcję za pobraniem i kilka innych usprawnień do jednej z najpopularniejszych wtyczek w historii WP Deska (changelog).

Drukowanie WooCommerce – dodaliśmy możliwość załączania szczegółów zamówienia do maili dla klientów i kilka innych usprawnień (changelog).

Tpay WooCommerce – wdrożyliśmy dużo lepszą obsługę nieudanych płatności, zamiast anulowania zamówienia umożliwiamy ponowną płatność za to samo zamówienie. W WP Desku już widzimy pozytywny efekt, jeśli chodzi o niższą liczbę anulowanych zamówień.

Dużo mniejszych lub większych usprawnień i poprawek, dla których już tu brakuje miejsca ;) Sprawdźcie w swoich kokpitach, być może nowe wersje wtyczek już na Was czekają!

Najpopularniejsze wtyczki – Top 3

W październiku do Top 3 wskoczyły Paczkomaty, ale pierwsze 2 miejsca bez zmian:

  1. Aktywne Płatności – WooCommerce
  2. Przelewy24 – WooCommerce
  3. Paczkomaty – WooCommerce

Godzina dla WP

W październiku kontynuowaliśmy nasz projekt Godzina dla WP. Łącznie spotkaliśmy się już 9 razy, kilkukrotnie dołączyła do nas Magda Paciorek, organizatorka WordUpa w Poznaniu. Kontynuowaliśmy wspieranie użytkowników WordPress oraz WooCommerce na forach i grupach.

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.