WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Co piszczy w WP Desku – Wrzesień 2016

Wrzesień pokazał, że wakacje się skończyły. Był to najlepszy miesiąc WP Deska w historii pod kątem wysokości przychodów. Ale nie żyliśmy tylko kasą :) Byliśmy na WordCampie w Gdyni, który wypadł rewelacyjnie i zorganizowaliśmy pierwszy w Polsce WooCommerce Meetup. Zapraszam na krótkie podsumowanie miesiąca.

WordCamp w Gdyni

WordCamp wypadł rewelacyjnie. Organizacja na najwyższym poziomie, świetne prelekcje, dużo rozmów i kilka kontaktów biznesowych to w skrócie efekty tegorocznego WordCampa w Gdyni.

Opowiadam o współpracy z InPost - Fot. Wojtek Równanek
Opowiadam o współpracy z InPost – Fot. Wojtek Równanek

Jako WP Desk również dołożyliśmy cegiełkę do tego sukcesu m.in. poprzez współorganizację (byłem odpowiedzialny za “ogarnianie” prelegentów) oraz prelekcję o naszej współpracy z InPostem w zakresie stworzenia wtyczki do WooCommerce.

Ekipa WordCamp Gdynia - Fot. Wojtek Równanek
Ekipa WordCamp Gdynia – Fot. Wojtek Równanek

WooCommerce Meetup

To wydarzenie, z którego jestem bardzo dumny. Pomysł narodził się u mnie już kilka dobrych miesięcy temu, a do realizacji zabraliśmy się z Danielem Dudzicem po WordCampie w Wiedniu, na którym się poznaliśmy. Daniel okazała się świetnym współorganizatorem – od ponad 5 lat pracuje w WooThemes (teraz Automattic) i zna historię powstania WooCommerce od podszewki.

Spotkaliśmy się w Państwomiasto, co pozwoliło nie tylko na zaprezentowanie trzech prelekcji, ale też na świetną integrację z napojami sponsorowanymi przez WooCommerce. Frekwencja ok. 40 osób przeszła nasze oczekiwania. Będzie tego więcej :) Damy znać wkrótce o organizacji kolejnego spotkania.

Otwieram pierwszy WooCommerce Meetup w Polsce - duma :)
Otwieram pierwszy WooCommerce Meetup w Polsce – duma :)

Demo WP Desk

Długo na to czekaliśmy, Wy pewnie też ;) Ale w końcu mamy demo naszych wtyczek: demo.wpdesk.org/pl/. Teraz każdy z Was może założyć swoją stronę demo i testować wtyczki przez 24 godziny (po tym czasie strona jest kasowana, ale w razie potrzeby można założyć nową).

demo-wpdesk

Wasza ocena naszego wsparcia

We wrześniu, uzyskaliśmy ocenę na poziomie 96%. Tyle opinii było pozytywnych. Niestety muszę przyznać, że dwie negatywne opinie, które otrzymaliśmy przypadły mnie. Postaram się poprawić już w październiku.

We wrześniu przez 2 tygodnie Daniel był na urlopie, więc support w drugiej połowie września robiliśmy z Piotrkiem.

support-09-2016

Aktualizacje i nowe wtyczki

Wrzesień to przede wszystkim prace przy wtyczce do edycji pól zamówienia, ale światło dzienne ujrzały też dwie nasze mniejsze produkcje. Oprócz serii mniejszych poprawek we wtyczkach Allegro, eNadawca, Paczka w Ruchu, największe rzeczy to:

  • Flexible Checkout Fields i wersja PRO – teraz wtyczka ma wersję darmową i wersję PRO, która już wkrótce otrzyma naprawdę mocne funkcje (changelog).
  • Flexible Shipping – dodaliśmy wsparcie dla konwerterów walut: WPML, Aelia Currency Switcher, Multi Currency Store oraz możliwość dodania opisu metody wysyłki. Aha, przekroczyliśmy 1000 aktywnych instalacji naszej wtyczki. Świętujemy!
  • Flexible Shipping Locations – stworzyliśmy dodatek do naszej wtyczki Flexible Shipping, który umożliwia zaawansowane tworzenie reguł opartych o lokalizacje.
  • FreshMail – Gravity Forms – stworzyliśmy wtyczkę umożliwiającą integrację FreshMail z Gravity Forms poprzez zapisywanie do newslettera bezpośrednio z formularza GF.
  • wFirma – WooCommerce – wprowadziliśmy informację o metodach płatności w uwagach faktury oraz kilka usprawnień w wystawianiu faktur (changelog).
  • WP Desk Helper – usprawniliśmy naszą wtyczkę do aktywowania licencji o możliwość logowania działania naszych wtyczek. Dzięki temu będziemy mogli sprawniej pomagać Wam w diagnozie problemów w Waszych WordPressach.

Najpopularniejsze wtyczki – Top 3

We wrześniu najlepiej sprzedawały się:

  1. Aktywne Płatności – WooCommerce
  2. Przelewy24 – WooCommerce
  3. PayU – WooCommerce

W Top 3 pozostały te same wtyczki, które w sierpniu, ale zmieniła się pozycja lidera.

Godzina dla WP

We wrześniu kontynuowaliśmy nasz projekt Godzina dla WP. Łącznie spotkaliśmy się już 5 razy, a ostatnio dołączyła do nas Magda Paciorek, organizatorka WordUpa w Poznaniu. W tym czasie pomagaliśmy użytkownikom na forach i grupach związanych z WordPress i WooCommerce.

To wszystko we wrześniu, październik zapowiada się również bardzo ciekawie, o czym możecie się przekonać przeglądając nasz publiczny roadmap.

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.