WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Jak sprawdzić wersję WordPressa?

Wersję WordPressa można sprawdzić na wiele sposobów. Wybraliśmy 3, które są najprostsze.

I. W panelu admina

Zaloguj się do panelu admina WP, w kokpicie zobaczysz widget “W skrócie“, jak widać na poniższym zrzucie ekranu, wersja WordPressa jest tam widoczna.

wersja-wordpressa-panel

II. W pliku readme.html lub about.php

Wejdź na swoją stronę WP i dopisz do paska adresu “readme.html”, np. http://wordpress-polska.pl/readme.html. Pod tym adresem na samej górze, będzie wersja WordPressa.

wersja-wordpress-readme

Ze względów bezpieczeństwa, blokowania pliku, a także w nowszych wersjach WordPress tej informacji nie zobaczysz w tym miejscu. W takim przypadku możesz ją sprawdzić po zalogowaniu i wpisaniu adresu Twojej strony http://twoja-strona.pl/wp-admin/about.php Zobaczysz tu także dużo przydatnych informacji o aktualnej wersji WordPressa.

Wersja WordPress informacje

III. W kodzie strony

Ostatnia i bardziej zaawansowana technika to zobaczenie wersji WP w kodzie strony. W tym celu wejdź na stronę i wyświetl źródło strony.

  1. Wejdź na swoją stronę z zainstalowanym WordPressem.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu i wybierz w menu Pokaż źródło strony (w różnych przeglądarkach nazwa może brzmieć nieco inaczej).
  3. Pokaże się kod HTML strony. Wyszukaj (np. CTRL+F) słowo “generator”, powinien się pokazać meta tag, którym będzie wersja WP:

wersja-wordpress-generator