WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

5 powodów dla których kochamy WordPressa

walentynki

Niedługo Walentynki, a ponieważ nie jest to tajemnicą, że my jesteśmy zakochani w WordPressie – sam CEO Maciek deklaruje, że już w 2006 zapałał miłością od pierwszego wejrzenia do WordPressa – dlatego też pozwól, że przedstawię Ci kilka głównych powodów dla których to właśnie WordPress jest obiektem naszych westchnień ;)

Wszyscy znają WordPressa

Przede wszystkim, WordPress jest powszechnie znany i chętnie stosowany. Około 40% stron internetowych zbudowanych jest w oparciu o WordPressa. (źródło). Dzięki temu istnieje ogrom materiałów i źródeł wsparcia, z jakich możesz skorzystać, jeśli zdecydujesz się na utworzenie swojej strony przy pomocy WordPressa. Możemy nauczyć się go obsługiwać sami- mamy do wyboru liczne dedykowane fora, grupy na Facebook’u, blogi, darmowe kursy, czy lekcje na YouTube. Możemy też skorzystać z usług wielu profesjonalistów działających na rynku.

popularność WP

Społeczność – zawsze możesz liczyć na wsparcie!

Pozostając w temacie wsparcia, drugą, niezwykle ważną cechą WordPressa jest to, że przez 18 lat od jego powstania rozwinęła się ogromna i niesamowicie zaangażowana społeczność, wśród której możemy znaleźć gotowych do pomocy i współpracy przedstawicieli przeróżnych profesji. Są to nie tylko programiści, ale także dziennikarze, graficy, blogerzy, tłumacze.

Członkowie WordPressowej społeczności spotykają się na organizowanych na całym świecie WordCampach. Informacje o tych wydarzeniach możesz przeczytać tutaj.

wordcamp2021

Nasza drużyna WP Desk również aktywnie wspiera tę społeczność:

  • pomagając na forach i grupach Facebookowych
  • rozwijając darmowe wtyczki
  • wysyłając poprawki do kodu WordPressa i WooCommerce’a
  • robiąc tłumaczenia WP na język polski,
  • pisząc poradniki na blogu woocommerce.pl

Jeśli chcesz przeczytać więcej o naszych działaniach, zapraszam: https://www.wpdesk.pl/o-nas/dzialamy/

Do czego mogę użyć WordPressa?

Trzecim powodem, dla którego kochamy WordPressa jest jego uniwersalność. Nie ważne, czy chcesz założyć bloga, stronę dla firmy czy sklep internetowy. Z WordPressem Ci się to uda! Masz do wykorzystania niezliczoną ilość motywów, szablonów, rozszerzeń, oraz… no właśnie! – wtyczek. Ten aspekt jak możesz się domyślać – jest najbliższy naszym sercom.

Szybko, łatwo i przyjemnie

Na uwagę zasługuje również fakt, że WordPress jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Nie wymaga znajomości PHP czy HTML.  Posiada edytor za pomocą którego możemy dostosować swoją stronę do swoich wymagań, właściwie jednym kliknięciem. 

I do tego za darmo!

Ostatnim, ale wcale nie najmniej istotnym aspektem o którym chcę dziś wspomnieć jest to, że WordPress należy do oprogramowania typu Open Source, co oznacza, że jest całkowicie darmowy! Tylko od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na zakup dodatkowych opcji.

A Ty – za co kochasz WordPressa?

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.