WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

WP Desk wychodzi za granicę!

1 września 2015 WP Desk wychodzi za granicę. To pierwszy z kroków, który wykonujemy, aby zacząć sprzedaż wtyczek i usług poza Polskę.

Co dokładnie się zmienia?

Od 01.09.2015 r. sprzedaż i obsługa WP Deska będzie realizowana przez naszą spółkę w Wielkiej Brytanii (Inspire Labs Ltd.), a nie tak jak wcześniej spółkę polską (Inspire Labs sp. z o.o.). Inspire Labs Ltd. przejmuje wszystkie prawa i obowiązki związane z obsługą sklepu oraz klientów.

Co to oznacza dla mnie?

W dużym skrócie, w praktyce nie zmienia się wiele.

Wsparcie naszych wtyczek będzie realizowane przez ten sam zespół i wszyscy dotychczasowi klienci zachowują identyczne warunki obsługi i licencji jak do tej pory.

Co to oznacza dla nowych klientów i zamówień?

Sprzedaż wtyczek będzie się odbywać na takich samych zasadach jak dotychczas, ale kwestie podatkowe będą podlegać pod transakcje wewnątrzwspólnotowe.

Jeśli jesteś klientem biznesowym, będziesz dokonywać importu usług z kraju Unii Europejskiej (Wielkiej Brytanii) i rodzi to dla ciebie obowiązek rejestracji do VAT-UE. Niezależnie od tego czy jesteś płatnikiem VAT czy nie, masz obowiązek rejestracji do VAT-UE przed dokonaniem zakupów w WP Desku.

Jeśli jesteś klientem biznesowym i posiadasz “europejski NIP” (VAT-UE), wtyczki kupisz po cenie netto, podatek VAT nie zostanie doliczony do zamówienia.

Jeśli jesteś klientem indywidualnym, wtyczki kupisz po cenie brutto, podatek VAT zostanie doliczony do zamówienia.

Czy macie certyfikat rezydencji podatkowej?

Tak, posiadamy certyfikat rezydencji podatkowej, który może być pomocny przy rozliczeniach transakcji w Polsce. Pobierz certyfikat rezydencji podatkowej WP Desk →

I to wszystko?

Tak, na razie to wszystko :) Dla ciebie to nie jest duża zmiana, ale dla nas otwiera to nowe możliwości wyjścia poza Polskę, o których poinformujemy w najbliższym czasie!

Jeśli masz pytania, napisz do nas →

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.