WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Konfiguracja serwera pod wtyczki WP Desk

Problem z zapisem danych

Jeśli masz problem z zapisywaniem dużych ilości danych – np. podczas dodawania wielu reguł wysyłki wtyczki Flexible Shipping lub wielu pól pochodzących z wtyczki Flexible Checkout Fields, może to oznaczać że twój serwer nie jest prawidłowo skonfigurowany i nie pozwala na zapis dużej ilości danych na raz. Wprowadzone dane są obcinane podczas zapisywania, co skutkuje zapisaniem w bazie danych tylko części twoich danych.

Występowanie problemu

Najczęstszy scenariusz występowania problemu:

  1. Wprowadzasz przy użyciu naszych wtyczek dużą ilość danych (np. pól lub reguł)
  2. Zapisujesz zmiany
  3. Otrzymujesz komunikat o prawidłowym zapisaniu danych
  4. Efektem jest zapisanie tylko części wprowadzonych danych. Reszta reguł lub pól nie zostaje zapisana.

Rozwiązanie problemu

Za ilość danych które mogą być jednorazowo zapisane odpowiada parametr max_input_vars w ustawieniach interpretatora PHP.  Domyślnie parametr przyjmuje wartość 1000, co przy dużej ilości danych może okazać się zbyt niską wartością.

Rozwiązanie problemu może być różne na różnych hostingach. Najczęściej aby podnieść wartość parametru należy dodać następującą linijkę do pliku .htaccess:

php_value max_input_vars 2000

Jeśli w twoim przypadku ta zmiana nie przyniosła rezultatu, skontaktuj się z obsługą firmy hostingowej z której usług korzystasz. W przypadku zapisywania naprawdę dużych ilości danych, spróbuj podnieść wartość do 3000.