WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Płatności PayPal w WooCommerce

PayPal jest jednym z najpopularniejszych systemów płatności na świecie. W Polce mimo hegemonii bramek płatności on-line, zdobywa coraz większą popularność. Warto rozważyć wdrożenie PayPala głównie ze względu na łatwość dokonywania płatności i światową popularność.

Konfiguracja PayPal

Włącz metodę płatności PayPal w WooCommerce > Ustawienia > Płatności.

PayPal WooCommerce

Włącz/Wyłącz – włącz lub wyłącz PayPala w swoim sklepie.

Tytuł – wpisz nazwę metody płatności, którą widzi klient podczas składania zamówienia.

Opis – wpisz opis metody płatności, którą widzi klient podczas składania zamówienia, tuż pod tytułem.

E-mail konta PayPal – wpisz e-mail, na który masz zarejestrowane konto PayPal. To bardzo ważne, bo na to konto będą przesyłane pieniądze. To kluczowy element identyfikacji sprzedawcy.

Tryb testowy PayPal – włącz tryb testowy, aby przetestować działanie bramki bez prawdziwych płatności. Do testów wymagane jest posiadanie konta deweloperskiego.

Logi debug – włącz, jeśli chcesz logować eventy takie, jak żądania IPN. Logi przydają się, jeśli coś w płatnościach nie działa – przyczyna najprawdopodobniej pojawi się w logach.

Zaawansowane opcje

E-mail odbiorcy – do przyjmowania płatności możesz ustawić inny e-mail niż główny e-mail konta PayPal. Jeśli tak masz skonfigurowane konto PayPal tutaj wpisz e-mail, na który będą przesyłane płatności.

Identyfikator kodów Pay Pal – wpisz token, jeśli chcesz zweryfikować płatność bez PayPal IPN. Wcześniej wprowadź odpowiednie ustawienia w swoim koncie PayPal.

Prefiks faktury – wpisz prefiksy dla numerów faktur. Jeśli masz kilka sklepów, wpisz dla każdego z nich unikalny prefiks.

Szczegóły wysyłki – jako że PayPal używa jednego adresu do wysyłki i do płatności, możesz zaznaczyć, żeby przesyłał dane do wysyłki.

Nadpisywanie adresu – zaznacz, jeśli chcesz zapobiegać zmianom informacji adresowych. Autorzy rekomendują zostawienie tej opcji wyłączonej.

Metoda płatności – wybierz czy chcesz przejąć pieniądze od razu (Przechwytywanie) czy chcesz je zatwierdzić (Autoryzuj).

Styl strony – opcjonalnie wpisz nazwę stylu z konta PayPal.

URL obrazka – opcjonalnie wpisz URL do obrazka, który pokaże się na stronie PayPal przy płatności.

Dane API

Uzupełnij dane API, jeśli chcesz obsługiwać automatyczne zwroty przez PayPal. Dzięki temu po dokonaniu zwrotu w edycji zamówienia, pieniądze zostaną automatycznie zwrócone do klienta bez potrzeby logowania na konto PayPal i robienia zwrotu ręcznie.

Zobacz również jak skonfigurować konto PayPal i wprowadzić dane autoryzacyjne do połączenia z API PayPal. Przeczytaj także, jak za pomocą PayPala przyjmować płatności cykliczne: Płatności cykliczne PayPal z WooCommerce Subscriptions krok po kroku →