WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Karta Dużej Rodziny w WooCommerce w 5 krokach

Karta Dużej Rodziny jest najczęściej występującą zniżką, którą można spotkać w polskich sklepach, parkach handlowych, serwisach usługowych, muzeach, teatrach oraz innych atrakcjach. Korzysta z niej ponad 4 miliony Polaków, a prawie 10 500 partnerów oferuje zniżkę w tym programie. Za pomocą poniższego poradnika dowiesz się jak skonfigurować stronę zamówienia w WooCommerce, aby móc weryfikować poprawność kart Dużej Rodziny twoich klientów.

Karta Dużej Rodziny to jedna z inicjatyw Związku Dużych Rodzin TrzyPlus. Działania nad wprowadzeniem zniżki za pomocą tej karty zostały rozpoczęte w 2007 roku, a do tej pory w programie bierze udział już prawie 10 500 partnerów, którzy oferują zniżkę w swoich biznesach. Aby wziąć udział w programie, należy skontaktować się z jednym z negocjatorów programu, a ich lista dostępna jest na stronie Związku Dużych Rodzin TrzyPlus.

Karta Dużej Rodziny w WooCommerce

Za pomocą darmowej wersji wtyczki możesz dodać dodatkowe pola, które pozwoli Ci na skonfigurowanie funkcjonalności walidacji (czyli sprawdzania poprawności) Karty Dużej Rodziny. Dzięki temu klient, który posiada taką kartę, po wpisaniu jej numeru w odpowiednie pole, będzie mógł złożyć zamówienie. W przypadku podania błędnego numeru karty lub gdy karta nie będzie już ważna, pokaże się odpowiedni komunikat.

Karta Dużej Rodziny w WooCommerce – zniżka dla użytkowników

Oczywiście główną funkcjonalnością, której pożądasz, to zniżka oferowana w twoim sklepie za pomocą Karty Dużej Rodziny. Dodasz ją do dowolnej sekcji, a my w tym poradniku dodamy ją do sekcji Dane płatności w na podstronie podsumowania zamówienia. W tym celu musisz skorzystać z funkcjonalności, którą oferuje Flexible Checkout Fields PRO. Po zakupieniu licencji oraz dodaniu klucza API możemy skonfigurować funkcjonalność, która pozwoli Ci na zastosowanie dowolnej zniżki – procentowej lub na konkretną kwotę. W naszym przypadku będzie to -20% na całe zamówienie.


Następnie należy złożyć zamówienie za pomocą przycisku “Kupuję i płacę”. W przypadku, gdy numer Karty Dużej Rodziny będzie poprawny, a jej ważność nie wygasła, klient zostanie przeniesiony na stronę podsumowania zamówienia. W sekcji “Adres rozliczeniowy” będzie widniał numer Karty Dużej Rodziny, a w szczegółach zamówienia pojawi się kwota zniżki, którą otrzymał klient.

Konfiguracja zniżek Karty Dużej Rodziny w WooCommerce

Karta Dużej Rodziny w WooCommerce

Pomocna przy tym będzie wtyczka Flexible Checkout Fields PRO, za pomocą której dodasz walidację do strony zamówienia

Kup wtyczkę lub Zobacz szczegóły
Ponad 90 000 aktywnych instalacji
Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024
Działa z WooCommerce 8.4 - 8.8.x

Krok 1 – dodanie pola Karta Dużej Rodziny

W tym celu musisz zainstalować na sklepie wtyczki Flexible Checkout Fields oraz Flexible Checkout Fields PRO. Jak to zrobić pokazaliśmy w poradniku wideo. Następnie w ustawieniach wtyczki dodaj pole typu “Pojedyncza linia tekstu”. Nadaj mu nazwę “Karta Dużej Rodziny” i kliknij przycisk “Dodaj”.

Krok 2 – kod walidacji Karty Dużej Rodziny

Następnie musisz dostać się do pliku functions.php, aby móc dodać własną walidację. Dokładny poradnik, jak dodać własną walidację do wtyczki Flexible Checkout Fields PRO, umieściliśmy w osobnym artykule dokumentacji wtyczki. Poniżej znajduje się kod, który należy tam umieścić:

Krok 3 – dodanie walidacji Karty Dużej Rodziny

W ustawieniach pola Karta Dużej Rodziny wybierz dodaną przed chwilą walidację.

Uwaga! Jeżeli na liście nie widnieje to pole, a poprawnie dodałeś kod walidacji Karty Dużej Rodziny, zapisz ustawienia i odśwież stronę.

Krok 4 – dodanie zniżki Karty Dużej Rodziny

Przejdź do zakładki Pricing, a następnie kliknij checkbox “Włącz ceny”. Konfiguracja w tym miejscu może zostać dostosowana dowolnie do Twoich potrzeb. Możesz ustawić procent od całkowitej sumy zamówienia, a także zniżkę o konkretną kwotę. W naszym przypadku ustawiamy 20% zniżki na całe zamówienie.

Krok 5 – zapisanie ustawień

Kliknij przycisk zakup i Twoje pole Karty Dużej Rodziny jest już dostępne na stronie zamówienia.

Podsumowanie

W ten prosty sposób możesz dodać w WooCommerce zniżkę za pomocą wtyczki Flexible Checkout Fields PRO. Zniżka z Kartą Dużej Rodziny jest jedną z najpopularniejszych w Polsce, a skorzystało z niej już ponad 4 mln klientów. Dzięki naszej wtyczce Twoi klienci będą mogli korzystać z nich, a Ty będziesz miał pewność, że zostanie ona naliczona prawidłowo.

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.