WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Nowość w ShopMagic. Przepisy z gotowymi automatyzacjami

Na naszym blogu na stronie shopmagic.app regularnie publikujemy informacje odnośnie nowości, które dodajemy do ShopMagic. Najnowsza wersja wtyczki – 2.23 dodaje bardzo ważną funkcję, którą chciałbym się z Tobą podzielić także tutaj. Co to takiego? Jak działa? Zapraszam do lektury i zapoznania się z przepisami z automatyzacjami.

Przepisy z gotowymi automatyzacjami WooCommerce

W ostatnim wpisie wspominałem, że kolejne będą mocno merytoryczne, ale zupełnie szczerze – chciałem pochwalić się tym, co udało nam się dodać do najnowszej (2.23) wersji wtyczki ShopMagic – gotowymi przepisami z automatyzacjami. Oto jak prezentuje się nowy ekran wyboru przepisów:

www.wpdesk.pl
ShopMagic widok z przepisami

 

Dlaczego to aż tak ważne, że powstaje o tym wpis na blogu? Z co najmniej dwóch powodów:

Po pierwsze, dodanie do ShopMagic przepisów, znacząco obniża barierę wejścia do wtyczki. Także, jeśli ShopMagic wydawał Ci się trudny, lub zrezygnowałeś z naszej wtyczki z powodu trudności z konfiguracją – zachęcam Cię do powrotu aby samemu przekonać się, że nie taki diabeł straszny.

Po drugie, dzięki przepisom, możemy w bardzo łatwy sposób zaprezentować przykłady i pomysły na ciekawe sposoby użycia naszej wtyczki. Mamy nadzieję, że będą one dla Ciebie inspiracją do działania i wdrożenia marketing automation w Twoim sklepie WooCommerce.

W jaki sposób użyć określonego przepisu?

Przygotowując przykłady automatyzacji, chcieliśmy aby skorzystanie z nich (i instrukcja jak to zrobić!) było równie proste co… zaparzenie herbaty. Jak zatem użyć przepisu?

  1. Otwórz zakładkę z przepisami
  2. Wybierz ten, który Ci się podoba
  3. Przejrzyj go i kliknij Opublikuj

To wszystko :)

Całość zajmie Ci około minuty.

Każdy z proponowanych przepisów jest gotowy do użycia i nie wymaga od Ciebie dodatkowej pracy. Innymi słowy – możesz go zastosować w takiej postaci, w jakiej przygotowaliśmy go dla Ciebie:

www.wpdesk.pl
ShopMagic przepis na automatyzację

 

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz modyfikować dostępne przepisy, tak by dostosować je do swojego sklepu – oczywiście, że tak. Przepisy mają służyć Tobie, więc swobodnie zmieniaj i modyfikuj wygląd automatyzacji, aż do uzyskania zadowalającego rezultatu.

Dlaczego warto skorzystać z przepisów oraz automatyzacji?

O korzyściach płynących z wdrożenia marketing automation pisałem w osobnym wpisie. Trochę później powstał również wpis w którym przygotowaliśmy przykładową strategię marketing automation, którą można wdrożyć w każdym sklepie WooCommerce.

Dlatego, żeby się nie powtarzać, rzuć okiem na najważniejsze korzyści płynące z wdrożenia automatyzacji marketingu w sklepach internetowych:

  • Zwiększy konwersje i w konsekwencji Twoje dochody
  • Wpłyną pozytywnie na Twoje relacje z klientami
  • Oszczędzą Twój czas

ShopMagic jest gotowy do działania

Dodając do ShopMagic przepisy z gotowymi automatyzacjami, skreśliliśmy z listy kolejny argument, który przemawiał przeciwko jej instalacji w sklepie WooCommerce. Zachęcam Cię do wypróbowania przepisów i dołączenia do ponad 5000 sklepów, które każdego dnia korzystają z ShopMagic. Wtyczkę pobierzesz tutaj:

ShopMagic. Marketing automation dla WooCommerce

Zwiększ sprzedaż w swoim sklepie WooCommerce dzięki automatycznym mailom wysyłanym do Twoich klientów po zakupie. Utwórz kampanie mailingowe, wysyłaj newslettery i odzyskuj porzucone koszyki w WooCommerce. Wtyczka dla WordPress i WooCommerce.

Pobierz za darmo lub Przejdź do WordPress.org
Ponad 10 000 aktywnych instalacji
Ostatnia aktualizacja: 03.04.2024
Działa z WooCommerce 5.6.0 - 6.0.x

Jeśli masz jakieś pytania lub pomysły na inne ciekawe przepisy z gotowymi automatyzacjami WooCommerce – pisz śmiało, czekamy!

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.