WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

ENadawca Poczty Polskiej zintegrowany z WooCommerce

eNadawca Poczta Polska WooCommerce

Jakie metody wysyłki oferować klientom w swoim sklepie? Odpowiedź jest prosta: takich, jakich oczekują. Często słyszymy, że WooCommerce nadal nie oferuje wielu metod wysyłki. To m. in. dlatego postanowiliśmy zintegrować WooCommerce z systemem Poczty Polskiej, czyli Elektronicznym Nadawcą. Poczta Polska ma nadal najbardziej rozwiniętą sieć placówek i jest przez to częstym wyborem kupujących. Warto więc uwzględnić tego dostawcę wybierając metody wysyłki. Teraz, również sprzedający za pomocą WooCommerce mają możliwość oferowania swoim klientom opcji dostawy przez Pocztę Polską.

Czym jest eNadawca Poczta Polska – WooCommerce?

To wtyczka, dzięki której utworzysz paczkę w systemie Elektroniczny Nadawca Poczty Polskiej. Zrobisz to z poziomu swojego sklepu na WooCommerce. Działa to bardzo prosto:

  1. Definiujesz metodę wysyłki
  2. Kupujący w formularzu zamówienia wybiera zdefiniowaną metodę
  3. Generujesz paczkę w panelu zamówienia i wysyłasz info do Elektronicznego Nadawcy
  4. Zarówno ty jak i kupujący obserwujecie status przesyłki za pomocą linka śledzącego

Wtyczka udostępnia większość metod wysyłki, jakie oferuje Poczta Polska. Szczegółową listę znajdziesz tu. Możliwe jest wybranie metod z przedpłatą oraz za pobraniem. Sprzedający może również zdecydować o wielu dodatkowych usługach tj.: potwierdzenie odbioru, ubezpieczenie przesyłki oraz innych.

E-Nadawca Poczta Polska WooCommerce

Możliwości

Wtyczka jest sprzedawana w pakiecie z Flexible Shipping. Żeby zdefiniować metodę wysyłki za pomocą E-Nadawcy konieczne jest użycie wtyczki Flexible Shipping. Wtyczki stanowią świetny duet, który pozwoli na stworzenie naprawdę dobrze dostosowanych metod wysyłki. Załóżmy, że chcesz nie tylko wysyłać swoje paczki Pocztą Polską, ale również chcesz wyświetlać swoim klientom różne ceny wysyłki ze względu na lokalizację, wagę, ilość, cenę. Nie ma problemu!

Dobre uzupełnienie

Myślisz: „już jest dobrze, ale… Potrzebuję jeszcze dla określonych metod wysyłki wyświetlić wybrane metody płatności”. To wymaganie dobrze spełni wtyczka Aktywne płatności. Te trzy wtyczki: eNadawca + Flexible Shipping + Aktywne płatności dobrze ze sobą współpracują (przetestowane).

Zobacz eNadawca Poczta Polska

 

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.