WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Jak zintegrować WooCommerce z Elektronicznym Nadawcą

Elektorniczny Nadawca WooCommerce poradnik

Poprawne skonfigurowanie wtyczki to jedno, natomiast zintegrowanie się z usługą to drugie. O tym pierwszym przeczytasz w dokumentacji wtyczki. Natomiast o integracji z usługą Poczty Polskiej przeczytasz w tym wpisie. Jeśli chcesz zacząć korzystać z naszej wtyczki eNadawca, to ten poradnik okaże się dla ciebie bardzo pomocny. Dowiesz się z niego, jakich formalności należy dopełnić, żeby zintegrować swój sklep z Elektronicznym Nadawcą.

Od czego zacząć?

Swoje pierwsze kroki powinieneś skierować do serwisu Elektronicznego Nadawcy, który znajdziesz pod tym adresem. Tu w zakładce „Nie masz konta? Wyślij formularz” stwórz swoje konto wypełniając wymagane pola. W rezultacie, uzyskasz dane do logowania, których powinieneś użyć w ustawieniach wtyczki . W zasadzie podstawową integrację masz już za sobą. Konto, które udało ci się założyć jest jednak kontem dla klientów indywidualnych i ma swoje ograniczenia. Żeby otrzymać rozszerzone możliwości, należy założyć konto biznesowe.

Co jeszcze oferuje Elektroniczny Nadawca?

Rozwinięciem konta indywidualnego jest konto biznesowe. Co umożliwia konto biznesowe?

  • Płatności przelewami. Przy koncie indywidualnym mamy możliwość płatności tylko gotówką przy nadawaniu paczki.
  • Dostępność większej liczby metod wysyłki. Klienci biznesowi mogą korzystać z takich opcji wysyłki, jakie są niedostępne klientom indywidualnym.
  • Preferencyjny cennik usług. W zależności od liczby nadawanych przesyłek, klient biznesowy może liczyć na rabat przy stałej współpracy.

Jak uzyskać konto biznesowe?

Niestety konta biznesowego nie założysz od ręki i konieczny będzie kontakt z przedstawicielem Poczty Polskiej. Można to zrobić przez formularz kontaktowy na tej stronie  albo bezpośrednio pod numerami telefonów:

801 811 812 oraz +48 438 888 438

Podsumowanie

Jak sam widzisz założenie konta w Elektronicznym Nadawcy to nic trudnego. Mam jednak nadzieję, że tym wpisem zaoszczędziłem ci choć odrobinę czasu. Jeśli chciałbyś zapytać o samą wtyczkę, to zapraszam cię do naszego formularza kontaktowego oraz na stronę samej wtyczki, na którą przejdziesz klikając poniższy button.

Zobacz eNadawca Poczta Polska

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.