WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Płatności cykliczne PayU WooCommerce – regularne i terminowe wpłaty od klientów dzięki WooCommerce Subscriptions

Płatności cykliczne PayU WooCommerce

Płatności cykliczne PayU WooCommerce to kolejna funkcja po fakturach korygujących, o którą pytaliście nas najczęściej. Dzisiaj opublikowaliśmy najnowszą wersję wtyczki PayU WooCommerce 4.6, w której dodaliśmy wsparcie dla płatności cyklicznych. Po stronie sklepu subskrypcje wspiera oficjalna wtyczka WooCommerce Subscriptions, z którą zintegrowaliśmy PayU. Całość tworzy wspaniały system do przyjmowania regularnych płatności od klientów.

Dlaczego płatności cykliczne PayU są tak ważne?

Czy jesteś w stanie przewidzieć ile twój sklep zarobi w tym miesiącu? Jeśli będziesz oferować płatności cykliczne to będzie to dużo prostsze.

Dzięki WooCommerce Subscriptions możesz tworzyć produkty subskrypcje z cyklicznymi płatnościami realizowanymi przez PayU. Takie płatności zapewnią Ci regularne i terminowe wpłaty od klientów. Klienci nie będą musieli się martwić o wykonywaniu płatności cyklicznych. Po pierwszej autoryzacji, wszystko będzie odbywało się automatycznie. A Ty nie będziesz się martwić o regularne przychody.

WooCommerce Subscriptions oferuje szereg możliwości subskrypcji dla produktów fizycznych, które wymagają wysyłki, jak również wirtualnych, usług, czy plików do pobrania. A to wszystko ze wsparciem dla produktów z wariantami. Możesz tworzyć subskrypcje miesięczne, tygodniowe oraz roczne. Możesz dodawać opłaty początkowe, darmowe okresy testowe lub ograniczony cykl odnowień.

Jak działają płatności cykliczne PayU WooCommerce

Jak już wspomniałem wcześniej, cała obsługa subskrypcji po stronie sklepu odbywa się za pomocą wtyczki WooCommerce Subscriptions, dlatego, aby zacząć musisz kupić i skonfigurować wtyczkę. Nie jest ona tania ($199), ale jest warta swojej ceny. Wiemy, bo sami z niej korzystamy.

Po skonfigurowaniu wtyczki i dodaniu produktów subskrypcji, przejdź do ustawień PayU, zobaczysz konfigurację płatności cyklicznych:

PayU WooCommerce - Ustawienia płatności cyklicznych
PayU WooCommerce – Ustawienia płatności cyklicznych

Po przejściu do zamówienia i wyborze płatności PayU pojawi się widget PayU na wpisanie danych karty kredytowej:

PayU WooCommerce - Widget płatności cyklicznej
PayU WooCommerce – Widget płatności cyklicznej

Po wpisaniu i zweryfikowaniu danych karty, płatność jest realizowana, a na koncie klienta tworzy się subskrypcja. Gdy nadejdzie termin przedłużenia, sklep automatycznie wyśle żądanie do PayU, aby karta klienta została obciążona.

Czy płatności cykliczne PayU WooCommerce są bezpieczne?

Ze względów bezpieczeństwa, dane karty kredytowej nie są zapisywane w sklepie. Dane karty są przesyłane do PayU, a do sklepu wraca wyłącznie token, który umożliwia realizację płatności cyklicznej, w momencie, gdy przyjdzie czas odnowienia.

Dzięki temu klient jest w 100% bezpieczny, a Ty również nie musisz się martwic o dodatkowe zabezpieczenia sklepu. Dane kart klientów nigdy nie wyciekną z Twojego sklepu, bo nie są w nim przechowywane.

Jak wykorzystać płatności cykliczne PayU w swoim sklepie?

Możliwości są ogromne i jestem przekonany, że wykorzystując PayU oraz WooCommerce Subscriptions zrobicie niesamowite rzeczy. Podzielcie się w komentarzach. A poniżej trochę inspiracji:

  • Sprzedaż karnetów na siłownię
  • Sprzedaż kawy do biur
  • Społeczność skupiona wokół wspólnej pasji
  • Płatny dostęp do części materiałów na stronie WWW
  • Ubezpieczenia
  • Sprzedaż oprogramowania

Płatności cykliczne PayU

Zwiększ zyski z płatnościami cyklicznymi PayU. Dzięki integracji z oficjalną wtyczką WooCommerce Subscriptions oferuj abonamenty i członkostwa.

Sprawdź PayU WooCommerce → lub Zobacz szczegóły
Ponad 237 985 klientów WP Desk
Ostatnia aktualizacja: 20.07.2023
Działa z WooCommerce 7.6 - 8.0.x

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.