WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Jak dodać punkty odbioru UPS Access Point w WooCommerce?

Jak dodać punkty odbioru UPS Access Point w WooCommerce

Dodanie usługi UPS Access Point i tym samym możliwości wyboru punktu odbioru paczki, jest bardzo przydatną opcją dla klientów sklepów WooCommerce. Jego skonfigurowanie i wdrożenie może wydawać się czymś mocno skomplikowanym, ale w rzeczywistości wystarczy tylko jedna dobrze dobrana wtyczka.

Czym jest UPS Access Point?

Zacznijmy od tego czym jest sama usługa UPS Access Point. To możliwość odebrania paczki w wybranym przez klienta UPS punkcie. Najczęściej są to sklepy lub kioski, które stały się oficjalnymi partnerami firmy kurierskiej. Ze względu na dłuższe godziny otwarcia takich miejsc, klienci nie muszą czekać na kurierów. Paczki mogą odebrać sami, o pasującej im porze. To bardzo wygodne rozwiązanie dla klientów sklepów internetowych, co powoduje, że warto dodać je także w sklepach opartych na WooCommerce.

Jak dodać UPS Access Point w WooCoomerce?

Potrzebujesz dobrej i prostej w konfiguracji wtyczki. UPS WooCommerce – Stawki live i punkty odbioru to wtyczka umożliwiająca łatwe dodanie punktów odbioru UPS Access Point. Oczywiście, nie jest to jedyna funkcja tej wtyczki. Umożliwia ona automatyzację usług UPS, w tym stawek live pobieranych automatycznie z serwerów UPS, dodawanie informacji o przewidywanym czasie dostawy czy dodawanie prowizji do kosztów wysyłki.

UPS WooCommerce - Stawki live i punkty odbioru

Włącz stawki live i punkty odbioru UPS w WooCommerce. Dodaj do swojego sklepu automatyczne obliczanie realnych kosztów wysyłki, usługi UPS według lokalizacji klienta oraz punkty odbioru.

Pobierz za darmo lub Przejdź do WordPress.org
Ponad 9 000 aktywnych instalacji
Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024
Działa z WooCommerce 8.5 - 8.8.x

By dodać możliwość wyboru punktów odbioru UPS Access Point, należy posiadać także aktywne konto UPS i klucz dostępu, by połączyć je z naszą wtyczką. Założenie konta nie należy do skomplikowanych i nie wymaga podpisywania umowy z UPS. Zarejestruj konto na stronie UPS

UPS Access Point i płaska stawka

Używając wtyczki nie musisz konfigurować i obsługiwać skomplikowanych stawek live UPS. W przypadku wysyłki krajowej, o jednym stałym koszcie, warto ustalić płaską stawkę. Mając świadomość, że część właścicieli sklepów WooCommerce chce dodać usługę UPS Access Point bez dodatkowych opcji i niepotrzebnych fajerwerków, dodaliśmy do naszej wtyczki uproszczoną wersję UPS Access Point.

UPS Access Point i płaska stawka

Wystarczy wejść w ustawienia metody wysyłki UPS i wybrać Access Point i płaska stawka, tak jak na zdjęciu powyżej. Usługi Live Rates znikają, pozostaje jedynie podać koszt wysyłki i cieszyć się z dodania możliwości wyboru punktu odbioru paczki UPS dla swoich klientów.

Jak to działa?

Bardzo prosto! Jeśli posiadasz wtyczkę w wersji PRO, na stronie zamówienia powinno pojawić się dodatkowe pole z możliwością wyboru punktu odbioru. Punkty wyświetlane są jako lista od najbliższego adresowi podanemu przez klienta.

Wybranie punktu odbioru UPS Access Point

W wersji darmowej, punkt odbioru paczki zostanie automatycznie wybrany na podstawie adresu wprowadzonemu przy składaniu zamówienia. Access Point są automatycznie pobierane z bazy UPS, więc nie musisz się o to martwić. Warto dodać, że informacja o wybranym punkcie odbioru paczki zostanie dodana do podsumowania zamówienia, maila potwierdzającego i w polu edycji WooCommerce.

Proste rozwiązanie dla punktów odbioru UPS

UPS Access Point to świetne rozwiązanie dla tych sklepów opartych na WooCommerce, które już korzystają z UPS jako opcji dostawy. Dodanie możliwości wyboru punktu odbioru będzie z pewnością plusem, który może wpłynąć na decyzję zakupową klienta, a tym samym spowodować większy obrót. I tego właśnie życzymy!

Kup wtyczkę w wersji PRO→

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.