WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

WordPress 5.3!

WordPress 5.3 już z nami. A razem z nim kilka ulepszeń oraz nowy motyw o nazwie Twenty Twenty, o których możesz przeczytać niżej. Jak zwykle, z przyjemnością informujemy, że wszystkie wtyczki WP Desk są zgodne z WordPress 5.3 :)

WordPress 5.3 to ostatnia ważna wersja WordPress w 2019 roku, która wprowadza sporo przyjaznych usprawnień dla użytkowników. Zobaczmy czego możemy się po niej spodziewać :)

Nowy domyślny motyw WordPressa

Ponieważ będzie to ostatnia ważna wersja w tym roku, razem z WordPressem 5.3 otrzymujemy nowy domyślny motyw WordPress o nazwie Twenty Twenty. Ten motyw został zaprojektowany przez Andersa Noréna i oparty na innym darmowym motywie o nazwie Chaplin. Twenty Twenty zostało stworzone, aby w maksymalnie wykorzystać potencjał edytora bloków WordPress.

Ja jeszcze go nie testowałem i jestem ciekaw Waszych wrażeń. Dajcie znać w komentarzach :)

Motyw TwentyTwenty

Ulepszenia edytora bloków

Zespół WordPressa twierdzi, że razem z nową wersją będziemy mogli użytkować ponad 150 nowych funkcji i ulepszeń. A w tym te najważniejsze…

Grupowanie bloków

Coś dla miłośników Gutenberga! W nowej wersji WP mamy nowy element edytora Gutenberga, który pozwala na zarządzanie blokami jako grupą. Dzięki tej funkcji, możesz grupować istniejące części lub dodawać nowe.

bloki w WordPress 5.3

Ulepszone przesyłanie obrazu

Super ważne dla użytkowników ze słabszym netem – WP 5.3 pozwala kontynuować przesyłanie zatrzymanych plików. Nareszcie! Funkcjonalność pomoże podczas uploadu niezoptymalizowanych zdjęć o wysokiej rozdzielczości, których przesyłanie jest z różnych powodów przerywane. Dodatkowo, od najnowszej wersji, obrazy powinny po przesłaniu być obracane zgodnie z danymi orientacyjnymi. Dobra robota WordPress!

Wybór układu bloków kolumn

Innym ulepszeniem są domyślne układy kolumn. Podczas dodawania nowego bloku kolumny możecie wybierać spośród kilku wstępnie zdefiniowanych wzorców. Dodatkowo, łatwiej jest ustawić niestandardową szerokość dla każdej kolumny za pomocą poręcznego suwaka.

Kolumny - WordPress 5.3

Ulepszone bloki z tabelami

W porównaniu do poprzednich wersji WP, zostały ulepszone bloki dla tabel. Dzięki temu możemy dodawać nagłówek i stopkę tabeli oraz ustawić kolor tła. Nowa wersja obsługuje również wyrównanie tekstu w kolumnach.

Bloki z tabelami - WordPress 5.3

Inne ulepszenia w WordPress 5.3

Stan zdrowia

Zespół WordPressa zmienił w wersji 5.3 funkcję Health Site, której początek sięgał wersji 5.1. W aktualnym WordPressie system będzie wyróżniał “obszary”, które mogą powodować problemy. Dzięki temu łatwiej będzie je identyfikować.

Helth Site

Weryfikacja adresu e-mail administratora

Od WordPress 5.3 administratorzy stron będą okresowo proszeni o potwierdzenie adresu e-mail podczas próby logowania. Ta funkcja ma na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa zablokowania Twojej witryny w przypadku zmiany adresu e-mail.

Więcej o WordPress 5.3 możesz znaleźć tutaj.

Kompatybilność wtyczek WordPress 5.3

Na koniec to, co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Wszystkie wtyczki WP Desk są kompatybilne z WordPress 5.3. Niektóre z nich wymagają aktualizacji, ale nie martw się – wszystko jest bezpieczne :)

Nasze wtyczki są również kompatybilne z WooCommerce 3.8, o czym możesz przeczytać tutaj.

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.