WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Co nowego w WooCommerce 3.3? Wtyczki WP Desk są kompatybilne!

Wielkimi krokami zbliża się pierwsze w tym roku nowe wydanie WooCommerce!

Nowa wersja jest oznaczona numerem 3.3 i wprowadzi do waszych sklepów kilka usprawnień.  My jako WP Desk w trakcie naszego projektu Godzina dla WordPressa wzięliśmy na swoje barki misję przetłumaczenia wszystkich nowych fraz, jakie pojawiają się w nowej wersji. Dzięki temu macie okazję cieszyć się w pełni przetłumaczonym WooCommerce już od dnia premiery! Ponadto, nasz zespół miał swój udział przy tworzeniu tego wydania WooCommerce – o tym piszemy na końcu tego wpisu.

Twórcy nie zdecydowali się na żadne przełomowe zmiany. Postawili na zachowanie wstecznej kompatybilności i  zwiększenie komfortu podczas korzystania z naszej ulubionej platformy e-commerce. Aktualizacja do nowej wersji powinna przebiegać bez żadnego problemu. Możecie ją wykonać z poziomu panelu admina waszego WordPressa.

Mimo to, przed dokonaniem aktualizacji warto sprawdzić czy dostawcy oprogramowania z którego korzystacie zdążyli się do niej przygotować. My jesteśmy gotowi! Najnowsze wersje wtyczek WP Desk są w pełni kompatybilne z najnowszym WooCommerce 3.3. Jakie zmiany na nas czekają?

 

Lepsze wsparcie dla motywów dotąd nieobsługujących WooCommerce

WooCommerce 3.3 – wsparcie dla motywu Bassist

Aby prowadzić efektywną sprzedaż internetową przy użyciu duetu WordPress + WooCommerce, nie jest już potrzebny motyw kompatybilny z WooCommerce. W nowej wersji, WooCommerce będzie działał prawidłowo z każdym motywem!

 Odświeżony panel zarządzania zamówieniami

WooCommerce 3.3 – nowy widok zamówień

Deweloperzy zdecydowali się na spore zmiany na ekranie zarządzania zamówieniami.

Oto najważniejsze zmiany:

  • Adres kupującego jest domyślnie ukryty – kolumnę można przywrócić z poziomu menu Opcje ekranu
  • Numer zamówienia i nazwisko kupującego zostały zintegrowane w jednej kolumnie
  • Zrezygnowano z ikon statusów zamówienia – w zamian pojawiły się kolorowe oznaczenia tekstowe
  • Wprowadzono szybki podgląd zamówienia:
Szybki podgląd zamówienia w Woo 3.3

Dzięki wprowadzeniu szybkiego podglądu opartego o AJAX, lista zamówień ładuje się teraz dużo sprawniej, ponieważ skrypty nie muszą pobierać listy produktów dla każdego z zamówień.

 

Lepsze zarządzanie rozmiarem obrazków

Zarządzanie wielkością obrazków w WooCommerce 3.3

Została wprowadzona możliwość zmiany wielkości obrazków bezpośrednio w sklepie. Z poziomu menu Personalizacja zmienicie zarówno wymiary, jak i proporcje obrazków. Dodano też możliwość odnawiania miniaturek bez potrzeby używania zewnętrznych wtyczek. Po zmianie wartości, automatycznie uruchomi się proces, który w locie przekształci wszystkie obrazki produktowe w sklepie.

Lepsze zarządzanie stanami magazynowymi

Automatyczne zarządzanie statusami produktów w WooCommerce 3.3

Zarządzanie magazynem w WooCommerce 3.3 ma teraz zabierać mniej czasu i być bardziej intuicyjne dla właścicieli sklepów. Jeśli produkt ma włączone zarządzanie stanem magazynowym, status produktu będzie teraz automatycznie zmieniał się w zależności od stanu magazynowego. Możesz skupić się na samej liczbie produktów – ustawieniem statusu produktu jako Na stanie lub Brak w magazynie zajmie się sam WooCommerce.

Zapis pobierania plików

Raport na temat pobierania

W wersji 3.3 mamy również możliwość wglądu w dokładne raporty dotyczące pobierania plików dostępnych jako produkty w sklepie. WooCommerce pozwala na podgląd daty, adresu IP, zalogowanego użytkownika i nazwy pliku.

 

Wkład WP Desk w rozwój WooCommerce

WP Desk oprócz przygotowania polskiego tłumaczenia, aktywnie współtworzył kod nowej wersji WooCommerce. Nasi programiści wdrożyli dwie funkcje, które ułatwią wam korzystanie z WooCommerce. Tym samym WP Desk staje się kontrybutorem kodu WooCommerce!

Dzięki naszemu wkładowi w WooCommerce pojawiła się wyszukiwarka w logach, które pojawiły się przy wydaniu wersji 3.0. Teraz wyszukiwanie istotnych fragmentów raportów będzie szybkie i wygodne. Ponadto, w nowym WooCommerce wymuszone jest odświeżanie zamówienia w widoku edycji, po częściowym zwrocie zamówienie. Dzięki temu, przy zwrocie zamówienia, w prawidłowy sposób zostanie obsłużone wystawienie faktury korygującej. Dzięki temu nasza wtyczka Faktury WooCommerce będzie jeszcze bardziej sprawna!

 

Więcej znajdziecie w changelogu WooCommerce. Zapraszamy do wykonania aktualizacji!

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.