WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

WooCommerce 2.1 – nowy wygląd panelu admina, nowe raporty i usprawnienia w podatkach

WooCommerce 2.1 został wydany wczoraj. Mieliśmy już okazję przetestować nową wersję i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, zarówno jako administratorzy sklepu jak i twórcy wtyczek. Pojawiło się sporo poprawek i usprawnień, na które czekaliśmy.

Jednocześnie przez dużą część stycznia pracowaliśmy nad aktualizacją wszystkich naszych wtyczek do nowej wersji WooCommerce. Wszystkie nasze wtyczki będą zaktualizowane do WooCommerce 2.1 już w najbliższym czasie.

Zanim zaktualizujesz WooCommerce do wersji 2.1 poczekaj na najnowsze wersje naszych wtyczek!

Testujemy jeszcze wszystkie nasze wtyczki z najnowszą wersją WooCommerce. Prosimy o jeszcze trochę cierpliwości. Jak już będziemy pewni, że wszystkie wtyczki działają z najnowszą wersją to poinformujemy o tym na naszym blogu i udostępnimy nowe wersje wtyczek do pobrania w ramach bezpłatnych aktualizacji.

Zmiany w WooCommerce 2.1

Tutaj zapoznasz się z pełną listą zmian, a poniżej prezentujemy najważniejsze nowości:

  • Nowy wygląd panelu admina – nowy WooCommerce został zoptymalizowany pod kątem nowego panelu admina wprowadzonego w WordPressie 3.8 oraz wprowadza szereg usprawnień w rozmieszczeniu różnych ustawień,
  • Zupełnie nowe raporty, które są nie tylko dużo ładniejsze, ale również dużo bardziej funkcjonalne – na to czekaliśmy najbardziej jako administratorzy sklepu,
  • Poprawki w zaokrąglaniu podatków – to było bardzo uciążliwe dla wielu naszych klientów, zwłaszcza przy wprowadzaniu cen zawierających podatki, miejmy nadzieję, że zostało to poprawione raz a dobrze,
  • Usprawnienia w formatowaniu cen w sklepie,
  • Usprawnienia w kuponach, m.in. dodatkowe ograniczenia w używaniu kuponów dla wybranych użytkownków.

Oprócz tego zostało wprowadzonych szereg usprawnień w API, co powoduje, że nasza praca będzie przyjemniejsza i będziemy mogli tworzyć nowe wtyczki szybciej i wydajniej. Nie będziemy się tutaj wdawać w szczegóły, ale osoby zainteresowane technicznymi nowinkami zapraszamy na oficjalny blog rozwoju WooCommerce w celu zapoznania się ze zmianami w API.

Tłumaczenie do WooCommerce 2.1

Ostatnią, ale równie ważną rzeczą jest aktualizacja polskiego tłumaczenia WooCommerce, które udostępniamy dla Was od wydania WooCommerce 1.X. W nowej wersji pojawiło się lub zostało zaktualizowanych ponad 800 fraz. Tłumaczenie jest już gotowe do pobrania pod powyższym linkiem :)

Aby być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami dotyczącymi WooCommerce zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera, polubienia nas na Facebooku oraz śledzenia na Twitterze.

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.