WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Co nowego w WooCommerce 3.2? Aktualizacja wtyczek WP Desk

Nowa wersja WooCommerce 3.2, już dzisiaj pojawi się w repozytorium WordPressa!

Nowe wydanie – tradycyjnie – przyniesie nam kilka poprawek i zmian funkcjonalnych, chociaż jak przyznaje ekipa WooCommerce, nie są to zmiany rewolucyjne, przez co aktualizacja do najnowszej wersji nie powinna nieść ze sobą negatywnych skutków. Mimo to, przed dokonaniem aktualizacji warto sprawdzić czy dostawcy oprogramowania z którego korzystacie zdążyli przygotowaniem się do niej. My jesteśmy gotowi, a listę wtyczek, które wymagają aktualizacji znajdziecie na dole artykułu.

Co do nowych funkcji WooCommerce wprowadzanych z najnowszą aktualizacją, rzeczywiście jest ich sporo, jednak cztery wymienione pod spodem uznaliśmy za najważniejsze z punktu widzenia użytkownika systemu.

Edycja kuponów z poziomu zamówienia

Pierwsza istotna modyfikacja dotyczy kuponów, które od wersji 3.2 administrator sklepu będzie mógł dodawać i edytować po złożeniu zamówienia przez klienta.

Obsługa kuponów w WooCommerce 3.2

Udoskonalenie pól wyboru

Drugą zmianą, która ma poprawić dostępność i czytelność pól wyboru, jest zamiana javascriptu Select2 na niestandardowy SelectWoo. Zmiany będziemy doświadczali między innymi określając kraj na stronie zamówienia lub w kokpicie administratora.

Pola wyboru w WooCommerce 3.2

Sprawdzanie wersji wtyczek przed aktualizacją WooCommerce

Od tej pory, przed aktualizacjami WooCommerce sprawdzi wersje wtyczek z którymi pracuje i wyświetli ostrzeżenie w trybie inline lub okna modalnego w przypadku poważnych aktualizacji. Dzięki tej zmianie użytkownik będzie poinformowany o kompatybilności wtyczek, które współpracują z WooCommerce z wersją Woo po aktualizacji.

Po raz pierwszy ta funkcja zadziała przy aktualizacji WooCommerce do wersji 3.3, więc nie spodziewajcie się jej już teraz przy aktualizacji do 3.2.
Przed aktualizacją do nowej wersji WooCommerce

Zapis błędów przez WooCommerce

Ostatnią z najważniejszych według nas modyfikacji, jest możliwość wychwytywania przez WooCommerce błędów i zapisywania ich w logach, w statusie systemu. Mamy nadzieję, że nie będziecie musieli naprawiać błędów w swoich sklepach, jednak gdyby taka potrzeba się przytrafiła, ta funkcjonalność może ułatwić znalezienie źródła problemu i skrócić czas naprawy.

Zapis błędów w WooCommerce 3.2

Wtyczki WP Desk

Niektóre z naszych wtyczek wymagają aktualizacji aby być w pełni kompatybilne z nową wersją. Przeprowadźcie ich aktualizację przed aktualizacją WooCommerce do najnowszej wersji.

Lista wtyczek WP Desk, które wymagają aktualizacji:

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.