WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Automatyczne wznawianie aukcji i przesyłanie numeru przesyłki do Allegro

Dodajemy kolejne funkcje do wtyczki Allegro WooCommerce. W wersji 4.1 wdrożyliśmy m. in. automatyczne wznawianie aukcji z poziomu wtyczki bez konieczności logowania się do panelu Allegro. Wtyczka pozwoli Ci też na automatyczne przesyłanie numeru przesyłki do Allegro, jeśli posiadasz też wtyczkę InPost WooCommerce lub eNadawca WooCommerce.

Zakończenie aukcji Allegro z poziomu WooCommerce

Dotąd aukcje wystawione przy pomocy wtyczki Allegro WooCommerce były automatycznie zamykane tylko w momencie wyczerpania się stanu magazynowego (jeśli ta opcja była włączona w ustawieniach). Dodaliśmy do wtyczki funkcjonalność, która umożliwia zakończenie trwającej aukcji z poziomu WooCommerce w dowolnym momencie.

Zamykanie pojedynczej aukcji

W edycji trwającej aukcji, w metaboksie z przyciskami akcji, zobaczysz nowy przycisk: Zakończ aukcję. Użyj go, aby w dowolnym momencie zakończyć sprzedaż na Allegro.

Allegro WooCommerce kończenie aukcji
Nowy przycisk – Zakończ aukcję

Wtyczka natychmiast zakończy trwająca aukcję. Masz lepszą kontrolę nad aukcjami Allegro z panelu swojego sklepu.

Masowe zamykanie aukcji

Jeśli w danym momencie chciałbyś zakończyć kilka lub więcej aukcji naraz, teraz masz taką możliwość. Wybierz je na ekranie Aukcji i zakończ za pomocą nowej opcji w menu:

Allegro WooCommerce i masowane kończenie aukcji
Zaznacz aukcje które chcesz zakończyć, a z menu Masowych działań wybierz opcję Zakończ aukcje

Nie musisz już logować się do panelu Allegro, aby zarządzać wystawioną aukcją. Ponadto dodaliśmy do wtyczki kolumnę: Data startu / wznowienia aukcji. Dzięki niej szybko zidentyfikujesz jak długo aukcja jest już aktywna w serwisie.

Wznawianie aukcji Allegro z poziomu WooCommerce

Od jakiegoś czasu, serwis Allegro umożliwia wznawianie ofert, które zostały wcześniej zakończone. Oferta jest wznawiana z tym samym numerem aukcji, co wiąże się z korzyściami:

  • adres URL aukcji nie ulega zmianie
  • zachowana zostaje pozycja aukcji w wynikach wyszukiwania
  • na aukcji nadal widoczne będą poprzednie zakupy

Dotąd użytkownicy wtyczki Allegro WooCommerce musieli logować się do panelu Allegro aby wznowić aukcje. Teraz dodaliśmy tę funkcjonalność do wtyczki, dzięki czemu możesz skupić się na zarządzaniu sprzedażą z poziomu swojego sklepu WooCommerce.

Ręczne wznawianie aukcji

Dodaliśmy do wtyczki możliwość ręcznego wznowienia aukcji, z poziomu ekranu edycji aukcji w WooCommerce:

Allegro WooCommerce - ręczne wznawianie aukcji

Możliwe jest tez masowe wznawianie aukcji z poziomu

Automatyczne wznawianie zakończonej aukcji

Sprzedajesz na Allegro i chcesz żeby twoja oferta była zawsze aktualna?

W nowej wersji możliwe jest również automatyczne wznawianie aukcji, która została wcześniej zakończona z powodu niskiego stanu magazynowego. Dowiedz się jak teraz będzie wyglądać workflow twojego sklepu:

WYSTAWIENIE AUKCJI Wystawiasz produkt WooCommerce na aukcję Allegro. Zyskujesz nowy kanał sprzedaży. WYCZERPANIE STANU MAGAZYNOWEGO W WOOCOMMERCE Klienci kupują produkt w sklepie WooCommerce. Stan magazynowy produktu wyczerpuje się. AUTOMATYCZNE ZAKOŃCZENIE AUKCJI Wtyczka Allegro WooCommerce automatycznie zamyka aukcję Allegro po wyczerpaniu zapasów produktu w sklepie. ZWIĘKSZENIE STANU MAGAZYNOWEGO PRODUKTU Zatowarowujesz swój sklep. Twoje stany magazynowe wzrastają. Produkt ponownie dostępny w twoim sklepie WooCommerce. AUTOMATYCZNE WZNOWIENIE AUKCJI Wtyczka wykrywa dostępność produktu w sklepie i automatycznie wznawia zakończoną aukcję. Ty cieszysz się zyskami z obu kanałów sprzedaży

W pięciu krokach dowiedziałeś się jak oszczędzać czas, automatyzując powtarzalne czynności przy pomocy naszej wtyczki. Cały proces jest bezobsługowy, a ty nie musisz martwić się o aktualność oferty w serwisie Allegro.

To nie koniec nowości!

Przesyłanie numeru przesyłki z WooCommerce do Allegro

W większym stopniu zintegrowaliśmy wtyczkę Allegro WooCommerce z naszymi wtyczkami wysyłkowymi.

Allegro umożliwia przekazanie kupującemu numeru przesyłki. Allegro nadaje sprzedającym którzy uzupełniają numery przesyłek wyższe oceny w programie oceny jakości sprzedaży, dlatego tak ważne jest uzupełnianie numeru przesyłki w Allegro po jej nadaniu.

Wygeneruj przesyłkę do zamówienia pobranego z Allegro do WooCommerce przy pomocy jednej z wtyczek:

przesyłanie numeru przesyłki do zamówienia na Allegro
Widok zamówienia pobranego z Allegro

po wygenerowaniu przesyłki, wtyczka automatycznie przekaże do Allegro numer paczki:

automatyczne przesyłanie numeru przesyłki do zamówień z Allegro
Widok kupującego w Allegro – widoczny numer przesyłki

Dzięki temu system będzie zawsze informował twoich klientów o nadaniu przesyłki, a system Allegro będzie lepiej pozycjonował twoje oferty w serwisie. Wtyczka zapewni Ci automatyczne przesyłanie numeru przesyłki do zamówień z Allegro. Przeczytaj więcej o automatyzacji obsługi zamówień z Allegro w sklepie internetowym WooCommerce.

Przeczytaj też, jak synchronizacja cen pomiędzy sklepem WooCommerce a aukcjami Allegro oraz filtrowanie aukcji za pomocą szablonów pomogą Ci w sprzedaży na Allegro. Te funkcjonalności dodaliśmy do wtyczki poprzednio.

Aktualizacja Allegro WooCommerce do najnowszej wersji

To kolejny artykuł z serii opisującej nowości we wtyczce Allegro. Aby upewnić się że zawsze będziesz mieć dostęp do nowych funkcji, odnów subskrypcję wtyczki.

Allegro WooCommerce 499  (613,77  z VAT)

Wystawiaj i importuj aukcje, synchronizuj ceny i stany magazynowe. Pobieraj zamówienia do WooCommerce

Aktywuj subskrypcję wtyczki lub Zobacz szczegóły
Ponad 251 352 klientów WP Desk
Ostatnia aktualizacja: 29.04.2024
Działa z WooCommerce 8.5 - 8.8.x

Aktywna subskrypcja daje dostęp do automatycznych aktualizacji wtyczki oraz bezpłatnego wsparcia technicznego.

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.