WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Sklep internetowy i biznes na Allegro
Jak sprzedawać automatycznie – pełna integracja sklepu WooCommerce z Allegro

Sklep internetowy i biznes na Allegro. Jak sprzedawać automatycznie czyli pełna integracja sklepu WooCommerce z Allegro

Czy można i warto sprzedawać równocześnie w sklepie internetowym i na Allegro? Jak skorzystać z automatyzacji i możliwości rozwoju biznesu i przewag konkurencyjnych, jakie daje Allegro? Przeczytaj, jak zautomatyzować sklep internetowy i Allegro dzięki dwustronnej synchronizacji. Dowiedz się, jak integracja i zarządzanie sprzedażą sklepu i Allegro w jednym miejscu pozwoli Ci zaoszczędzić Twój czas i pieniądze.

Co znajdziesz w artykule

Wpis jest obszerny, a informacje w nim zawarte są kompleksowe. Mam jednak nadzieję, że będą dla Ciebie przydatne! Szczególnie jeśli automatyzacja obsługi zamówień Allegro jest tym, czego szukasz (teraz lub w perspektywie rozwoju Twojego biznesu). A także, jeśli masz już sklep internetowy oraz sprzedajesz na Allegro, a interesuje Cię integracja, która przyspieszy procesy i obsługę sprzedaży, bo przeniesie je do jednego miejsca!

Na początku, pokażę Ci potencjał Allegro w 2022, trendy oraz szanse dla Ciebie. Skupię się na obecnych narzędziach i rozwiązaniach na Allegro, z których możesz korzystać. Później porównam możliwości zdobywania i obsługi klientów we własnym sklepie internetowym oraz w portalu Allegro.

Na końcu dowiesz się, jak jednocześnie rozwijać sklep internetowy i sprzedawać na Allegro. A także jak integracja dla sklepu opartego o WooCommerce i pomoże Ci obsługiwać zamówienia sklepu oraz Allegro automatycznie! Będzie też o Amazon i o tym jak jego pojawienie się może wpłynąć na Allegro!

Spis treści pozwoli Ci szybko znaleźć to, czego szukasz. Zapraszam!

Spis treści

 1. Czy warto i jak skutecznie sprzedawać na Allegro (B2C i B2B)
 2. Sklep internetowy i sprzedaż na Allegro
 3. Allegro i integracja z WooCommerce

Czy warto i jak skutecznie sprzedawać na Allegro? (B2C/B2B)

Pytanie wydaje się być z serii łatwych. Jednak może nie mieć wcale tak oczywistej odpowiedzi. Bo czy zawsze i każdy towar opłaca się sprzedawać na Allegro? Walczyć o klientów z konkurencją, w branży niektórych produktów lub kategorii produktów, których ludzie na Allegro po prostu nie szukają? A może wybrać Amazon lub inne portale sprzedażowe w Polsce, które będą w stanie oferować sprzedawcom i kupującym lepsze warunki (prowizji, obsługi, zwrotów, gwarancji itp.)? Przekonajmy się!

Allegro: rynek i trendy

Sprzedaż internetowa w Polsce odnotowywała zazwyczaj od kilku lat kilkunastoprocentowy roczny wzrost. W 2020 roku wzrost ten przekroczył 30%, a analitycy przewidują, że do 2025 utrzyma się on na poziomie około 12%. Ze wspomnianej analizy wynika też, że aż 80% firm prowadzących sprzedaż online w Polsce korzysta z Allegro.

Do gry o zyski prowizyjne ze sprzedaży online w Polsce dołączył w 2021 roku Amazon, który z pewnością zamierza ugryźć duży kawałek tortu dla siebie. Allegro odpowiedziało rozwojem usług dla firm i rozwojem segmentu sprzedaży B2B (m.in. dzięki współpracy z Marketplanet) oraz ekspansją zagraniczną (Europa Środkowo-Wschodnia). Wprowadza też nowe usługi logistyczne, rozwiązania płatnicze i inne ułatwienia dla sprzedawców.

Konkurencja z Amazon działa korzystnie dla sprzedawców, którzy będą mogli liczyć na niższe prowizje, większe rynki zbytu oraz ułatwienia sprzedaży, płatności i wysyłki na Allegro. Mocnymi stronami Amazon są Amazon Prime, usługa Fulfillment by Amazon oraz możliwość sprzedaży na rynku globalnym. Na Amazon Twoje produkty mogą dotrzeć do 310 mln klientów na świecie oraz 100 mln w samej Europie.

Narzędzia i potencjał dla firm

Sprzedając na Allegro, możesz skorzystać z wielu udogodnień! Pozwolą Ci one, po pierwsze na ułatwienie prowadzenia sprzedaży, a po drugie na pozyskanie klientów zachęconych możliwościami Allegro. Oto one:

 • Allegro Smart, czyli tańsze przesyłki dla klientów (więcej poniżej).
 • Usługa Allegro Pay – odroczone płatności dla klientów.
 • Allegro One Box – zielone automaty paczkowe. Allegro buduje sieć własnych paczkomatów, przyjaznych dla środowiska (zasilane energią ze źródeł odnawialnych, cichych i wkomponowanych w otoczenie), dostępnych dla osób słabowidzących, niewidomych i w konsultacji z lokalną społecznością (w ramach strategii CSR firmy).
 • Usługa One Fulfillment by Allegro – 5% prowizji za obsługę magazynową, pakowanie i wysyłkę bezpośrednio przez Allegro.
 • Reklama Allegro – dzięki Allegro Ads dotrzesz do 20 milionów osób.
 • Odpowiedzialność społeczna firmy – Allegro prowadzi też liczne kampanie oraz inicjatywy zachęcające do zaangażowania firmy, organizacje społeczne, projekty edukacyjne i społeczności lokalne.

Allegro Smart!

Jednym z najbardziej atrakcyjnych ułatwień dla sprzedających oraz kupujących na Allegro jest program Allegro Smart! Dzięki niemu kupujący może liczyć na bardzo tanie przesyłki do paczkomatów, punktów odbioru i przesyłek kurierskich oraz darmowe zwroty zakupów na Allegro. Kupujący mogą też korzystać ze Smarta dla wielu osób dzięki ofercie Allegro Family. Wspomnę też, że Allegro Smart! jest szczególnie korzystne dla studentów. Przeczytaj więcej o warunkach programu Allegro Smart! dla kupujących.

Dla sprzedawcy dołączenie do Allegro Smart! to:

 • Większa sprzedaż (według Allegro zarobisz aż do 20% więcej).
 • Lepsza widoczność (kupujący łatwiej znajdują i wybierają oferty ze Smart!).
 • Automatyczne 5 gwiazdek za wysyłkę dla ofert w programie Smart!
 • Bezpłatne oznaczenie takich ofert ikoną Smart!

Smart Allegro to nie tylko ułatwienia dla kupującego, ale także duże korzyści dla sprzedawcy. Warto, aby samo nadanie paczki np. dla InPost, Pocztex, DPD lub UPS było też widoczne dla klientów dzięki dodaniu numeru przesyłki do zamówień Allegro. Śledzenie paczek i przesyłek kurierskich np. InPost zwiększy zadowolenie kupujących z obsługi zakupu.

Dlaczego koszty wysyłki, śledzenie przesyłek i warunki zwrotów są tak ważne? Dołączenie do Smart na Allegro pozwoli Ci utrzymać konkurencyjność (przy podobnych cenach). Kupujący otrzymają tańsze zakupy i komfort przy składaniu zamówień. A także pewność co do danej metody wysyłki i warunków ewentualnego zwrotu towaru. Jeśli dodatkowo będą mogli śledzić paczkę (dzięki dodaniu numeru przesyłki), to ich zadowolenie będzie jeszcze większe!

Allegro Biznes i cenniki hurtowe

Wejście Amazon do Polski w 2021 oraz sposób realizacji transakcji B2B ugruntowały decyzję Allegro o rozwoju w kierunku obsługi sprzedaży B2B. Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do jednej ceny za produkt.

Od teraz sprzedawcy mogą jednak ustalić różne ceny w zależności od zakupionej ilości produktów. Mogą też liczyć na lepsze ceny i zniżki, np. niższe prowizje dla cenników hurtowych w ofercie “Niższa prowizja w transakcjach hurtowych” (aż do 80%).

Allegro Biznes, cenniki hurtowe oraz odroczone płatności to próba zachęcenia firm do oferowania swoich towarów i realizacji zamówień hurtowych i transakcji B2B właśnie na tej platformie sprzedaży.

Pakiet korzyści w Allegro Biznes zapewne będzie także dopasowywany do ruchów Amazona. Warto więc być na bieżąco i śledzić, co Allegro zaproponuje sprzedawcom (np. w aspekcie cenników hurtowych, obsługi dużych hurtowni i ułatwień dla sprzedaży detalicznej i hurtowej) w 2022.

Reklama i relacje z klientami

Możesz dotrzeć też do klientów dzięki płatnej prezentacji produktów. Reklama Allegro daje Ci możliwość kierowania reklamy dopasowanej tematycznie do zainteresowań i historii zakupów potencjalnych klientów. Oczywiście oferty możesz wyróżniać (za opłatą przy wystawianiu) oraz promować np. w Strefie okazji Allegro.

Możesz też skorzystać z prezentacji ofert na samej górze wyników wyszukiwania dzięki Allegro Ads. Dodatkowo, Allegro daje Ci możliwość użycia różnych formatów reklamowych (tekst, grafika, video). Oraz stworzenia kampanii specjalnych i dedykowanych rozwiązań (landing page, infografiki, listy produktów, widoczność w reklamach telewizyjnych Allegro).

Co więcej, Allegro udostępnia przestrzeń prezentacji i daje szansę dotarcia do nowych klientów w sieciach społecznościowych Allegro i jego Partnerów (Facebook i Instagram). A także dzięki programom lojalnościowym Allegro (wspomniany wcześniej Allegro Smart!, Monety i Karty podarunkowe).

Na końcu warto dodać, że sklepy internetowe (i szerzej handel) w Polsce muszą brać pod uwagę oczekiwania i przyzwyczajenia klientów co do robienia zakupów na Allegro. Z powodu rozwoju możliwości i usług dla Allegro Biznes oraz sprzedaży hurtowej możemy oczekiwać dalszego kształtowania polskiego e-handlu przez Allegro w kolejnych branżach.

Jedna rzecz, która od dawna jest wyzwaniem dla sprzedawców na Allegro, to kwestia zdobycia i utrzymania klientów, ich lojalności oraz możliwości przekierowania kupujących do własnego sklepu internetowego.

Powrót do spisu treści →

Sklep internetowy i sprzedaż na Allegro

Własny sklep internetowy i jego rozwijanie czy prowadzenie sprzedaży na Allegro – oto jest pytanie. Warto będzie też zapytać jak sprzedawać na Allegro skutecznie i w tym samym czasie budować swoją markę i długofalową pozycję na rynku?

50% przedsiębiorstw w Polsce sprzedających na Allegro opiera swój handel w internecie wyłącznie na tej platformie! 20% sprzedawców w polskiej sieci wykorzystuje natomiast tylko własny sklep internetowy, nie korzystając przy tym z Allegro. 30% firm sprzedaje w sklepie internetowym i na Allegro. Być może warto dołączyć do tego grona, uzupełniając brakujący kanał, aby dotrzeć do klientów i wykorzystać szansę rozwoju własnego biznesu.

Jak sprzedawać w sklepie internetowym i na Allegro jednocześnie

Gdy nie masz jeszcze sklepu internetowego

Oczywiście możesz sprzedawać tylko na Allegro, OLX, Amazon, eBay lub innej platformie online. Jak wspomniałem, w Polsce aż 50% przedsiębiorstw korzysta wyłącznie z Allegro. Możliwe, że skupienie się na sprzedawaniu na Allegro jest dla Ciebie w tym momencie wystarczające lub wynika z przyzwyczajeń, obsługi sklepu stacjonarnego czy też z obaw o koszty założenia i prowadzenia sklepu online.

Aby założyć sklep internetowy, możesz skorzystać z rozwiązań w modelu SaaS-owym (Software as a service – oprogramowanie jako usługa). Sklep internetowy będzie w tym wypadku zawierał hosting, miał możliwość skalowania skali działania. Najczęściej będziesz rozliczany miesięcznie.

Jest to dobre rozwiązanie na start, ponieważ pomaga Ci szybko uruchomić sklep internetowy i rozpocząć sprzedaż online. Natomiast warto zwrócić uwagę na warunki rozwoju (opłat za dodatkowe opcje) oraz na wysokość opłat uzależnioną od ilości zamówień lub dodawanych produktów!

Jeżeli interesuje Cię taki model, sprawdź ofertę WP Store i to jak założyć sklep internetowy w 15 minut.

Własny sklep internetowy

Jeśli chcesz, aby Twój sklep internetowy istniał na rynku dłużej, to rozważ założenie sklepu internetowego opartego o darmowy CMS. Możesz np. skorzystać z WordPress i WooCommerce. Posiadając domenę i hosting, szybko założysz własny sklep. Rozwiniesz go też w przyszłości, w razie potrzeby, dzięki dodatkowym wtyczkom (dającym nowe funkcjonalności).

Zobacz jak założyć sklep internetowy na WooCommerce i WordPress. Skonfiguruj go krok po kroku z przewodnikiem.

W horyzoncie kilku miesięcy i lat prowadzenie sklepu internetowego na własnym hostingu z WooCommerce i WordPress przyniesie Ci więc duże oszczędności, brak limitów (np. ilości produktów) i swobodę rozwoju.

Zadaj też sobie pytanie o to, jak klienci będą znajdować Twój sklep oraz Twoje produkty za rok, dwa, trzy lata na Allegro, np. przy większej konkurencji. W sklepie internetowym możesz zbudować własną markę. Dzięki dodawaniu jakościowych treści Twojego sklepu (bogatych opisów produktów, dobrych zdjęć) i odpowiednim pozycjonowaniu, zdobędziesz klientów sklepu z darmowego ruchu organicznego (z wyszukiwarek).

Możesz też pomyśleć o promowaniu sklepu w sieciach społecznościowych oraz w porównywarkach cen, np. w Ceneo, Nokaut lub Google Merchant Center.

Dlaczego warto założyć sklep internetowy (poza samą sprzedażą na Allegro):

 • Sklep internetowy to szansa na budowanie własnej marki w internecie (zwłaszcza z potencjałem content marketingu).
 • Zdobędziesz organiczny (darmowy) ruch do Twojego sklepu z wyszukiwarek internetowych (dzięki treściom na stronie sklepu).
 • Prezentacja Twoich produktów nie będzie ograniczona przez układ treści lub sposób prezentacji ofert na Allegro.
 • Możesz stworzyć wyjątkowe strony z piękną ekspozycją dla produktów – miejsce, w którym klienci zostaną dłużej i gdzie znajdą więcej.

Masz sklep internetowy i myślisz o sprzedaży na Allegro

Jeśli sklep internetowy jest kluczowym miejscem prowadzenia biznesu, to ważniejsze od pytania jak sprzedawać na Allegro, będzie dlaczego. A więc:

 • Będąc na Allegro, dotrzesz do większej grupy odbiorców.
 • Szybko wypromujesz swoje produkty.
 • Jeśli zaczynasz w e-handlu, to dzięki widoczności Twojej firmy i produktów na Allegro podniesiesz zaufanie klientów do sklepu.
 • Pozyskasz nowych klientów sklepu dzięki sprzedaży na Allegro.

Co więcej, połączenie obu miejsc (sklep internetowy + Allegro) to:

 • Możliwość prowadzenia kampanii i promowania obu kanałów.
 • Większa odporność na zmiany prowizji i warunków usług na Allegro.
 • Sprzedaż prowadzona we własnym sklepie oraz na Allegro – wykorzystujesz mocne strony i szanse obu, bez skupiania się na wybranym lub rezygnowania z jednego.
 • Możliwość automatyzacji procesów w firmie.
 • Dynamiczne działania i strategia biznesu według sytuacji rynkowej.

Masz sklep internetowy WooCommerce i działasz na Allegro

Jeśli masz już sklep internetowy oparty na WooCommerce i sprzedajesz na Allegro, to sprawdź naszą wtyczkę, która pomoże Ci efektywniej zarządzać sprzedażą oraz aukcjami Allegro w Twoim sklepie!

Allegro WooCommerce 499  (613,77  z VAT)

Zwiększ sprzedaż w sklepie dzięki dwustronnej integracji Allegro z WooCommerce. Allegro WooCommerce to wtyczka, która zamieni Twój sklep na WordPress i WooCommerce w centrum zarządzania aukcjami Allegro.

Dodaj do koszyka lub Zobacz szczegóły
Ponad 250 219 klientów WP Desk
Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024
Działa z WooCommerce 8.4 - 8.8.x

Więcej o wtyczce i tym, jak integracja sklep internetowy ⇄ Allegro zautomatyzuje procesy w firmie i ułatwi obsługę sprzedaży w 1 miejscu, przeczytasz poniżej. Zobaczysz tam możliwości wtyczki i ustawienia dwustronnej synchronizacji pomiędzy Allegro i WooCommerce.

Powrót do spisu treści →

Allegro i integracja z WooCommerce

Integracja sklepu internetowego z Allegro to sposób jak przyspieszyć obsługę sprzedaży w firmie, zaoszczędzić czas i ułatwić prowadzenie biznesu. Jak wspomniałem wcześniej, 30% firm sprzedaje w sklepie internetowym i Allegro jednocześnie. Duża część z nich robi to bardzo szybko, korzystając z integracji i synchronizacji sklepu z Allegro.

Zarządzanie sklepem WooCommerce i sprzedażą na Allegro

Jeżeli posiadasz sklep internetowy oparty o WooCommerce i CMS WordPress, to jego funkcjonalności możesz rozszerzyć, dodając nowe wtyczki, np. z repozytorium WordPress.

Jeśli sprzedajesz (lub chcesz sprzedawać) także na Allegro, to możesz zautomatyzować obsługę sprzedaży na Allegro i zarządzać nią bezpośrednio w sklepie internetowym z integracją Allegro WooCommerce.

Proces dla sprzedaży i obsługi zamówień z Allegro może wyglądać następująco (z wtyczką do wysyłki i generowania faktur w WooCommerce):

 1. Klient kupuje na Allegro.
 2. Zamówienie jest po chwili widoczne w WooCommerce.
 3. Po informacji od Allegro (w tle) o wykonaniu płatności przez klienta status zamówienia WooCommerce zmienia się automatycznie na “w trakcie realizacji”.
 4. Generowana zostaje faktura dla zamówienia o wybranym statusie.
 5. Tworzona jest też automatycznie etykieta dla paczki/ kuriera InPost.
 6. Numer przesyłki jest wysłany do zamówienia Allegro, dzięki czemu klient po kilku minutach otrzymuje link do śledzenia przesyłki InPost.
 7. Przygotowujesz przesyłkę z etykietą nadawczą paczki.
 8. Po nadaniu przesyłki i odebraniu jej przez kuriera, zmieniasz status realizacji zamówień z danego dnia na “zrealizowane”.
 9. Po chwili Allegro informuje klienta, że jego zamówienie zostało wysłane (ponieważ Allegro otrzymało informację z Twojego sklepu WooCommerce i zmieniło status zamówienia na “wysłane”).

Poniżej pokażę Ci dokładnie każdy z etapów oraz opowiem też o innych funkcjonalnościach wtyczki ułatwiających Twoją sprzedaż na Allegro. Oraz pozwolą zaoszczędzić Twój czas i zapewnią wygodę prowadzenia całej sprzedaży w jednym miejscu – bezpośrednio w WooCommerce.

Automatyzacja zamówień Allegro w WooCommerce

Wtyczka pozwala na włączenie pobierania zamówień z Allegro dla powiązanych aukcji Allegro z produktami Twojego sklepu WooCommerce.

Wystarczy, że włączysz tę opcję, a zamówienia z Allegro będą automatycznie “lądować” w Twoim sklepie, statusy będą się aktualizować w obu kierunkach.

Pobieranie zakupów z Allegro do zamówień WooCommerce
Włączone pobieranie zamówień z Allegro do WooCommerce

Dzięki dodatkowemu wykorzystaniu wtyczki do wysyłki InPost WooCommerce oraz jednej z 4 wtyczek do fakturowania, np. Faktur WooCommerce, proces i stopień automatyzacji będzie wyglądał, jak opisałem w przykładzie powyżej.

Takie powiązania tworzone są automatycznie dla aukcji, które wystawiasz bezpośrednio w WooCommerce (z produktów prostych lub wariantowych) oraz importowanych z już istniejących aukcji na Allegro. Dodatkowo możesz włączyć też aktualizację stanów magazynowych po zmianie ilości produktów i ich cen w ustawieniach wtyczki w celu pełnej synchronizacji.

Synchronizacja magazynowa i cen w Allegro WooCommerce

O wystawianiu aukcji we wtyczce przeczytasz w jej dokumentacji. Wtyczka pozwoli Ci też na wystawianie aukcji wielowariantowych! O imporcie natomiast dowiesz się więcej w tym artykule oraz dokumentacji wtyczki.

Generowanie etykiet i nadawanie paczek w WooCommerce

Jeśli chcesz automatycznie tworzyć etykiety dla zamówień w WooCommerce (oraz tych przychodzących z Allegro), możesz skorzystać z naszych integracji wysyłkowych dla sklepu WooCommerce.

W przypadku użycia wtyczki InPost WooCommerce – Paczkomaty, Listy, Kurier lub eNadawca Poczta Polska WooCommerce Twoja integracja z Allegro będzie dodatkowo wzbogacona o:

Każda z wtyczek posiada możliwość wyboru statusu zamówienia, dla którego etykieta i przesyłka będą tworzone automatycznie. Dzięki temu pozostanie Ci jedynie spakować przesyłkę, zamówić kuriera, i czekać na odbiór paczki lub wysłanie jej w punkcie nadawczym lub paczkomacie.

Numer śledzenia przesyłek Allegro – automatyczna obsługa

Kiedy Twoje zamówienia z Allegro pojawi się w WooCommerce, w przypadku zmiany statusu zamówienia automatycznie zostanie utworzona przesyłka (InPost lub eNadawca) według wybranego statusu zamówień w ustawieniach wtyczki. Poniżej ustawienia wtyczki InPost WooCommerce:

WooCommerce InPost - automatyczne generowanie etykiet
WooCommerce InPost – automatyczne generowanie etykiet

Po utworzeniu numeru zostanie on przesłany do zamówienia Allegro, a klient otrzyma wiadomość z Allegro z numerem paczki do śledzenia.

Przyspieszysz w ten sposób realizację zamówień, numery paczek będą nadawane automatycznie, a co najważniejsze, klient zostanie od razu powiadomiony o przesyłce. Bez potrzeby każdorazowego wpisywania przez Ciebie numeru paczki w zamówieniu na Allegro!

Fakturowanie zamówień sklepu i sprzedaży z Allegro

Prowadząc sklep na WooCommerce, możesz skorzystać dodatkowo z kolejnego ważnego ulepszenia, czyli automatycznych faktur dla zamówień. W przyspieszeniu pomoże Ci jedna z 5 naszych wtyczek fakturowych. Porównaj ich funkcjonalności i wybierz najlepszą dla siebie.

Przykładowo, wtyczka Faktury WooCommerce pozwoli Ci na generowanie automatycznie faktur dla zamówień sklepu, a także tych z Allegro dla wybranych przez Ciebie statusów zamówień. Dzięki temu zdecydujesz, kiedy będą tworzone faktury dla Twoich klientów.

W opisanym wcześniej scenariuszu faktury generowane były dla statusu “w trakcie realizacji”, tj. po otrzymaniu płatności za zamówienia w sklepie jak i tych pobranych z Allegro dzięki funkcjonalności integracji Allegro WooCommerce.

Anulowanie zamówień na Allegro i ich obsługa w WooCommerce

Oczywiście może się zdarzyć, że klient na Allegro zrezygnuje ze swojego zamówienia. W takim wypadku wtyczka Allegro WooCommerce przekaże do sklepu informację o anulowaniu zamówienia. Po swojej stronie nie będzie konieczne dalsze działanie.

Możesz też skorzystać z dodatkowych filtrów we wtyczce, pozwalających na przykład na ustawienie nazwy dla metody płatności zamówień z Allegro i większą customizację dla statusów zamówień.

Jeśli wystawiłeś jednak już fakturę, to będziesz mógł wystawić noty korygujące w swoim systemie księgowym albo faktury korygujące we wtyczce Faktury WooCommerce.

Pakiet wtyczek – czyli pełna integracja z Allegro

Wtyczka Allegro WooCommerce pozwoli Ci na integrację i przyspieszenie obsługi Allegro bezpośrednio w sklepie internetowym WooCommerce przede wszystkim poprzez:

 • Automatyzację obsługi zamówień.
 • Szybkie wystawianie i masowy import aukcji.
 • Tworzenie produktów w sklepie na podstawie aukcji Allegro.
 • Synchronizację stanów magazynowych i cen.
 • Cenniki hurtowe dla aukcji.
 • Wsparcie dla aukcji wielowariantowych.
 • Integracja wielu kont Allegro w jednym miejscu.
 • Nielimitowane aukcje, zamówienia, produkty i szablony aukcji.
 • Tworzenie kont klientów w sklepie po pobraniu zamówień z Allegro.
 • Mapowanie kategorii i atrybutów dla automatyzacji wystawiania i importu aukcji.

Dodatkowo integracja sklepu internetowego WooCommerce i Allegro będzie jeszcze większa z użyciem wtyczki wysyłkowej i do fakturowania.

Automatyczne generowanie przesyłki dla zamówień z Allegro i wystawienie dla nich faktur osiągniesz dzięki Allegro WooCommerce, InPost WooCommerce – Paczkomaty, Listy, Kurier oraz Faktury WooCommerce.

Kup pakiet wtyczek i zautomatyzuj obsługę zamówień Allegro

Jeszcze więcej możliwości – rozwiń skrzydła Twojego e-biznesu!

Odwiedź stronę integracji Allegro WooCommerce i sprawdź wszystkie jej funkcjonalności.

Allegro WooCommerce 499  (613,77  z VAT)

Zwiększ sprzedaż w sklepie dzięki dwustronnej integracji Allegro z WooCommerce. Allegro WooCommerce to wtyczka, która zamieni Twój sklep na WordPress i WooCommerce w centrum zarządzania aukcjami Allegro.

Dodaj do koszyka lub Zobacz szczegóły
Ponad 250 219 klientów WP Desk
Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024
Działa z WooCommerce 8.4 - 8.8.x

Zobacz też inne integracje i wtyczki dla WooCommerce w naszym sklepie. Dzięki nim zautomatyzujesz kolejne procesy w Twoim sklepie internetowym WooCommerce oraz zdobędziesz więcej możliwości (fakturowanie, wysyłka, marketing).

Zachęcam Cię też do przetestowania w darmowym demo wszystkich naszych wtyczek oraz możliwości sklepu internetowego opartego o WooCommerce i CMS WordPress.

Jeśli masz pytania, napisz do nas. Doradzimy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania na początek jak i pokażemy możliwości WooCommerce, WordPress i naszych wtyczek dla długofalowego rozwoju Twojego biznesu!

Słowem podsumowanie

Mam nadzieję, że artykuł pomoże Ci wybrać najlepsze dla Ciebie narzędzia platformy Allegro dla zwiększenia sprzedaży oraz zadowolenia klientów. Dodatkowo, po krótkim przedstawieniu obrazu polskiego e-handlu, pokazałem Ci model sprzedaży sklep internetowy + Allegro.

Wiesz już także jak wykorzystać WooCommerce oraz wtyczkę Allegro WooCommerce do automatyzacji sprzedaży i zarządzania zamówieniami w sklepie internetowym jak i na Allegro. Na końcu pokazałem Ci jak połączyć funkcjonalności Allegro WooCommerce, automatyczne nadawanie przesyłek InPost i fakturowanie.

Powrót do spisu treści →

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.