WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Którą wtyczkę do faktur WooCommerce wybrać? Porównanie wtyczek do księgowości

Najlepsze wtyczki do faktur dla sklepu WordPress i WooCommerce

W tym artykule znajdziesz porównanie wtyczek do wystawiania faktur w WooCommerce. Dowiesz się, jakie funkcje oferują. Tabela porównawcza w treści artykułu pokaże Ci najlepsze wtyczki WP Desk do fakturowania dla WooCommerce. Wystawiaj faktury bezpośrednio w Twoim sklepie.

Spis treści

  1. Która wtyczka do faktur WooCommerce jest najlepsza?
  2. Jak porównywaliśmy wtyczki do fakturowania w WooCommerce?
  3. Skorzystaj z rabatów przy zakupie naszych wtyczek
  4. Porównanie wtyczek do wystawiania faktur w WooCommerce
  5. Jak przetestować wszystkie poniższe wtyczki do faktur WooCommerce?
  6. Zgodność księgowa wtyczek

Która wtyczka do faktur WooCommerce jest najlepsza?

Aby ułatwić Wam zadanie postanowiliśmy wybrać kilkanaście funkcji, które uznaliśmy za najbardziej istotne lub warte podkreślenia w kontekście działania programu księgowego ze sklepem internetowym. Na szczęście, większość informacji, które znajdziesz poniżej, jest już dostępna na naszej stronie internetowej lub na stronach programów księgowych. Poniżej zebraliśmy te informacje w całość wierząc, że oszczędzi Wam to wiele czasu i wysiłku 🙂.

Każdy z programów sprzedawany jest w różnych pakietach, z których oczywiście możesz wybierać według swoich potrzeb. Co warte podkreślenia, aż każdy z czterech niżej wymienionych programów księgowych można testować za darmo. W przypadku InFaktu, Fakturowni czy iFirmy podstawowe wersje programów są darmowe na czas nieokreślony. Jedynie wFirma daje na przeprowadzenie testów “zaledwie” 30 dni.

Natomiast Faktury WooCommerce (i nasze najlepsze wtyczki) możesz przetestować za darmo w demo. Możesz też zakupić wersję PRO lub sprawdzić na początek działanie podstawowej wersji wtyczki.

Jak porównywaliśmy wtyczki do fakturowania WooCommerce?

Darmowe wersje iFirmy, wFirmy, Fakturowni czy InFaktu są zbyt ograniczone, aby prowadzić sklep internetowy z prawdziwego zdarzenia. Bo przecież nie wyobrażamy sobie ograniczenia na liczbę wystawionych dokumentów miesięcznie, czy brak możliwości edycji wystawionej faktury. Prawda? Dlatego zdecydowaliśmy się na porównanie podstawowych, ale płatnych wersji.

Do porównania dodaliśmy również naszą autorską wtyczkę Faktury WooCommerce. Jest to jedyna wtyczka w zestawieniu, która nie wymaga płacenia miesięcznego abonamentu. Pozostałe programy do faktur wymagają, oprócz zakupu wtyczki, również płacenia abonamentu.

Wtyczka Faktury WooCommerce jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie potrzebują zewnętrznych rozwiązań do fakturowania i chcą uniknąć opłat abonamentowych. Po prostu instalujesz, włączasz, a faktury wystawiają się same bezpośrednio w WooCommerce 🙂. W przypadku pozostałych wtyczek po stronie WooCommerce faktura będzie widoczna przy zamówieniu jako link do jej pobrania (będzie też wysyłana mailowo do Klienta). “Fizycznie” faktura będzie wystawiana razem z innymi dokumentami w danym systemie księgowości online.

Jest to również jedyna wtyczka, która bez żadnych dodatkowych kosztów pozwala na wystawianie faktur niezwiązanych ze sprzedażą bezpośrednio w WooCommerce. Możesz wystawiać dowolne faktury do innych usług lub produktów z zachowaniem ciągłości numeracji. Co więcej, wtyczka da Ci narzędzie do wystawiania faktur OSS (dawniej MOSS) i walutowych w WooCommerce. Wtyczka Faktury WooCommerce to faktura zgodna z przepisami UE! A to wszystko prosto z kokpitu Twojego WordPressa.

Uznaliśmy, że najlepszym sposobem porównania wszystkich pięciu wtyczek będzie stworzenie tabeli z funkcjami wtyczek, które według nas są najistotniejsze dla przedsiębiorców prowadzących sklep internetowy. Każda wtyczka pozwoli Ci, aby w WooCommerce faktura była wystawiana bezpośrednio dla otrzymanego zamówienia.

Skorzystaj z rabatów przy zakupie naszych wtyczek

Jeśli, któraś ze wtyczek przypadła Ci do gustu zachęcamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanych programów rabatowych, które pozwolą Ci zmniejszyć koszty prowadzenia księgowości w Twoim sklepie. Więcej szczegółów dotyczących rabatów, przeczytasz w tych artykułach:

Porównanie wtyczek do wystawiania faktur w WooCommerce

iFirmawFirmaInFaktFaktury
WooCommerce
Fakturownia
Wystawianie
faktur VAT
Wystawianie faktur korygujących
automatyczne
Automatyczne wystawianie faktur proforma
Wystawianie faktur zagranicznych/walutowych
Automatyczne wystawianie paragonów
Wystawianie faktur niezwiązanych z zamówieniami WooCommerce z kokpitu WordPressa
Automatyczne wystawianie faktur
Automatyczna wysyłka faktury do klienta
Wybór statusu
zamówienia do
automatycznego
wystawiania faktur
Możliwość wyboru przez klienta czy chce fakturę
Ręczne wystawianie faktur do złożonych zamówień
Edycja danych przed ręcznym wystawieniem
Edycja wystawionej faktury z kokpitu WordPressa
Link do faktury PDF
dodawany do e-maila
Konfiguracja stawek podatkowych (np. VAT 0%)
Szablony dokumentów
Integracja z drukarkami fiskalnymi
przez panel iFirmy

przez panel wFirmy

przez panel Fakturowni
Wsparcie księgowych
Deklaracje VAT/ZUS/PIT
Synchronizacja stanów magazynowych
Cena abonamentu 30 zł netto / miesiąc
Nie dotyczy
Obsługa OSS (dawniej MOSS)
Integracja z wtyczką Allegro
Integracja z GUS WooCommerce
Cena abonamentu w serwisach księgowych37,50 zł netto / miesiąc49 zł netto / miesiąc 5 zł netto /
miesiąc
Brak opłaty0 zł w pakiecie Micro
GTU na fakturze
z pomocą darmowej wtyczki
JPK faktury Dzięki dodatkowi Zaawansowane Raporty
Rabaty50 zł na usługi biura rachunkowego. 10% rabat na zakup abonamentu w inFakt. W Pakiecie Faktury. taniej o 34%. 25% rabat na zakup dowolnego abonamentu w Fakturowni.
Wtyczka WooCommerceiFirmawFirmaInFaktFakturyFakturownia

Jak przetestować wszystkie nasze wtyczki do faktur WooCommerce?

Każdą z wymienionych usług oraz wtyczek możesz przetestować samodzielnie. W tym celu przygotowaliśmy Demo WP Desk. Przetestuj nasze najlepsze wtyczki do fakturowania dla sklepu na WordPress i WooCommerce →

Możesz też sprawdzić Faktury WooCommerce (free, PRO oraz dodatki wtyczki) w dedykowanym demo dla tej wtyczki.

Zgodność księgowa wtyczek

WooCommerce, faktura dla zamówienia oraz kody GTU

Kody grup towarowych, czyli tzw. GTU są obsługiwane przez nasze wtyczki księgowe. W przypadku integracji z serwisami księgowymi inFakt, iFirma oraz Fakturownia, wtyczki zostały zmodyfikowane pod kątem obsługi kodów GTU.

Aby skorzystać z funkcjonalności oznaczania transakcji kodami GTU we wtyczce wFirma WooCommerce, należy dodać oznaczenia do produktów w magazynie serwisu księgowego wFirma.

Wtyczka Faktury WooCommerce PRO, obsługuje kody grup towarowych tylko poprzez specjalnie stworzoną do tego celu darmową wtyczkę GTU dla Faktur WooCommerce.

Jednolity Plik Kontrolny, jak wygenerować?

W przypadku wtyczek integrujących WooCommerce z zewnętrznymi serwisami księgowymi tworzenie pliku JPK realizowane jest przez serwisy księgowe. Jeśli chcesz skorzystać z możliwości generowania JPK_FA w Fakturach WooCommerce możesz skorzystać z dodatku Zaawansowane Raporty.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami w tej sprawie za pomocą tego formularza.

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.