WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Manager Allegro – Jak wykorzystać WooCommerce i Allegro do wielokanałowej sprzedaży w e-commerce?

WooCommerce jako menedżer sprzedaży Allegro - wtyczka dla WordPress

W tym artykule przedstawię, w jaki sposób zintegrować Allegro ze sklepem bazującym na systemie WooCommerce. Manager Allegro nie będzie Ci już potrzebny. Zyskasz program do obsługi sprzedaży i wystawiania aukcji na Allegro. Zaoszczędzisz czas dzięki automatyzacji całego procesu w dodatkowym kanale sprzedaży. Uniezależnisz się od monopolisty oraz zwiększysz swoje przychody w sklepie.

Jeśli sprzedajesz w Internecie swoje produkty na pewno słyszałeś o wielokanałowości sprzedaży. Obecnie, przy bardzo dużej konkurencji na rynku e-commerce, działania sprzedażowe prowadzone w kilku kanałach jednocześnie mają większe szanse powodzenia, dlatego właściciele sklepów często podejmują decyzję o rozproszeniu sprzedaży. Jednak takie działanie nieuchronnie prowadzi to zwiększenia czasu pracy i wysiłku potrzebnego do obsługi kolejnych sposobów dystrybucji. Musisz też poznawać i konfigurować kolejny program (miejsce) do zarządzania sprzedażą, np. Allegro.

Sprzedaż przez manager Allegro zyskała alternatywę! Aby pomóc w rozwiązaniu problemu obsługi sprzedaży w dodatkowym miejscu, stworzyliśmy w WP Desk wtyczkę Allegro WooCommerce. Integruje ona sklep z platformą sprzedażową, przez co daje możliwość zarządzania sprzedażą w obu kanałach z jednego miejsca – czyli panelu sklepu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas oraz zmniejszy się Twój wysyłek niezbędny do obsługi sprzedaży wielokanałowej.

Program do zarządzania sprzedażą Allegro w WordPress dzięki integracji z WooCommerce

WordPress i WooCommerce pozwolą Ci na prowadzenie własnego e-commerce. Co więcej, dzięki wtyczce dla WordPress możesz całą sprzedaż z Allegro obsługiwać bezpośrednio w Twoim sklepie. Manager Allegro to pierwsza możliwość.

Integracja pozwoli Ci jednak skupić się na rozwoju własnej marki sklepu internetowego opartego na WordPress i WooCommerce. Poniżej lista najważniejszych funkcjonalności wtyczki Allegro WooCommerce, które Ci w tym pomogą:

 • Wystawianie, edycja, duplikowanie, kończenie i wznawianie aukcji wprost z WordPress
 • Import aukcji z Allegro i tworzenie nowych produktów w sklepie
 • Mapowanie kategorii i atrybutów dla szybszego wystawiania i importu aukcji Allegro
 • Pobieranie zamówień z Allegro do WooCommerce
 • Automatyczna synchronizacja stanu aukcji, gdy produkt zostanie kupiony w Twoim sklepie
 • Synchronizacja cen pomiędzy produktami w sklepie a aukcjami Allegro
 • Automatyzacja i kompatybilność z wszystkimi wtyczkami WP Desk
 • Obsługa wielu kont Allegro
 • Wsparcie dla aukcji wielowariantowych
 • Obsługa cenników hurtowych
Sprawdź jak przyspieszyć zarządzanie sprzedażą Allegro w WooCommerce i skorzystać z usług i udogodnień na Allegro w 2022 roku. To pozwoli Ci jeszcze bardziej skorzystać z potencjału wtyczki. Więcej pomysłów na końcu artykułu!

Allegro i sklep internetowy WooCommerce – zakres integracji

Poniżej przeczytasz więcej o poszczególnych funkcjonalnościach wtyczki, dzięki którym połączysz sklep z Allegro. Wtyczka pozwoli Ci na przeniesienie zarządzania sprzedażą Allegro wprost do Twojego sklepu opartego o WooCommerce.

1. Narzędzie do wystawiania aukcji na Allegro

Wtyczka daje bardzo duże możliwości zarządzania aukcjami z poziomu WooCommerce. Pierwszą z nich jest możliwość hurtowego lub pojedynczego wystawiania aukcji na podstawie produktów w sklepie.

Możesz wystawiać swoje produkty niezależnie od tego czy chcesz to robić za pomocą opcji Kup Teraz czy Sklepu. W obu przypadkach proces jest taki sam i po skonfigurowaniu wtyczki zajmuje dosłownie kilka chwil.

Dodatkowo masz możliwość zapisywania aukcji jako szkicu oraz określenia daty jej startu – natychmiast lub w określonej przyszłości. W ten sposób oszczędzasz czas przeznaczony na żmudne kopiowanie opisów produktów do aukcji w Allegro. Zamiast tego otrzymujesz zautomatyzowany proces publikacji nawet dla wielu produktów jednocześnie.

Równie ważna jest możliwość określenia liczby wystawianych na aukcji produktów. Możesz powiązać tę ilość ze swoimi stanami magazynowymi lub wpisać dowolnie wybraną liczbę, na której sprzedaży Ci zależy.

Menedżer Sprzedaży Allegro - alternatywa: WooCommerce (program do wystawiania aukcji na Allegro - widok produktów)

Wystaw na Allegro - wybierz szablon aukcji

2. Import aukcji Allegro do WooCommerce

W momencie rozpoczęcia pracy z wtyczką, jak i w każdym późniejszym, możesz odwrócić proces. Zamiast wystawiać aukcje, możesz zaimportować je do już istniejących produktów oraz utworzonych podczas importu. W przypadku wielu aukcji proces może zająć dłuższą chwilę i w pewien sposób obciążyć serwer dlatego warto się do niego przygotować zgodnie z instrukcjami w naszym poradniku importu.

W efekcie, przejście tej operacji przyczyni się do zawężenia obsługi sprzedaży – nawet kilku tysięcy aukcji i produktów – tylko z poziomu sklepu, co z kolei pozwoli zaoszczędzić czas i środki przeznaczane na administrowanie sprzedażą.

3. Szablony aukcji Allegro wprost w sklepie WooCommerce

Cały proces wystawiania aukcji został oparty o szablony aukcji i opisów, co daje Ci większe możliwości zarządzania aukcjami przy ich dużej ilości. Dzięki stworzonemu schematowi możesz używać tych samych szablonów do obsługi nawet kilkuset lub kilku tysięcy aukcji, co przekłada się na wygodę użytkowania. Po stworzeniu kilku różnych szablonów masz możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego przy wystawianiu produktu na aukcję.

Możesz też wystawiać aukcje wielowariantowe. Wtyczka pozwoli Ci też na połączenie z wieloma kontami Allegro!

4. Ustawienia aukcji do wielokrotnego wykorzystania

We wtyczce określisz też kategorię Allegro oraz wszystkie pola kategorii, które są przez Allegro wymagane do wystawienia aukcji, łącznie z informacjami o wysyłce (np. cennikiem) oraz ustawieniami ceny. Aby ułatwić obsłudze sklepu pracę, we wtyczce wprowadziliśmy możliwość:

 • mapowania kategorii WooCommerce z kategoriami Allegro,
 • mapowania atrybutów produktów WooCommerce z polami aukcji Allegro,
 • utworzenia dowolnej ilości szablonów do wyboru,
 • szybkiego dublowania aukcji w celu wystawienia podobnej oferty,
 • masowego wznawiania i kończenia wielu aukcji, np. według kategorii,
 • automatycznego kończenia i wznawiania aukcji na podstawie stanu magazynowego produktów WooCommerce,
 • wyboru cennika wysyłki i warunków ofert ustawionych na Allegro.

Podczas pracy nad szablonem określasz również to, czy aukcja ma być dodatkowo promowana. Nie martw się, nie inwestujesz w ciemno – przed wystawieniem aukcji dostaniesz dokładną informację o jej kosztach.

Co ważne, przed wystawieniem aukcji możesz sprawdzić jej podgląd oraz poprawność. Jeśli konfiguracja zawiera błędy, zostaniesz o tym poinformowany komunikatem. Wszystko odbędzie się w ramach sklepu. Nie ryzykujesz, że zostaną potrącone opłaty związane z jej wystawieniem.

Poniższy zrzut ekranu pokazuje edycję jednego z szablonu aukcji. Przy projektowaniu tego interfejsu staraliśmy się odwzorować układ z ustawień Allegro, aby jak najbardziej uprościć konfigurację.

Edytuj szablon aukcji - Alternatywa do: Menedżer Sprzedaży Allegro

5. Szablony opisów aukcji Allegro

Tak samo jak w przypadku szablonów aukcji, wtyczka daje możliwość stworzenia nieograniczonej ilości szablonów opisów, które będą wykorzystywane do opisu aukcji. Dzięki tej funkcji możesz stworzyć opis bezpośrednio w sklepie. Zostanie on później wyeksportowany do Allegro. Wtyczka obsługuje dwa edytory szablonów opisów dostosowanych do wymagań Allegro.

Starszy, obsługujący HTML został wyłączony w lutym 2018 roku. Nowy daje Ci możliwość stworzenia opisu z użyciem określonych [tagów], które umożliwią import do opisów produktów, zdjęć czy nazwy prosto z produktu. Co bardzo istotne, podczas importu opisu produktu wtyczka usuwa niedozwolone przez Allegro znaczniki skracając czas pracy nad opisem. Jest to nieocenione w przypadku długich i skomplikowanych tekstów!

Możesz dodać nieograniczoną ilość szablonów opisów aukcji (oraz szablonów aukcji), aby stworzyć dopasowane szablony skonfigurowane dokładnie pod Twoje potrzeby np. dla kategorii, produktów premium czy pory roku!

Program do zarządzania szablonami opisów aukcji na Allegro w WooCommerce

Po skonfigurowaniu obu szablonów i sprawdzeniu ich poprawności pozostaje publikacja aukcji i oczekiwanie na sprzedaż.

Oczywiście, może się zdarzyć, że po wystawieniu aukcji znajdziesz w niej błąd, który sprawi, że konieczna będzie edycja. Na szczęście, za pomocą wtyczki Allegro jest to możliwe z poziomu WordPressa. Wystarczy, że znajdziesz wybraną aukcję na liście aukcji, edytujesz i zaktualizujemy podobnie jak standardowy wpis czy produkt.

6. Importowanie zamówień z Allegro

Tak jak wspomniałem na początku artykułu, wtyczka umożliwia włączenie funkcji, które w zależności od wymagań pozwalają zarządzać sprzedażą. Najbardziej widoczne jest to podczas importu zamówień z Allegro do WooCommerce oraz tworzeniem kont użytkowników i wysyłką wiadomości potwierdzających zakup.

Po włączeniu importu zamówień i pojawieniu się pierwszych z nich na liście zamówień w sklepie, wtyczka daje możliwość filtrowania zamówień Allegro, które obsługiwane są dokładnie tak samo jak te złożone w sklepie.

Manager sprzedaży Allegro nie będzie Ci już potrzeby do zarządzania zamówieniami. Zrobisz to w WooCommerce!

Więcej o możliwościach importu i obsługi zamówień z Allegro w sklepie przeczytasz w dokumentacji wtyczki.

7. Synchronizacja WooCommerce z Allegro

Dzięki włączeniu synchronizacji sprzedaży niezależnie od tego czy produkt sprzedał się na Allegro, czy w sklepie, stany magazynowe zaktualizują się w obu miejscach. Procesy, które zachodzą dzięki synchronizacji takie jak aktualizacja magazynu, ale również data rozpoczęcia i zakończenia aukcji są logowane, a informacja o nich jest dostępna w edytorze aukcji.

Dodatkowo wtyczka daje możliwość wyboru co zrobić z aukcją w momencie, w którym sprzedała się ostatnia sztuka produktu. Możesz zakończyć aukcję, zmienić jej ilość na “jeden” lub nie robić nic. Ta z pozoru niewielka funkcjonalność sprawia, że wtyczka jest bardziej elastyczna w kontekście zarządzania magazynem.

W przypadku zakończenia aukcji, niezależnie od tego czy powodem było osiągnięcie limitów magazynowych, czy czasu trwania, masz możliwość ponownego jej wystawienia za pomocą jednego przycisku. Możesz też wznowić wiele aukcji naraz! Przeczytaj więcej o możliwych opcjach i ustawieniach synchronizacji pomiędzy WooCommerce a Allegro.

Podsumowanie – czy Manager Sprzedaży Allegro jest Ci potrzebny?

Wtyczka Allegro WooCommerce daje możliwość niemal całkowitego przeniesienia zarządzania aukcjami do sklepu, przy czym pozwala na zmniejszenie czasu potrzebnego na pracę w dwóch najważniejszych kanałach sprzedażowych, a przez to zmniejszenie kosztów pracy.

Jeśli dodasz do niej wtyczkę pozwalającą na wystawianie faktur w samym WooCommerce oraz jedną z integracji wysyłkowych oferowanych przez WP Desk (np. inPost WooCommerce lub eNadawca WooCommerce), otrzymasz narzędzie, dzięki któremu całkowicie zamkniesz sprzedaż w panelu WordPressa i w bardzo widoczny sposób zredukujesz czas poświęcany na obsługę sklepu.

Allegro WooCommerce 499  (613,77  z VAT)

Zwiększ sprzedaż w sklepie dzięki dwustronnej integracji Allegro z WooCommerce. Allegro WooCommerce to wtyczka, która zamieni Twój sklep na WordPress i WooCommerce w centrum zarządzania aukcjami Allegro.

Dodaj do koszyka lub Zobacz szczegóły
Ponad 251 657 klientów WP Desk
Ostatnia aktualizacja: 04.06.2024
Działa z WooCommerce 8.6 - 9.0.x

Więcej na ten temat znajdziesz również w artykule “Jak oszczędzić czas stosując automatyzację procesów zachodzących w sklepie?”

WordPress, WooCommerce, Allegro i… czyli kilka pomysłów dla Twojego sklepu

Jak wspomniałem wcześniej Allegro WooCommerce to nie sam manager sprzedaży Allegro. Dzięki kompatybilności integracji z innymi naszymi wtyczkami otrzymasz kompleksowe rozwiązanie i więcej korzyści.

Allegro WooCommerce – jak automatycznie wystawiać faktury dla zamówień?

Tu pomocna będzie jedna z naszych wtyczek do księgowości, dzięki której sprzedaż będzie fakturowana automatycznie. Sprawdź możliwości i rozwiązania fakturowania dla WooCommerce w porównaniu wtyczek do księgowości.

Allegro WooCommerce – jak automatycznie tworzyć przesyłki dla zamówień?

Skorzystaj z InPost WooCommerce lub eNadawca Poczta Polska WooCommerce – wtyczek, które pozwolą na automatyzację tworzenia przesyłek dla zamówień. Przy włączonym pobieraniu zamówień z Allegro i utworzeniu przesyłki wiadomość zostanie przesłana do Allegro. Klient otrzyma numer przesyłki do jej śledzenia. Wszystko zostanie zrobione automatycznie przez wtyczkę – w tle.

Allegro WooCommerce – jak poszerzyć asortyment sklepu oraz zwiększyć ofertę na Allegro?

Możesz wykorzystać Dropshipping XML WooCommerce. Dzięki wtyczce szybko dodasz nowe produkty na wirtualne półki sklepowe aktualizowane cyklicznie z feedu hurtowni.

Zastąp Manager sprzedaży Allegro z wtyczką Allegro WooCommerce

Przetestuj wszystkie możliwości i funkcjonalności Allegro WooCommerce w darmowym demo. Zobacz, jak połączenie kilku wtyczek da Ci kompleksowe narzędzia do zarządzania sprzedażą na Allegro i rozwoju Twojego sklepu internetowego opartego na WordPress i WooCommerce.

Allegro WooCommerce 499  (613,77  z VAT)

Zwiększ sprzedaż w sklepie dzięki dwustronnej integracji Allegro z WooCommerce. Allegro WooCommerce to wtyczka, która zamieni Twój sklep na WordPress i WooCommerce w centrum zarządzania aukcjami Allegro.

Dodaj do koszyka lub Zobacz szczegóły
Ponad 251 657 klientów WP Desk
Ostatnia aktualizacja: 04.06.2024
Działa z WooCommerce 8.6 - 9.0.x

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.

Cookies preferences

Others

Inne niekategoryzowane pliki cookie to te, które są analizowane i nie zostały jeszcze przypisane do żadnej z kategorii.

Necessary

Necessary
Niezbędne pliki cookie są absolutnie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony. Te pliki cookie zapewniają działanie podstawowych funkcji i zabezpieczeń witryny. Anonimowo.

Advertisement

Reklamowe pliki cookie są stosowane, by wyświetlać użytkownikom odpowiednie reklamy i kampanie marketingowe. Te pliki śledzą użytkowników na stronach i zbierają informacje w celu dostarczania dostosowanych reklam.

Analytics

Analityczne pliki cookie są stosowane, by zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzą w interakcję ze stroną internetową. Te pliki pomagają zbierać informacje o wskaźnikach dot. liczby odwiedzających, współczynniku odrzuceń, źródle ruchu itp.

Functional

Funkcjonalne pliki cookie wspierają niektóre funkcje tj. udostępnianie zawartości strony w mediach społecznościowych, zbieranie informacji zwrotnych i inne funkcjonalności podmiotów trzecich.

Performance

Wydajnościowe pliki cookie pomagają zrozumieć i analizować kluczowe wskaźniki wydajności strony, co pomaga zapewnić lepsze wrażenia dla użytkowników.