WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Wtyczki, które pozwolą sprzedawać więcej w sklepie WooCommerce

Pomysły na większą sprzedaż wtyczki WP Desk i Allegro WooCommerce

Prowadzenie własnego sklepu to nie lada wyzwanie. Liczna konkurencja, problemy techniczne i ciągłe poszukiwanie możliwości na zwiększenie sprzedaży. Sprawdź nasze pomysły na większą sprzedaż w postaci gotowych rozwiązań dla WooCommerce.

Pomysły na większą sprzedaż

Sprzedawaj więcej, ale pod własną marką

Tworząc integrację WooCommerce z Allegro mieliśmy na uwadze rozwój biznesów e-commerce pod własną marką. Allegro wprowadza coraz więcej zmian, które prowadzą do ujednolicenia ofert sprzedawców. Dla klientów oferta staje się przejrzysta, ale sprzedawcy stają się anonimowi.

Prowadząc sklep na WooCommerce możesz zwiększać zasięg sprzedaży o Allegro, ale nadal tworzyć własną markę. Wtyczka Allegro WooCommerce pozwala na import zamówień z Allegro i obsługę procesu w sklepie.

Allegro WooCommerce - zarządzanie zamówieniami
Allegro WooCommerce – zarządzanie zamówieniami

Cały proces zamówienia obsłużysz z panelu WooCommerce. To rozwiązanie jest wygodne i oszczędza Twój czas.

Jeśli zamówienia chcesz wysyłać za pomocą InPosta, to pomoże Ci w tym integracja InPost WooCommerce. Świetnie współpracuje ona z wtyczką Allegro WooCommerce.

Wtyczka obsługuje usługi Allegro InPost oraz Allegro Smart!, więc będziesz mógł oferować niższy koszt dostawy. Całość procesu odbywa się automatycznie.

Dla zamówień pobranych z Allegro w edycji zamówienia WooCommerce znajdziesz niezbędne informacje oraz możliwość utworzenia przesyłki i pobrania etykiety. Dodatkowo numer przesyłki wtyczka Allegro WooCommerce prześle automatycznie w tle do Allegro, więc klienci będą zadowoleni z szybkiego otrzymania informacji.

Allegro WooCommerce - formularz zakupowy
Allegro WooCommerce – formularz zakupowy

Jeśli dopiero planujesz przenieść sprzedaż z Allegro do własnego sklepu opartego na WooCommerce to koniecznie przeczytaj artykuł Jak wykorzystać WooCommerce i Allegro do wielokanałowej sprzedaży w e-commerce? oraz o tym jak zintegrować sklep internetowy i Allegro w celu obsługi zamówień (oraz jak sprzedawać na Allegro i korzystać z usług i narzędzi udostępnianych przez Allegro w 2022).

Kup Allegro WooCommerce i InPost WooCommerce

Jak sprzedawać więcej – wtyczki od WP Desk i Allegro

W 2020 i 2021 roku dodaliśmy kilka bardzo znaczących ulepszeń dla wtyczki Allegro WooCommerce. Teraz możesz skorzystać m.in. z:

Dzięki połączeniu wtyczek WP Desk z Allegro WooCommerce możesz jednocześnie sprzedawać na Allegro i w sklepie. Nowe ulepszenia wtyczki Allegro WooCommerce pozwolą Ci jeszcze mocniej zsynchronizować oba kanały sprzedaży. Śledź nasz blog, aby być na bieżąco!

Zobacz jak sprzedawać produkty w sklepie oraz na Allegro w modelu dropshipping. Zaimportujesz je z hurtowni z Dropshipping XML WooCommerce. Całą sprzedaż zafakturujesz następnie łatwo z wtyczką Faktury WooCommerce.

Jeśli zainteresowało Cię zwiększenie sprzedaży z WP Desk i wtyczką Allegro WooCommerce w połączeniu z innymi wtyczkami – napisz do nas. Pomożemy wybrać Ci taki zestaw wtyczek, aby zautomatyzować proces fakturowania oraz zwiększyć sprzedaż w Twoim sklepie.

Zróżnicowane formy dostawy to większa sprzedaż!

Wiele badań rynku e-commerce pokazuje, że blisko 70% klientów porzuca koszyk w sklepie. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są zbyt wysokie koszty wysyłki towaru lub po prostu brak odpowiedniej formy dostawy.

Konkurencja wśród usług kurierskich jest spora i możesz spokojnie zróżnicować formy dostawy. W ten sposób możesz dotrzeć do większej liczby klientów.

Oferowanie różnych form dostawy w sklepie wymaga oczywiście zaangażowania większej ilości czasu na ich obsługę. Możesz jednak cały proces zautomatyzować i ograniczyć jedynie do odbioru przez różnych kurierów lub dostarczenia do różnych punktów nadania. Czasem możesz nadać przesyłki różnych firm w jednym punkcie.

Możesz wybrać z wielu dostępnych integracji wysyłkowych w naszym sklepie. W ustawieniach wtyczek wystarczy włączyć automatyczne generowanie etykiet. W takiej sytuacji jedyne, co trzeba zrobić, to pobrać i wydrukować etykiety.

WooCommerce InPost - automatyczne generowanie etykiet
WooCommerce InPost – automatyczne generowanie etykiet

Potrzebujesz większej wygody? Skorzystaj z wtyczki Flexible Printing, a etykiety będą wysyłane automatycznie bezpośrednio na wybraną drukarkę. Wybierz zestaw z najpopularniejszymi usługami wysyłki w Polsce:

Kup zestaw InPost, DPD i Flexible Printing

Opinie za cenę czy sprzedaż za opinie?

Konkurencja w branży e-commerce jest ogromna. Jeśli sprzedajesz w jednej z najpopularniejszych branż (np. odzież, elektronika) to zapewne już wiesz, że klienci najczęściej wybierają sklep za pomocą porównywarek cenowych. Ale poza ceną ważnym kryterium wyboru będą opinie o sklepie, te pozytywne.

Aby zaistnieć w najpopularniejszej porównywarce cen skorzystaj z integracji WooCommerce Ceneo. Konfiguracja jest bardzo prosta – wystarczy skopiować i zarejestrować w Ceneo adres do pliku XML w Twoim sklepie.

Możesz również skonfigurować integrację pod własne wymagania. Wystawiaj tylko wybrane kategorie, produkty czy warianty. Ustawisz również dodatkowe parametry dla każdego produktu. Sprawdź więcej możliwości integracji z Ceneo.

Ceneo WooCommerce - ustawienia wariantu
Ceneo WooCommerce – ustawienia wariantu

O opinie dla Twojego sklepu zadba integracja WooCommerce Opineo. Zarejestruj konto w Opineo, skonfiguruj wtyczkę i zaczekaj na pierwszą opinię. Możesz również dodać skrypt z widgetem Opineo do swojego sklepu. Klienci będą mogli od razu zweryfikować wiarygodność sklepu.

Pomysły na większą sprzedaż: integracja z Opineo
Opineo WooCommerce – widget Opineo

Jeszcze więcej opinii? Skorzystaj z Zaufane Opinie Ceneo. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zbierał opinie w obydwu systemach.

Kup Ceneo, Zaufane Opinie Ceneo i Opineo

To nie wszystko…

Sposobów na oszczędzanie czasu i rozwój biznesu znajdziesz w naszym sklepie wiele. To nie wszystkie nasze pomysły na większą sprzedaż. Sprawdź wcześniejszy wpis o automatyzacji sprzedaży w WooCommerce. Automatyzacja to szybsza realizacja zamówień, co umożliwia zwiększenie sprzedaży!

Zachęcamy również do zapoznania się z blogiem WooCommerce.pl

Przy zakupie subskrypcji kilku wtyczek w WP Desk możesz uzyskać 30% rabatu →

A jakie są Twoje pomysły na większą sprzedaż w WooCommerce? Podziel się nimi w komentarzu pod tym wpisem.

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.