WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

InPost – Paczka w Weekend

Włączanie usługi

Dodatkową usługę Paczka w Weekend można włączyć na stronie edycji metody wysyłki. Po wybraniu integracji InPost i skonfigurowaniu jej wystarczy zaznaczyć opcję Paczka w Weekend i zapisać zmiany. Usługa Paczka w Weekend będzie dodawana do każdego zamówienia z tej metody, a wybór miejsca odbioru paczki zostanie ograniczony tylko do Paczkomatów. Jeśli nadajesz przesyłki ręcznie, usługę tą można zmienić także na stronie zamówienia.

InPost WooCommerce - Paczka w Weekend

Jeśli nie wiesz jak stworzyć nową metodę wysyłki, sprawdź naszą dokumentację →

Nadawanie przesyłki

Przeczytaj o nadawaniu przesyłek w InPost WooCommerce →

Paczkę w Weekend dla przesyłek można włączyć lub wyłączyć także przy samym nadawaniu przesyłki. Aby włączyć tę usługę, wystarczy zaznaczyć opcję Paczka w Weekend w metaboxie InPost na stronie zamówienia.

InPost WooCommerce - Paczka w Weekend - nadawanie przesyłki

Usługa Paczka w Weekend dostępna jest jedynie w określonym oknie czasowym: od czwartku od godziny 20:00 do soboty do godziny 13:00. Próba nadania przesyłki z włączoną opcją Paczka w Weekend poza wyznaczonym czasem, spowoduje wystąpienie błędu i zatrzymanie nadania przesyłki. W takiej sytuacji należy odznaczyć opcję Paczka w Weekend i ponownie utworzyć przesyłkę.

Ograniczenia działania

Usługa Paczka w Weekend dostępna jest tylko w określonym czasie i dla niektórych punktów odbioru:

  • dostępna jest jedynie w określonym oknie czasowym: od czwartku od godziny 20:00 do soboty do godziny 13:00. Nie uwzględnia świąt ani dni wolnych,
  • dostępna jest wyłącznie dla Paczkomatów. Wysłanie paczki do POPu nie jest możliwe.

Dodatkowe informacje na temat ograniczeń technicznych znajdziesz w dokumentacji technicznej InPost.

Ukrywanie i pokazywanie metody wysyłki InPost z usługą Paczka w Weekend, gdy jest dostępna

Za pomocą wtyczki Flexible Shipping PRO i warunków opartych na dniu tygodnia i porze dnia możesz skonfigurować metodę wysyłki z podpiętą integracją InPost i usługą Paczka w Weekend w taki sposób, aby wyświetlana była Twoim klientom w koszyku i na ekranie finalizacji zamówienia jedynie w opisanym powyżej oknie czasowym, gdy jej nadanie jest możliwe.

Aby to osiągnąć, skonfiguruj tzw. reguły filtrujące dla tej metody w poniższy sposób:

InPost WooCommerce - Paczka w Weekend reguły wyświetlania

Zwróć uwagę, że dla pierwszych trzech reguł została wybrana Akcja specjalna: Anuluj. Jej użycie skutkuje ukryciem tej metody wysyłki w zdefiniowanych w regułach ramach czasowych.

Koszt usługi

Do końca kwietnia Paczka w Weekend nie jest dodatkowo płatna. Po tym okresie, przy zaznaczeniu takiej opcji, naliczona zostanie odpowiednia opłata. Więcej informacji na temat kosztu Paczki w Weekend znajdziesz na dedykowanej stronie InPostu.

Sprawdź także Opcje dla zaawansowanych użytkowników

Przeczytaj rozwiązania najczęstszych problemów pojawiających się we wtyczce InPost – Paczkomaty, Listy, Kurier