WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Do biura w kapciach, czyli kilka zdań o realiach pracy w WP Desk

W WP Desk wszyscy pracujemy w modelu pracy zdalnej. Nie mamy jednej siedziby, prawie każdy z naszej drużyny pracuje w innym mieście, a zdarza się, że także w innym kraju. Istnieje wiele możliwości i stylów takiej pracy. Jesteście ciekawi jak sprawdza się to w naszym przypadku?

Wybór miejsca do pracy zdalnej

Dom, kawiarnia czy wynajęte biurko? Każde miejsce do pracy jest dobre. W dobie coraz popularniejszego modelu pracy jakim jest coworking, pomyśleć by można, że część z nas właśnie taki styl wybiera. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że 100% naszej drużyny pracuje w zaciszu własnego domu.

Cóż, można być rozczarowanym, że żadne z nas nie prowadzi hipsterskiego trybu życia i nie pracuje wprost spod palmy, wśród krajobrazów pożądanych przez Instagram. Trzeba jednak przyznać, że jeden z nas jest bardzo blisko tej idei :)

Organizacja przestrzeni

Wizja osobnego pomieszczenia z błyszczącym biurkiem w stylu skandynawskim, kolorowymi organizerami, kubeczkami, długopisami, plakatami i lśniącym laptopem jest piękna, ale dość…utopijna :)

I choć w przypadku naszych kompanów nie znajdziemy “insta biurek”, to z  naszych miejsc pracy bije wręcz skupienie i profesjonalizm.

W większości przypadków wygrywa prostota i funkcjonalność:

Choć w ekstremalnych sytuacjach wygląda to czasami tak:

Bardzo często domowe biura organizowane są w dedykowanym, specjalnie wydzielonym miejscu w mieszkaniu, choć raczej nie zajmują wielkich przestrzeni. Zaskakujący może być dla Was fakt, że część z nas pracuje z kuchni! Nic dziwnego, przecież właśnie ten kąt w domu postrzegany jest jako miejsce pracy. Tylko nieliczni postrzegają gotowanie jako relaks :) Jest jeszcze jeden plus pracy z kuchni – odległość od lodówki!

Dom czy biuro, praca czy wypoczynek?

Nie da się ukryć, że model home office jest bardzo wygodny. Nie tracimy czasu na dojazdy do biura, możemy się w pełni skupić, eliminujemy rozpraszacze w postaci pogawędek i kawki co godzinę. Dzięki temu maksymalizujemy skupienie i efektywność, tym samym optymalizując czas poświęcany na pracę i odzyskując część czasu na życie poza pracą.

Ale w idei pracy z domu czają się również niebezpieczeństwa. Jednym z nich, jest zatracenie rozgraniczenia między czasem na pracę, a sprawy prywatne. Niech zgłosi się ten, który choć raz musiał się tłumaczyć, że jak siedzi przed komputerem to nie po to, by grać w CS’a. Jak odmówić dziecku wspólnego układania klocków, skoro robi oczy jak kot ze Shreka? Żarówka znów się przepaliła! O, kiedy ostatnio podlewałam kwiaty?

Kluczem do sukcesu jest odpowiednia O-R-G-A-N-I-Z-A-C-J-A czasu pracy. Jest to z pewnością kwestia, którą należy wciąż doskonalić, poprzez ustalenie planu dnia, czy też wybór odpowiednich narzędzi, które mogą nam w tym pomóc.

Indywidualnie, lecz zawsze razem

I choć dzielą nas setki kilometrów to drużyna WP Desk jest zgraną ekipą, m.in. dzięki organizacji regularnych zjazdów firmowych. Staramy się utrzymywać kontakt poprzez kanał dedykowany luźnym pogawędkom na Slacku czy dzięki regularnym spotkaniom na Zoom. Pomaga nam to w utrzymaniu wysokiego poziomu motywacji, ale także zapobiega “zdziczeniu” w domu.

Nie da się ukryć faktu, że jednak każdy pracuje sam – w swoich czterech ścianach. Dla ekstrawertyków jest to dość znacząca bariera, ale dla introwertyków – sytuacja niezwykle komfortowa. Zgadnijcie, przedstawicieli którego typu u nas nie brakuje? ;)

Całkowicie subiektywne zalety pracy z domu

  • sami układamy swój plan pracy – nie mamy narzuconych sztywnych godzin pracy, a więc się nie spóźniamy i możemy rozplanować regularne przerwy
  • dostosowujemy swoje otoczenie do preferowanych przez nas warunków pracy sprzyjających lepszej koncentracji
  • unikamy stania w korkach, oszczędzamy środki na paliwo i redukujemy ślad węglowy
  • nie wydajemy pieniędzy na kawki, śniadanka i słodkości
  • dbamy o zdrową dietę skoro kuchnia jest za ścianą lub jeszcze bliżej
  • możemy pracować w piżamie :)
  • mamy jasne zasady i zakres obowiązków
  • możemy przejść na tryb zadaniowy, a nie godzinowy, co może skrócić nam dzień pracy

Podsumowanie

Praca w domu ma wiele zalet, choć nie tylko. Czasami praca bez ludzi wokół potrafi być męcząca. Niektórym może brakować inspiracji, motywacji lub po prostu towarzystwa.

Z drugiej strony jest to niewątpliwie wolność, elastyczny czas pracy, wygoda pracy z dowolnego miejsca, oszczędność czasu i pieniędzy. A nasi współpracownicy? Godni pozazdroszczenia.

Naszym zdaniem bilans w WP Desk wychodzi zawsze dodatni!

 

A co Ty sądzisz o naszym stylu pracy? Uważasz, że pasujesz do naszej drużyny? Jeżeli tak, to skorzystaj z szansy, zapoznaj się z ofertami pracy i dołącz do nas!

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.

Preferencje plików cookies

Inne

Inne niekategoryzowane pliki cookie to te, które są analizowane i nie zostały jeszcze przypisane do żadnej z kategorii.

Niezbędne

Niezbędne
Niezbędne pliki cookie są absolutnie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony. Te pliki cookie zapewniają działanie podstawowych funkcji i zabezpieczeń witryny. Anonimowo.

Reklamowe

Reklamowe pliki cookie są stosowane, by wyświetlać użytkownikom odpowiednie reklamy i kampanie marketingowe. Te pliki śledzą użytkowników na stronach i zbierają informacje w celu dostarczania dostosowanych reklam.

Analityczne

Analityczne pliki cookie są stosowane, by zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzą w interakcję ze stroną internetową. Te pliki pomagają zbierać informacje o wskaźnikach dot. liczby odwiedzających, współczynniku odrzuceń, źródle ruchu itp.

Funkcjonalne

Funkcjonalne pliki cookie wspierają niektóre funkcje tj. udostępnianie zawartości strony w mediach społecznościowych, zbieranie informacji zwrotnych i inne funkcjonalności podmiotów trzecich.

Wydajnościowe

Wydajnościowe pliki cookie pomagają zrozumieć i analizować kluczowe wskaźniki wydajności strony, co pomaga zapewnić lepsze wrażenia dla użytkowników.