WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Faktury korygujące WooCommerce, czyli jak zaoszczędzić jeszcze więcej czasu na obsłudze zamówień

Faktury korygujące WooCommerce

Faktury korygujące WooCommerce to była jedna z najczęściej pojawiających się próśb do aktualizacji wtyczki Faktury WooCommerce. Warto było czekać. W wersji 2.5, która właśnie trafiła do naszego sklepu, dodaliśmy możliwość automatycznego wystawiania faktur korygujących.

Jak zaoszczędzić czas na wystawianiu faktur korygujących

W WP Desku realizujemy setki zamówień miesięcznie. Na początku istnienia, jeszcze w latach 2013-2014 wystawialiśmy wszystkie faktury ręcznie w inFakcie i za jego pomocą wysyłaliśmy je do klientów. To zmieniło się wraz z powstaniem wtyczki Faktury WooCommerce. Dzięki wtyczce w pełni zautomatyzowaliśmy proces realizacji zamówień w naszym sklepie WooCommerce.

Jednak od czasu do czasu robimy też zwroty. Do tej pory musieliśmy wystawiać korekty ręcznie za pomocą specjalnego arkusza w Google Docs, który stworzyliśmy na nasze potrzeby. Wystawianie faktury korygującej zajmowało kilka minut, nie było to więc bardzo dużo czasu. Jednak było to mozolne zadanie, wymagające kopiowania wszystkich danych z zamówienia do faktury. Mrówcza, powtarzalna i nużąca praca.

Jednak teraz już możemy w pełni zautomatyzować proces zwrotów, ponieważ przy zwracaniu zamówienia z poziomu WooCommerce faktura wygeneruje się automatycznie:

Wystawianie faktury korygujące WooCommerce
Wystawianie faktury korygującej WooCommerce

Faktury korygujące WooCommerce w połączeniu ze zwrotami PayU

Faktury korygujące to ogromne usprawnienie. Jednak to nie wszystko. Już jakiś czas temu do wtyczki PayU WooCommerce wprowadziliśmy automatyczną obsługę zwrotów. Dzięki temu nie trzeba się w ogóle logować do panelu PayU. Zwracając zamówienie w panelu WooCommerce, zwrot zostanie dokonany automatycznie przez naszą wtyczkę PayU.

Integracja WooCommerce PayU – automatyczne zwroty, realizacja
Integracja WooCommerce PayU – automatyczne zwroty, realizacja

Łącząc automatyczne faktury korygujące z automatycznymi zwrotami możemy oszczędzić już naprawdę kawał czasu. A jeśli funkcjonujemy w branży, gdzie zwroty są chlebem powszednim, np. sprzedając odzież, jest to już konkretna oszczędność czasu i pieniędzy.

Wysyłka faktury korygującej do klienta

Oprócz automatycznego wystawiania faktury, w pełni zautomatyzowany jest również proces wysyłki faktury do klienta. Po dokonaniu zwrotu klient otrzyma maila z linkami do faktury VAT oraz do faktury korygującej:

Faktury WooCommerce - faktura w mailu do zamówienia
Faktury WooCommerce – faktura w mailu do zamówienia

Przygotowaliśmy też dokładny przewodnik o fakturach korygujących oraz ich konfiguracji we wtyczce. Co więcej,  Faktury WooCommerce są zgodne z przepisami UE. Dzięki wtyczce otrzymasz  więc narzędzie do księgowania dla OSS (dawniej MOSS), czy wystawiania faktur walutowych dla Twoich zagranicznych klientów.

Automatyczne faktury korygujące WooCommerce

Oszczędzaj czas i pieniądze na obsłudze zamówień w WooCommerce.

Sprawdź Faktury WooCommerce → lub Zobacz szczegóły
Ponad 250 183 klientów WP Desk
Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024
Działa z WooCommerce 8.3 - 8.8.x
Do poprawnego działania wtyczki Faktury WooCommerce konieczna jest instalacja i aktywacja podstawowej, darmowej wersji wtyczki – Faktury WordPress.

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.