WP PAY - nowa, darmowa bramka płatności!

Niezawodny system płatności, stworzony specjalnie dla WooCommerce.

Faktury korygujące WooCommerce, czyli jak zaoszczędzić jeszcze więcej czasu na obsłudze zamówień

Faktury korygujące WooCommerce

Faktury korygujące WooCommerce to była jedna z najczęściej pojawiających się próśb do aktualizacji wtyczki Faktury WooCommerce. Warto było czekać. W wersji 2.5, która właśnie trafiła do naszego sklepu, dodaliśmy możliwość automatycznego wystawiania faktur korygujących.

Jak zaoszczędzić czas na wystawianiu faktur korygujących

W WP Desku realizujemy setki zamówień miesięcznie. Na początku istnienia, jeszcze w latach 2013-2014 wystawialiśmy wszystkie faktury ręcznie w inFakcie i za jego pomocą wysyłaliśmy je do klientów. To zmieniło się wraz z powstaniem wtyczki Faktury WooCommerce. Dzięki wtyczce w pełni zautomatyzowaliśmy proces realizacji zamówień w naszym sklepie WooCommerce.

Jednak od czasu do czasu robimy też zwroty. Do tej pory musieliśmy wystawiać korekty ręcznie za pomocą specjalnego arkusza w Google Docs, który stworzyliśmy na nasze potrzeby. Wystawianie faktury korygującej zajmowało kilka minut, nie było to więc bardzo dużo czasu. Jednak było to mozolne zadanie, wymagające kopiowania wszystkich danych z zamówienia do faktury. Mrówcza, powtarzalna i nużąca praca.

Jednak teraz już możemy w pełni zautomatyzować proces zwrotów, ponieważ przy zwracaniu zamówienia z poziomu WooCommerce faktura wygeneruje się automatycznie:

Wystawianie faktury korygujące WooCommerce
Wystawianie faktury korygującej WooCommerce

Faktury korygujące WooCommerce w połączeniu ze zwrotami PayU

Faktury korygujące to ogromne usprawnienie. Jednak to nie wszystko. Już jakiś czas temu do wtyczki PayU WooCommerce wprowadziliśmy automatyczną obsługę zwrotów. Dzięki temu nie trzeba się w ogóle logować do panelu PayU. Zwracając zamówienie w panelu WooCommerce, zwrot zostanie dokonany automatycznie przez naszą wtyczkę PayU.

Integracja WooCommerce PayU – automatyczne zwroty, realizacja
Integracja WooCommerce PayU – automatyczne zwroty, realizacja

Łącząc automatyczne faktury korygujące z automatycznymi zwrotami możemy oszczędzić już naprawdę kawał czasu. A jeśli funkcjonujemy w branży, gdzie zwroty są chlebem powszednim, np. sprzedając odzież, jest to już konkretna oszczędność czasu i pieniędzy.

Wysyłka faktury korygującej do klienta

Oprócz automatycznego wystawiania faktury, w pełni zautomatyzowany jest również proces wysyłki faktury do klienta. Po dokonaniu zwrotu klient otrzyma maila z linkami do faktury VAT oraz do faktury korygującej:

Faktury WooCommerce - faktura w mailu do zamówienia
Faktury WooCommerce – faktura w mailu do zamówienia

Przygotowaliśmy też dokładny przewodnik o fakturach korygujących oraz ich konfiguracji we wtyczce. Co więcej,  Faktury WooCommerce są zgodne z przepisami UE. Dzięki wtyczce otrzymasz  więc narzędzie do księgowania dla OSS (dawniej MOSS), czy wystawiania faktur walutowych dla Twoich zagranicznych klientów.

Automatyczne faktury korygujące WooCommerce

Oszczędzaj czas i pieniądze na obsłudze zamówień w WooCommerce.

Sprawdź Faktury WooCommerce → lub Zobacz szczegóły
Ponad 237 395 klientów WP Desk
Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023
Działa z WooCommerce 7.4 - 7.7.x
Do poprawnego działania wtyczki Faktury WooCommerce konieczna jest instalacja i aktywacja podstawowej, darmowej wersji wtyczki – Faktury WordPress.

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.