WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Rewolucja w wysyłce WooCommerce – Strefy wysyłki i nowa wersja Flexible Shipping

Flexible Shipping nowa wersja

Flexible Shipping strefy wysyłki

W ciągu kilku miesięcy od stworzenia wtyczki Flexible Shipping, stała się ona jedną z najpopularniejszych wtyczek w WP Desku. Pokazuje to jak duży potencjał tkwi w usprawnieniu wysyłki w WooCommerce. Zdają sobie z tego sprawę również twórcy WooCommerce i w nowej wersji 2.6 wprowadzają oni strefy wysyłki, które były wcześniej dostępne wyłącznie w dodatkowych wtyczkach.

W ankiecie na podsumowanie 2015 roku często wskazywaliście nam, że chcielibyście, żebyśmy oferowali wersje darmową i PRO wtyczek. Dzięki temu osoby, które mają mniejsze potrzeby dotyczące funkcji mogą korzystać z wtyczek za darmo, a osoby, które potrzebują rozbudowanych funkcji i supportu mogą kupić wersję PRO.

Jeśli masz już wtyczkę Flexible Shipping, przeczytaj zanim zaktualizujesz. Ponieważ zupełnie zmieniliśmy sposób dodawania metod wysyłki, nowa wersja wtyczki nie jest kompatybilna ze starą wersją. To oznacza niestety, że wszystkie metody wysyłki, które już masz skonfigurowane, musisz skonfigurować od nowa. Wiemy, że to jest kłopotliwe, ale musieliśmy zdecydować się na ten krok, jeśli chcieliśmy, aby nowa wtyczka była naprawdę użyteczna.

Teraz Flexible Shipping jest dostępny jako wersje darmowa i PRO!

Wtyczka Flexible Shipping jest dostępna w repozytorium wtyczek WP dla wszystkich zainteresowanych za darmo. Ma podstawowe funkcje, które usprawniają metody wysyłki w WooCommerce i powinny wystarczyć dla mniejszych sklepów, które nie mają bardzo zróżnicowanego asortymentu.

Pobierz darmową wersję Flexible Shipping

 

Wtyczka Flexible Shipping PRO jest dostępna w naszym sklepie. Korzystając z okazji, że rozdzieliliśmy wtyczkę na dwie wersje, zupełnie przepisaliśmy jej funkcje i stworzyliśmy prawdziwy wysyłkowy kombajn. Możliwości są naprawdę ogromne. Po zakupie wersji PRO otrzymujesz od nas również support, którego nie oferujemy w wersji darmowej.

Flexible Shipping PRO daje możliwość dowolnego łączenia wielu reguł opartych na wadze, ilości produktów czy pozycji w zamówieniu. Nie będziesz musiał tworzyć wielu metod wysyłki, teraz wysyłkę wszystkich rodzajów produktów możesz skonfigurować nawet w jednej metodzie. Możesz dowolnie przypisywać klasy wysyłkowe do reguł i w ten sposób np. łączyć różne gabaryty produktów w jednej paczce. Flexible Shipping PRO umożliwia naliczanie dodatkowych kosztów czy prowizji w dowolny sposób. Możesz ustawić wybór najtańszej lub najdroższej reguły, a także wyłączyć metodę po spełnieniu określonych warunków.

Zobacz wszystkie możliwości wtyczki w dokumentacji Flexible Shipping PRO →

Kup Flexible Shipping PRO

 

Strefy wysyłki w WooCommerce 2.6

W WooCommerce 2.6 pojawiają się strefy wysyłki. To znacząco zmieni sposób konfiguracji wysyłki i pozwoli na lepsze różnicowanie cen dla różnych krajów.

Ponieważ premiera nowych wersji Flexible Shipping jest zbieżna z wydaniem wersji WooCommerce 2.6 zdecydowaliśmy, że nie będziemy dodawać do naszych wtyczek stref wysyłki, które i tak już wkrótce okażą się zbędne.

Jak wtyczki będą działać ze strefami wysyłki?

WooCommerce 2.6 WooCommerce 2.5 i poniżej
Flexible Shipping 1.3.x Nie działa, zaktualizuj do nowej wersji darmowej lub PRO Działa i zawiera strefy wysyłki jako funkcję wtyczki
Flexible Shipping darmowa i PRO Działa z nowymi, wbudowanymi strefami wysyłki Działa, ale nie ma stref wysyłki

Integracje eNadawca, Paczka w Ruchu i Paczkomaty

Przy zakupie naszych integracji dla Poczty Polskiej i Paczki w Ruchu, Flexible Shipping był automatycznie dodawany do zamówienia. Wszyscy klienci, którzy wcześniej kupili integrację, otrzymają wersję PRO (klucze licencyjne już są dostępne na stronie moje konto).

Natomiast do wszystkich nowych zamówień wtyczka już nie będzie dołączana. Integracje będą wymagały do działania wyłącznie wersji darmowej, a zakup wersji PRO będzie zupełnie dobrowolny. Dzięki temu wszystkie integracje będą tańsze!

Co więcej, zaktualizowaliśmy wtyczkę Paczkomaty do wersji 3.0, aby działała z Flexible Shipping. Dzięki temu w końcu można ustawić różne koszty wysyłki dla różnych przedziałów wagowych bądź innych parametrów. Nowa wersja jest dostępna w ramach bezpłatnych aktualizacji dla wszystkich klientów posiadających aktywną licencję.

Aktywne Płatności

Aktywne Płatności to jedna z naszych najpopularniejszych wtyczek. Wtyczka również doczekała się aktualizacji do wersji 2.7, która zapewnia wsparcie dla nowych wtyczek Flexible Shipping oraz dla nowej wersji WooCommerce 2.6 ze strefami wysyłki.

Jak zaktualizować starą wtyczkę Flexible Shipping

To bardzo ważne informacje. Jeśli masz już wtyczkę Flexible Shipping w wersji 1.3.x lub niższej koniecznie przeczytaj nasz poradnik aktualizacji wtyczki.

Ponieważ zupełnie zmieniliśmy sposób dodawania metod wysyłki, nowa wersja wtyczki nie jest kompatybilna ze starą wersją. To oznacza niestety, że wszystkie metody wysyłki, które już masz skonfigurowane, musisz skonfigurować od nowa. Wiemy, że to jest kłopotliwe, ale musieliśmy zdecydować się na ten krok, jeśli chcieliśmy, aby nowa wtyczka była naprawdę użyteczna.

Aktualizacja krok po kroku

  1. Pobierz Flexible Shipping z repozytorium WordPress. Na razie nie instaluj wtyczki.
  2. Przejdź na stronę moje konto, przygotowaliśmy dla Ciebie nowy klucz licencyjny dla Flexible Shipping PRO oraz możliwość pobrania nowej wtyczki.
  3. Zrób backup swojej strony i włącz tryb konserwacji (nie jest to konieczne, ale mocno to rekomendujemy).
  4. Wyłącz i usuń starą wersję Flexible Shipping albo przez panel WP, albo przez FTP.
  5. Zainstaluj i włącz Flexible Shipping oraz PRO.
  6. Aktywuj licencję Flexible Shipping PRO.
  7. Skonfiguruj nowe metody wysyłki.
  8. Wyłącz tryb konserwacji.

Jeśli na którymkolwiek etapie będziesz mieć problemy, wyślij zgłoszenie, pomożemy.

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.