WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Paczka w Ruchu WooCommerce – wtyczka integrująca

paczka w ruchu woocommerce

paczka w ruchu woocommerce

Zarówno klientom jak i samym sprzedającym zależy dziś na jak najbardziej elastycznych metodach wysyłkowych. Nie chodzi tylko o różnicowanie cen wysyłki, ale też o sposoby doręczenia.  Klienci coraz bardziej doceniają te formy doręczania, w których sami wybierają, kiedy odbiorą przesyłkę. Stąd pomysł, żeby zintegrować WooCommerce z Paczką w Ruchu, czyli usługą popularnych kiosków Ruchu. Dla wielu może okazać się to strzał w dziesiątkę. Posłuchaj dlaczego Paczka w Ruchu WooCommerce jest użytecznym rozwiązaniem.

Pacz na zalety

Kioski Ruchu zna chyba każdy, ponieważ są one rozmieszczone zazwyczaj w dobrych lokalizacjach. W całej Polsce jest ich ponad 2000, w małych i dużych miastach. Kioski Ruchu pracują w godzinach 6-20, czyli w bardzo dogodnych porach. W tych godzinach można oczywiście nadać oraz odebrać paczkę. Co można przesyłać za pomocą Paczki w Ruchu? Przesyłki do 20 kg oraz takie, które nie przekraczają wymiarów 20x30x50. wymiary paczka w ruchu woocoemmerce

Ceny to aspekt, który ucieszy wielu sprzedających, ponieważ są one stosunkowo niskie i bardzo konkurencyjne dla usług kurierskich. Przy jednostkowej wysyłce koszt usługi to maksymalnie 8,49zł. Przy umowie dla e-commerce oraz większej ilości zleceń cena oczywiście będzie dużo niższa. Dodatkowo Paczka w Ruchu oferuje Mini Paczkę (do 1kg) która jest jeszcze tańsza (o 1zł niższa cena).

Podsumujmy więc, dlaczego warto korzystać z Paczki w Ruchu:

  • 2000 punktów w dobrych lokalizacjach w całej Polsce
  • Dostępność nadania/odbioru w godzinach 6-20
  • Wymiary paczek max 20x30x50 do 20kg
  • Ceny przesyłek dużo tańsze niż standardowe usługi kurierskie

Ruchu krok po kroku

Napisałem o zaletach, ale jak to w ogóle działa – zapytasz. Sprawa jest całkiem prosta.

  1. Przygotowujesz paczkę.
  2. Drukujesz list przewozowy.
  3. Dostarczasz paczkę do kiosku
  4. Paczka trafia w ciągu max 3 dni do kiosku odbiorcy
  5. Adresat dostaje sms z informacją, że przesyłka już na niego czeka
  6. Paczka zostaje odebrana przez adresata.

Integracja z WooCommerce dobrym ruchem

Na koniec wisienka na torcie, czyli integracja Paczki w Ruchu z WooCommerce. Wszystkie zalety Paczki w Ruchu, do tego w pełni zautomatyzowane i dostępne z zaplecza twojego sklepu. Nie musisz wypełniać ręcznie listu przewozowego, dzięki integracji dane do wysyłki zostaną zaciągnięte samoczynnie. Dzięki integracji możesz ponadto zarządzać paczkami do nadania (edytować dane, pobierać etykiety, przekazywać je do realizacji).

Dodawanie paczek dla zamówienia
Dodawanie paczek dla zamówienia

Do wtyczki Paczka w Ruchu WooCommerce dołączamy Flexible Shipping. I tu zaczyna się robić już naprawdę fajnie. Będziesz mógł tworzyć przedziały wagowe, dzięki którym będziesz mieć pewność, że wyświetlisz metodę wysyłkową dla produktów nie cięższych niż 20kg. Jest możliwość tworzenia stref wysyłki i wiele, wiele innych możliwości, o których przeczytasz w dokumentacji Flexible Shipping. Chcesz wyłączyć jakiś produkt z wysyłki za pomocą Paczki w Ruchu? Nie ma sprawy. Masz taką możliwość z poziomu jednostkowego produktu.  Naprawdę użyteczne rozwiązanie.

Dla kogo Paczka w Ruchu WooCommerce?

Paczka w Ruchu z pewnością okaże się przydatna w każdym sklepie sprzedającym niewielkie gabarytowo produkty. Jeśli chcesz zaoferować swoim klientom kolejną metodę wysyłkową, powinieneś rozważyć Paczkę w Ruchu. Klienci z pewnością spojrzą przychylnym okiem na tańszą formę dostawy. No właśnie, jeśli chodzi o ceny to wygląda to naprawdę dobrze. Po podpisaniu umowy z Ruchem możesz liczyć na dużą obniżkę: od 3,59zł za Mini Paczkę (przy ilości paczek powyżej 3000). Przy pojedynczych paczkach koszt będzie wynosił 4,99zł dla Mini Paczki oraz 5,99zł dla Paczki standardowej (cenny netto).

My, jako WP Desk, na zasmażkę dorzucamy promocyjną cenę wtyczki – 179zł przez pierwszy miesiąc sprzedaży.

Przejdź do wtyczki

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.