WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Zarządzanie produktami – Allegro WooCommerce

Lista produktów

W menu “Produkty” WooCommerce dostępna jest dodatkowa kolumna Allegro zawierająca numery aukcji w postaci linku do menu Aukcje. Produkt będzie zawierał numer/-y tylko jeżeli będzie wystawiony na trwającej aukcji.

Możesz filtrować produkty wg. wystawionych na Allegro zaznaczając opcję “Tylko wystawione na Allegro” i klikając “Przefiltruj”.

Filtrowanie produktów
Filtrowanie produktów

Wystawianie produktów na Allegro

Pojedynczy produkt możesz wystawić klikając “Wystaw na Allegro” w “szybkich linkach”.

Możesz również wybrać wiele produktów i wystawić za pomocą listy masowych działań klikając “Wystaw na Allegro”.

Wystaw na Allegro
Wystaw na Allegro

Edycja produktu

Przejdź do edycji produktu i w danych produktu wybierz menu Allegro, aby ustawić parametry produktu na potrzeby aukcji.

Parametry ustawione w produkcie będą priorytetem przy wystawianiu aukcji. Niezależnie od danych szablonu czy mapowania, aukcja zostanie wystawiona z danymi ustawionymi w menu Allegro.

Tytuł aukcji – możesz ustawić tytuł aukcji niezależny od nazwy produktu. Możesz również użyć kodu skrótowego (shortcode) [produkt] aby wykorzystać nazwę produktu i dodać do niej swój opis. Użyj kodu skrótowego (shortcode) [atrybut_produktu slug="nazwa atrybutu"], aby dodać do tytułu wartości wybranego atrybutu.

Opis aukcji – jeżeli nie chcesz wykorzystać standardowego opisu produktu możesz ustawić opis produktu tylko na potrzeby aukcji. Dla produktu z wariantami możesz użyć kodu skrótowego (shortcode) [opis_wariantu] aby wykorzystać opis wariantu.

Możesz również dodać kod skrótowy (shortcode) [krotki_opis_produktu] aby wykorzystać krótki opis produktu.

Cena brutto – możesz ustawić cenę produktu dla wystawianych aukcji niezależną od ceny produktu WooCommerce. Jeżeli produkt posiada warianty z różnymi cenami, możesz ustawić jedną cenę dla wszystkich wariantów nie zmieniając ustawień w WooCommerce. Pamiętaj, że cena brutto ustawiona w ten sposób będzie niezależna od ustawień podatku w WooCommerce. Jeśli w swoim sklepie korzystasz z synchronizacji cen między WooCommerce a Allegro, to ustawienia ceny nie mają zastosowania i nie będą brane pod uwagę, a pole edycji ceny będzie wyłączone.

Szablon opisu – możesz ustawić szablon opisu tylko dla wybranego produktu.

Kategoria – po jej wybraniu zobaczysz pola właściwe dla danej kategorii aukcji Allegro. Będzie je można wypełnić uzupełniając pola obowiązkowe, a także opcjonalne.

Miniaturka – tu możesz wybrać dodatkowe pierwsze zdjęcia dla aukcji tworzonej dla tego produktu. Jeśli produkt posiada warianty, ustaw zdjęcie dla każdego z nich. Miniatura zostanie wtedy pobrana wraz ze zdjęciem wariantu. W przypadku braku zdjęcia dla wariantu wtyczka pobierze miniaturkę i zdjęcie główne produktu

Allegro WooCommerce - ustawienia dla produktu
Allegro WooCommerce – ustawienia dla produktu

Zapisz oraz Zapisz i wystaw aukcję – poniżej wypełnionych danych możesz je zapisać lub zapisać i wystawić jednocześnie aukcję dla tego produktu na Allegro. Przejdziesz do wyboru szablonu aukcji, z którego skorzystasz przy wystawieniu aukcji na Allegro.

 

Dodawanie produktów z katalogu Allegro.

Od 1 sierpnia 2022 Allegro wymaga połączenia 100% ofert z produktami z katalogu Allegro. Wtyczka Allegro WooCommerce pozwala na powiązanie produktu ze sklepu z odpowiednikiem w katalogu Allegro. W celu powiązania produktu należy przejść do edycji produktu Dane produktu > Allegro. W polu Kategoria należy wybrać wcześniej zmapowaną w ustawieniach wtyczki kategorię Allegro.

W polu Wybierz produkt z katalogu należy wyszukać produkt z katalogu allegro, wtyczka podpowie produkt, który znajduje się w kategorii uzupełnionej pole wyżej, podczas wpisywania jego nazwy.

Alternatywnym sposobem na powiązanie produktu w sklepie z katalogiem Allegro jest wpisanie kodu EAN produktu. Jeśli kod EAN jest poprawny, wtyczka podczas wyszukiwania produktu z katalogu, podpowie produkt z pasującym kodem EAN.

Jeśli w czasie uzupełniania danych aukcji nie możesz znaleźć produktu z katalogu Allegro do powiązania, przejdź do kolejnego kroku. Przy wystawieniu aukcji wtyczka automatycznie spróbuje dodać nowy produkt do katalogu Allegro.

Aby został on dodany do katalogu, dodaj nazwę produktu, kod EAN, wszystkie parametry wymagane dla produktu w danej kategorii oraz zdjęcie.