WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Flexible Checkout Fields – nowa wersja 3.2.0.

Wtyczka Flexible Checkout Fields została zaktualizowana do wersji 3.2.0. W tym artykule dowiesz się o nowo wprowadzonych zmianach i opowiem Ci jak z powodzeniem dokonać jej aktualizacji.

Wersja 3.2.0 – co nowego?

Przed Tobą najnowsza odsłona Flexible Checkout Fields. W wersji 3.2.0. dodaliśmy aż 9 nowych typów pól, które z powodzeniem wzbogacą formularz zamówienia w checkoucie Twojego biznesu.

Zobaczmy jakie nowe pola pojawiły się w najnowszej wersji wtyczki: 

Nowe pola w wersji 3.2.0.

Jak widzisz, dodana została spora ilość nowych pól, które z powodzeniem pomogą Ci w personalizacji strony zamówienia wedle Twoich upodobań. 

Pola dodane do wersji free:

Tekstowe

 • Liczba: Nowe pole
 • E-mail: Nowe pole
 • Numer telefonu: Nowe pole
 • Adres URL: Nowe pole

Z opcjami

 • Checkbox (zaznaczenie): Pole przeniesione z wersji PRO do free
 • Multi-checkbox: Nowe pole

Pozostałe pola

 • Nagłówek: Pole przeniesione z wersji PRO do free
 • Paragraf: Nowe pole
 • Obrazek: Nowe pole
 • HTML: Pole przeniesione z wersji PRO do free

Pola dodane do wersji PRO:

Z opcjami

 • Select (lista rozwijana): Nowe pole
 • Multi-select: Nowe pole
 • Radio z obrazkami: Nowe pole
 • Radio z kolorami: Nowe pole

Aktualizacja do wersji 3.2.0. to nie jedynie nowe pola. Dodatkowo zmodyfikowaliśmy działanie i funkcjonalność niektórych z wcześniej istniejących pól.  Nie tylko uwspólniliśmy ich szablony, ale także dodaliśmy możliwość modyfikacji pól zarówno w edycji zamówienia w panelu WordPressa, w edycji adresu na stronie My Account oraz w profilu użytkownika w panelu WordPressa.

Jeśli nie korzystasz jeszcze z wtyczki FCF, zachęcamy Cię do pobrania jej w wersji darmowej. W ten sposób możesz przetestować jej działanie i w razie potrzeby, w przyszłości zdecydować się na wersję PRO.

Flexible Checkout Fields - wersja 3.2.0.

Zaprojektuj własny formularz zamówienia WooCommerce. Z łatwością zarządzaj polami zamówienia WooCommerce prosto z panelu. Dodawaj własne pola lub edytuj domyślne pola WooCommerce.

Pobierz lub Przejdź do WordPress.org
Ponad 90 000 aktywnych instalacji
Ostatnia aktualizacja: 21.05.2024
Działa z WooCommerce 8.4 - 8.8.x

Jak zaktualizować wtyczkę?

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z WordPressem, przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik krok po kroku, jak tego dokonać. Rzuć okiem na naszą bazę wiedzy, w której poprowadzimy Cię przez cały proces. 

Natomiast jeśli jesteś już użytkownikiem WordPressa, zapewne wiesz, że możesz dokonać zarówno automatycznej, jak i manualnej aktualizacji Twojej wtyczki. Cały proces jest prosty i można go wykonać jednym kliknięciem myszki. Pamiętaj jednak, że aktualizacja wtyczki PRO do jej najnowszej wersji jest możliwy tylko w przypadku wcześniejszego wprowadzenia klucza licencyjnego i posiadania aktywnej jej subskrypcji. 

Aktualizacja Flexible Checkout Fields FREE z wersji 3.1.3 do wersji 3.2.0.

Na Twojej liście zainstalowanych wtyczek pojawi się informacja, że wtyczka Flexible Checkout Fields dostępna jest w nowej wersji 3.2.0. Uruchom aktualizację jednym kliknięciem myszki i korzystaj z nowo dodanych pól do darmowej jej wersji. Proste!

Aktualizacja Flexible Checkout Fields PRO z wersji 3.1.3 do wersji 3.2.0.

Aby z powodzeniem dokonać aktualizacji wtyczki do jej najnowszej wersji 3.2.0., pamiętaj aby jednocześnie zaktualizować ją zarówno w wersji free, jak i w wersji PRO. 

Będzie to niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania, z racji tego, że wersja 3.2.0. nie jest kompatybilna z wtyczką PRO w wersji niższej niż 3.2.0.

Nieustannie pracujemy nad kolejnymi aktualizacjami naszych produktów, aby móc sprostać oczekiwaniom użytkownikom naszych wtyczek. Chcemy stale pracować nad kolejnymi zmianami i dążymy do ciągłego rozwoju naszych produktów, stąd nie zawsze możemy zachować kompatybilność nowej wersji wtyczki darmowej, ze starymi wersjami wtyczki PRO.  Pamiętaj jednak, że Twoje zapisane ustawienia pól są kompatybilne z poprzednimi wersjami.

W związku z powyższym, wersja 3.2.0. prezentuje nową odsłonę zastosowania formularza pól zamówienia, który będzie możliwy do wdrożenia tylko i wyłącznie po zsynchronizowanej aktualizacji darmowej i płatnej wersji Flexible Checkout Fields.

Jest to na tyle istotne, że jeśli ten krok zostanie pominięty, wówczas wersja PRO wtyczki zostanie automatycznie wyłączona, co oznacza działanie tylko funkcjonalności z wtyczki w wersji darmowej. 

Prawidłowe działanie Twojego sklepu jest dla nas priorytetem i tylko w ten sposób jesteśmy w stanie Ci je zagwarantować. Zakres prac prowadzonych nad każdym z naszych produktów jest zbyt szeroki – chcemy się stale rozwijać i bez ustanku pracujemy nad coraz to nowszymi wersjami naszych wtyczek. 

*Więcej na temat niekompatybilnych wersjach wtyczek przeczytasz w oddzielnym artykule na ten temat.

Komunikat o dostępnej aktualizacji nie wyświetla się

Może zdarzyć się tak, że na liście zainstalowanych wtyczek nie pojawi się komunikat o najnowszej aktualizacji wtyczki PRO.

Z czego może to wynikać?

Upewnij się, że wprowadziłeś licencyjny klucz API po zakupie wtyczki. Zdarza się, że po zakupie wtyczki w wersji PRO zapominamy wprowadzić klucza aktywującego. W tym przypadku, Twoja subskrypcja nie zostanie aktywowana, a co za tym idzie, nie zobaczysz komunikatu o najnowszej dostępnej wersji wtyczki. 

Czy Twoja subskrypcja jest aktualna? Sprawdź, czy nadal korzystasz z wersji PRO wtyczki. W przeciwnym razie, tak jak w poprzednim przypadku, komunikat o najnowszej dostępnej wersji wtyczki, nie zostanie wyświetlony.

Jeśli podczas aktualizacji Flexible Checkout Fields do wersji 3.2.0. napotkałeś na jakieś problemy lub po prostu chcesz się z nami podzielić swoją opinią na jej temat – daj nam znać w komentarzach pod artykułem!

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.