WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Nowy WooCommerce wymaga PHP 7

Już 7. stycznia w styczniu 2020 nastąpi wydanie WooCommerce 3.9. Ta aktualizacja niesie ze sobą dużą zmianę dla administratorów sklepów opartych o WordPressa i WooCommerce. Twórcy porzucają wsparcie dla wersji PHP poniżej 7.0.

To duża zmiana w podejściu do instalacji znajdujących się przestarzałych serwerach. Wraz z porzuceniem wsparcia dla niższych wersji PHP, administratorzy zostaną zmuszeni do podwyższenia wersji PHP na swoich serwerach. To ważny krok w rozwoju platformy. Twórcy motywów i rozszerzeń dla WooCommerce będą mogli skupić się na rozwoju, zamiast ciągłego zapewniania wstecznej kompatybilności z przestarzałymi wersjami PHP.

To nie wszystko. WooCommerce w wersji 3.9 wymaga zainstalowanego WordPressa w wersji co najmniej 5.0.

Jeśli twój sklep działa w oparciu o WordPressa w wersji niższej niż 5.0, lub twój serwer używa PHP w wersji niższej niż 7.0, nie będziesz mieć możliwości aktualizacji WooCommerce do wersji 3.9.

Jak sprawdzić jakiej wersji PHP i WordPressa używam w swoim sklepie?

Aby sprawdzić czy twój sklep jest gotowy na aktualizację WooCommerce do wersji 3.9, zajrzyj do statusu systemu. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje.

Jak podnieść wersję PHP?

W WP Desk od dawna zachęcamy do podnoszenia wersji PHP. Na naszych stronach poświęconych poradom dla użytkowników naszych rozwiązań prezentujemy poradnik dotyczący wersji PHP. Dowiedz się dlaczego warto oraz w jaki sposób możesz przejść na PHP 7 →

Co nowego w WooCommerce 3.9

Zgodnie z przyjętą filozofią częstszych wydań, zmiany nie są spektakularne. Niektóre z nich to:

  • wdrożony moduł WooCommerce Blocks w wersji 2.5
  • przycisk Pokaż przy polach do wprowadzania hasła
  • nowy, eksperymentalny kreator konfiguracji WooCommerce (widoczny dla 10% użytkowników)
  • klikalne numery telefonów w e-mailach

Wtyczki WP Desk

Wszystkie wtyczki WP Desk zostały w nowych wersjach przystosowane do WooCommerce 3.9 i są kompatybilne z najnowszą wersją. Pamiętajcie aby przed aktualizacją WooCommerce dokonać aktualizacji wtyczek WP Desk w swojej witrynie.

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.