WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Wydajniejsza integracja produktów z porównywarkami w tym Ceneo

Warianty Ceneo WooCommerce

Idziemy za ciosem i aktualizujemy nasze najpopularniejsze wtyczki. Po fakturach korygujących i płatnościach cyklicznych PayU, przyszedł czas na dodanie wsparcia produktów z wariantami do wtyczki Porównywarki Cen XML WooCommerce. To nie jedyna nowość, ponieważ zmieniliśmy sposób generowania pliku XML, który docenią zwłaszcza właściciele dużych sklepów lub używających budżetowych hostingów.

Warianty Ceneo WooCommerce

W najnowszej wersji wtyczki Porównywarki Cen XML WooCommerce dodaliśmy pełne wsparcie produktów z wariantami. Do tej pory produkty z wariantami pojawiały się w pliku XML jako produkty proste. To znaczy, że wszystkie opisy, zdjęcia, ceny i pola kategorii Ceneo były pobierane z produktu głównego.

Włączanie wariantów produktów Ceneo
Włączanie wariantów produktów Ceneo

Teraz, po włączeniu odpowiedniej opcji w ustawieniach wtyczki, można dodawać warianty produktu jako osobne produkty i przypisywać im unikalne parametry. Wtyczka wspiera Ceneo, a także pozwala na generowanie feedu produktowego dla Nokaut, Homebook.

Ceneo WooCommerce - ustawienia wariantu
Ustawienia wariantu Ceneo

Możesz ustawić indywidualnie dla każdego wariantu produktu, czy ma on być widoczny w pliku XML oraz parametry produktu niezbędne do integracji oferty w porównywarce Ceneo. Dla każdej grupy produktów udostępnione są, inne pola produktów co znacznie usprawnia pracę z nową wersją aplikacji. Udostępniliśmy też pola, które można wypełnić w wypadku wystawiania produktów w przeglądarce Nokaut.

Wydajniejsze generowanie pliku XML

Drugą dużą nowością jest lepsze generowanie pliku XML. Plik jest odświeżany automatycznie co godzinę. Dzięki temu oszczędzamy dużo zasobów serwera, a generowanie pliku XML nie odbywa się na każde żądanie, a w określonych cyklach. Po wygenerowaniu pliku jest on zapisywany do pamięci podręcznej i do czasu ponownego odświeżenia jest serwowany z tej pamięci.

To pozwala na dodanie nawet 1000 pozycji w 5 minut do pliku XML. Dzięki temu rozwiązaniu, gdy Ceneo pobiera plik, jest on już wygenerowany i cały proces odbywa się szybciej.

Aby wygenerować nową wersję pliku, wystarczy wejść w ustawienia wtyczki w menu WooCommerce → Porównywarki Cen → Linki:

Generowanie pliku XML Ceneo na żądanie

Zmianę docenią przede wszystkim właściciele sklepów z tysiącami produktów. W takich przypadkach, nawet na wydajnych serwerach, generowanie pliku mogło znacząco obciążać serwer i mogły występować problemy przy zgłaszaniu pliku do Ceneo. W mniejszych sklepach na budżetowych hostingach czasami występowały podobne problemy. Dzięki tej zmianie większość tych problemów została wyeliminowana.

Waga produktu w pliku Ceneo

Ostatnią zmianą, choć już zdecydowanie mniej przełomową jest wsparcie wagi produktu w pliku XML. Jeśli waga produktu lub wariantu zostanie uzupełniona w panelu WooCommerce, pojawi się również w pliku XML dla Ceneo. Już teraz wypróbuj pozostałe funkcjonalności wtyczki w jej wersji demo. Jeśli masz pytania o nasz plugin, nie krępuj się. Zadaj nam je, a my postaramy się udzielić rzeczowej odpowiedzi.

Warianty Ceneo WooCommerce

Największa aktualizacja wtyczki od początku jej istnienia. Wsparcie wariantów produktów i wydajniejsze generowanie pliku XML.

Sprawdź Ceneo WooCommerce → lub Zobacz szczegóły
Ponad 251 352 klientów WP Desk
Ostatnia aktualizacja: 15.04.2024
Działa z WooCommerce 8.5 - 8.8.x

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.