WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

Co nowego w WooCommerce 3.5? My jesteśmy gotowi!

Zbliża się wydanie nowej wersji WooCommerce oznaczonej numerem 3.5. Premiera planowana jest na 17. 23. października 2018. Jakie nowości przygotowali dla nas twórcy? W poniższym tekście przedstawiamy w jaki sposób zmieni się funkcjonowanie waszych sklepów i jak nowe funkcje usprawnią pracę obsługi sklepu.

Wtyczki WP Desk są kompatybilne z WooCommerce 3.5

Wszystkie wtyczki WP Desk są kompatybilne z nową wersją WooCommerce 3.5. Nasze produkty były testowane i dostosowywane do nowego WooCommerce. Dzięki tym pracom uzyskaliśmy pewność, że najnowsze wersje naszych wtyczek będą kompatybilne z WooCommerce w wersji 3.5. Zapraszamy do przeprowadzenia aktualizacji naszych wtyczek na waszych instalacjach!

Wersja 3.5 to ostatnia wersja typu minor która zostanie wydana w tym roku. Wszystkie istniejące funkcjonalności zachowają wsteczną kompatybilność. Aktualizacja z którejkolwiek wersji WooCommerce z gałęzi 3.0 nie powinna spowodować żadnych problemów.

Co nowego w WooCommerce 3.5?

Poniżej wymieniamy najważniejsze nowości które pojawiają się w nowej wersji WooCommerce:

REST API v3

To dobra informacja głównie dla deweloperów tworzących rozwiązania dla WooCommerce. Nowa wersja REST API jest już gotowa. Oferuje nowe funkcjonalności, wprowadza nowe punkty końcowe (endpoints) oraz udoskonala istniejące. Nowe opcje obejmują:

 • nowy endpoint reviews, służący do listowania, tworzenia i aktualizowania opinii o produktach
 • pola dotyczące dat są mogą być teraz edytowane przy pomocy endopinta products (ten endpoint teraz współpracuje ze statusem dostępności produktu Na zamówienie)
 • nowe endpointy reports umożliwiające pobieranie sum zamówień, produktów, klientów, kuponów oraz opinii o produktach
 • nowa opcja orderby dla endpointa products pozwalająca na sortowanie produktów według ceny, popularności czy ocen.

Dzięki tym zmianom WooCommerce będzie współpracował z zewnętrznymi platformami w sposób jeszcze bardziej elastyczny niż dotychczas.

Bardziej przyjazne komunikaty w mailach WooCommerce

Ta zmiana będzie najbardziej widoczna w waszych sklepach, zarówno dla kupujących jak i dla obsługi sklepu. Komunikaty przesyłane w mailach WooCommerce zostały przekształcone i rozwinięte. Dotąd przez lata były surowe i można było odnieść wrażenie że zostały utworzone przez robota, a nie człowieka.

Nowe komunikaty są bardziej czytelne i komunikują zmiany jakie zachodzą w sklepie w sposób bardziej ludzki. Dzięki temu kupujący będą mieli szansę zbudować naturalną więź ze sklepem, co zawsze wzbudza większe zaufanie i w konsekwencji zwiększa konwersję.

Zmiany w komunikatach pomiędzy WooCommerce 3.4 a 3.5

Lepsze doświadczenie klientów na pewno przełoży się na większe obroty sklepów. Właściciele sklepów nie będą już musieli sięgać po własne szablony maili WooCommerce. To pierwsza od lat zmiana w słownictwie używanym w mailach WooCommerce. To pierwsza z całego cyklu zmian mających na celu polepszenie doświadczeń podczas korzystania z WooCommerce. Zmiany będą kontynuowane w 2019 roku.

Wsparcie dla nowych tabel bazy danych produktów WooCommerce

Jedną z bolączek sklepów opartych o WooCommerce z dużą liczbą produktów jest wykorzystanie tabeli bazy danych postmeta do przechowywania informacji o produktach. To było wąskie gardło utrudniające skuteczne skalowanie sklepów WooCommerce. Obecnie deweloperzy WooCommerce ciężko pracują nad tym aby przenieść te informacje do własnych tabel bazy danych WooCommerce, które będą lepiej zoptymalizowane.  Dzięki temu wydajność sklepu WooCommerce wzrośnie aż o 30%!

Wzrost wydajności sklepu o 30%

WooCommerce 3.5 wprowadza wsparcie dla zmian w strukturze bazy danych, które pojawią się w przyszłości. Nie zostały one jednak wdrożone do wersji produkcyjnej w tym wydaniu. Zmiany zostaną wdrożone w przyszłości. Jeśli chcielibyście wypróbować nową strukturę już teraz, skorzystajcie z wtyczki Custom Product Tables Beta (wtyczka przeznaczona jest dla betatesterów – nie testujcie tego rozwiązania w funkcjonujących sklepach).

Co jeszcze?

Wprowadzono również szereg mniejszych usprawnień:

 • możliwość eksportu produktów według kategorii przy pomocy eksportera CSV:
 • funkcja umożliwiająca ustawienie progu niskiego stanu magazynowego dla poszczególnych produktów:
 • ulepszony ekran konfiguracji metod płatności:

  Zarządzanie metodami płatności w WooCommerce 3.5
 • od teraz błędy które wystąpią podczas wysyłki transakcyjnych maili zostaną zapisane do logów WooCommerce
 • do rdzenia WooCommerce został włączony moduł Action Scheduler znany z wtyczki WooCommerce Subscriptions – będą mogły z niego korzystać wtyczki, aby zapewnić sprawne zarządzanie zadaniami w tle:

Polskie tłumaczenie WooCommerce 3.5

Jak zawsze, ekipa WP Desk trzyma rękę na pulsie. Przed wydaniem nowej wersji naszej ulubionej platformy e-commerce przygotowaliśmy dla was nową wersję darmowego, oficjalnego tłumaczenia WooCommerce. Wszystkie nowe frazy zostały przetłumaczone na język polski z dbałością o szczegóły i poprawność językową.

Nasze tłumaczenie zostanie automatycznie pobrane do waszych sklepów podczas aktualizacji WooCommerce do nowej wersji.

Bezpieczna aktualizacja WooCommerce do wersji 3.5

Zapraszamy do lektury naszego poradnika który w przystępny sposób opisuje cały proces przygotowań sklepu pod aktualizację do nowej wersji oraz objaśnia w jaki sposób przeprowadzić ją w sposób bezpieczny, tak aby nie doszło do przerwy w funkcjonowaniu sklepu.

Aktualizacja WooCommerce krok po kroku

Cieszy nas że WooCommerce się rozwija. Mamy nadzieję że zmiany pozytywnie wpłyną na wasze doświadczenia w pracy z tą najlepszą platformą e-commerce na świecie.

Zobacz inne artykuły

Dołącz do ponad 10 000 czytelników

Poradniki WooCommerce i nowości –
wprost na Twój e-mail.