WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

WP Pay – WooCommerce

Rejestracja konta

W celu rejestracji konta klienta skorzystaj z formularza rejestracyjnego pod tym linkiem. 
Link rejestracyjny dostępny jest także na stronie wppay.pl oraz po instalacji wtyczki WP PAY.

Proces rejestracji odbywa się w ramach serwisu operatora płatności – Blue Media.

Rejestracja jest intuicyjna i wymaga podania podstawowych danych firmowych oraz linku do sklepu internetowego. Po realizacji przelewu weryfikacyjnego nasze konto zostanie aktywowane.  Otrzymane dane logowania należy wykorzystać w poniżej opisanym procesie konfiguracji wtyczki.

Szczegółowa instrukcja procesu rejestracji:

 1. Skorzystaj z formularza rejestracyjnego pod tym linkiem. 
  Pamiętaj, żeby podać komplet prawdziwych danych (imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego, adres e-mail, NIP, adres sklepu internetowego, w którym chcesz podpiąć płatności online, informacje o beneficjentach rzeczywistych) oraz wybrać platformę sprzedażową, z której korzystasz (WooCommerce) – będziemy ich później używać do komunikacji z Tobą.
  Wypełnij wszystkie pola podając poprawne i prawdziwe dane – tylko w ten sposób będziesz mógł aktywować płatności online. Przeczytaj i zaakceptuj Oświadczenia, Regulamin świadczenia usługi oraz Politykę prywatności. Po przesłaniu formularza zobaczysz taki komunikat:
 2. Wejdź na swoją skrzynkę pocztową i aktywuj swoje konto klikając w link, który znajdziesz w mailu:
 3. Trafisz na ekran umożliwiający dokończenie weryfikacji. Wprowadź kod SMS, który otrzymałeś od nas na podany przez Ciebie numer telefonu i kliknij ‘ZATWIERDŹ’.
 4. Zostaniesz wówczas przeniesiony na ekran umożliwiający ustawienie nowego hasła do konta produkcyjnego. Wprowadź nowe hasło i kliknij ‘Zapisz’.
 5. Zalogujesz się tym samym do produkcyjnej wersji panelu w serwisie PayBM, który jest dostępny pod adresem.
 6. Ostatnim krokiem, jakie musisz wykonać żeby aktywować płatności online jest ostateczna weryfikacja Twojego serwisu. Kliknij zielony przycisk a rozpocznie się proces umożliwiający zlecenie przelewu weryfikacyjnego.
 7. Żeby dokonać weryfikacji (i opłacić jej przeprowadzenie) należy zlecić przelew weryfikacyjny, korzystając z wybranej przez siebie metody. Możesz to zrobić po rejestracji w systemie  i zalogowaniu się do swojego konta użytkownika. Zobaczysz wówczas przycisk, który umożliwi Ci zlecenie przelewu weryfikacyjnego.
 8. Zleć przelew z rachunku bankowego podanego podczas rejestracji. Jeżeli wśród dostępnych metod płatności nie widzisz swojego banku – wybierz opcję “Mam konto w innym banku’. Wówczas system automatycznie wygeneruje dane potrzebne do przelewu weryfikacyjnego i prześle je na wskazany przez Ciebie adres e-mail. Wybierz opcję ‘Mam konto w innym banku’ również wtedy, gdy chcesz zlecić przelew z konta firmowego. W przeciwnym razie (np. po wyborze ‘Płacę z ING’) bramka płatności przekieruje Cię do ekranu logowania do bankowości internetowej dla klientów indywidualnych a nie biznesowych.
 9. Na przeprowadzenie weryfikacji potrzebujemy zazwyczaj do 24 godzin od zaksięgowania płatności.
 10. Po przejściu weryfikacji wyślemy Ci wiadomość na adres e-mail przypisany do konta sklepu (podany przez Ciebie podczas rejestracji), w której poinformujemy Cię o uruchomieniu usługi płatności.

 

Instalacja wtyczki

Wtyczkę WP Pay możesz zainstalować na dwa sposoby.

1. Pobierz wtyczkę z oficjalnej strony WP Pay

Pierwszym sposobem instalacji wtyczki jest jej pobranie ze strony wppay.pl. Po przejściu na stronę wystarczy, że klikniesz w menu link o nazwie “Pobierz wtyczkę”.

 

Po kliknięciu w link przekieruje Cię na stronę z oficjalnym repozytorium wtyczki, gdzie będzie można ją pobrać. W tym celu kliknij przycisk “Download”.

Kiedy już pobierzesz wtyczkę możesz przejść do swojego sklepu WooCommerce i dokonać jej instalacji.

Przejdź do wtyczek i kliknij “Dodaj nową”, następnie na samej górze pojawi się możliwość wysłania wtyczki na serwer. Po kliknięciu tej opcji możesz teraz wybrać plik z wtyczką, który został wcześniej pobrany z repozytorium. Na samym końcu wystarczy, że klikniesz przycisk “Zainstaluj”.

 

Na tym etapie wtyczka została zainstalowana i wystarczy, że dokonasz jej aktywacji.

2. Instalacja wtyczki z repozytorium WordPressa

Drugim sposobem instalacji wtyczki WP Pay jest po prostu jej instalacja z listy wtyczek dostępnych w WordPressie. Przejdź do zakładki Wtyczki > Dodaj nową i wpisz nazwę wtyczki “WP PAY dla WooCommerce”. Po wpisaniu nazwy wtyczki wybierz wtyczkę autora WP Desk i dokonaj jej instalacji.

Na samym końcu wystarczy, że przejdziesz na listę wszystkich wtyczek i dokonasz aktywacji wtyczki WP Pay.

Konfiguracja wtyczki

Kiedy wtyczka WP Pay została zainstalowana możesz wykonać jej konfigurację przechodząc do zakładki WooCommerce > Ustawienia > Płatności.

Po przejściu do tej zakładki zobaczysz trzy nowe metody płatności związane z wtyczką WP Pay. Konfigurację wtyczki dokonuje się w ustawieniach pierwszej metody o nazwie “Szybkie Płatności WP Pay”. W celu konfiguracji kliknij przycisk “Skonfiguruj”.

 

Proces konfiguracji jest bardzo prosty, ponieważ polega na podaniu dwóch danych uwierzytelniających. Wystarczy, że przejdziesz do ustawień wybranej waluty i wkleisz ID punktu płatności oraz Klucz Hash.

ID punktu płatności oraz Klucz Hash znajdziesz w panelu administracyjnym swojego konta w Blue Media lub w wiadomości e-mail po rejestracji.

Po uzupełnieniu danych wystarczy, że zaznaczysz “Włącz WP Pay” i zapiszesz zmiany, a płatność zostanie aktywowana w Twoim sklepie.

 

Jeżeli prowadzisz sprzedaż międzynarodową w swoim sklepie, możesz również dokonać konfiguracji innej waluty z listy.

Dodatkowo podczas konfiguracji masz możliwość włączenia trybu testowego. Jeżeli chcesz włączyć taki tryb, musisz wcześniej skontaktować się BlueMedia ponieważ ID i Klucz Hash dla środowiska testowego różni się od danych produkcyjnych.

Dodatkowe metody płatności – Blik

Oprócz podstawowych szybkich płatności WP Pay pozwala Twoim klientom dokonać płatności Blikiem lub kartą płatniczą bezpośrednio na stronie zamówienia bez zbędnych przekierowań.

Wystarczy, że zaznaczysz, które z dostępnych metod płatności WP Pay chcesz wyświetlić swoim klientom. Przejdź do WooCommerce > Ustawienia > Płatności i zaznacz, które metody płatności chcesz wyświetlić.

Po aktywacji dodatkowych metod pojawią się one na stronie podsumowania zamówienia i klient będzie mógł od razu dokonać płatności na tym etapie bez potrzeby przekierowania go do zewnętrznych serwisów.

Poniżej możesz zobaczyć, jak wyglądają te elementy dla poszczególnych płatności.

Płatność Blik

 

Edycja pól tekstowych

W WP Pay możesz również zmieniać nazwy płatności oraz ich opis, który wyświetlany jest pod tytułem.
Możesz to zrobić w konfiguracji płatności, edytując tytuł oraz opis.

Po tych zmianach wystarczy, że zapiszesz ustawienia. Efekt możesz sprawdzić na stronie zamówienia.

Adresy powrotów