WP Desk Care - zadbaj o swój biznes online!

Sprawdzona opieka techniczna dla Twojego sklepu

OLX WooCommerce

Instalacja

Instrukcja instalacji →

Aktywacja Subskrypcji

Aktywacja subskrypcji →

Aktualizacja

Instrukcja aktualizacji →

Ważne Informacje

API OLX nie obsługuje darmowych kategorii. Bezpośrednio ze sklepu możesz wystawić ogłoszenia wyłącznie do płatnych kategorii OLX.

Zobacz listę kategorii (pkt 10), w których możesz wystawiać ogłoszenia przez API.

Wtyczka wymaga numerów Client ID oraz Client Secret do połączenia z API OLX. Aby je uzyskać należy stworzyć konto w Portalu Deweloperskim OLX oraz aktywować aplikację.

Konto w OLX

Kliknij tutaj i sprawdź w jaki sposób uzyskać dostęp do API.

Rejestracja wymaga podania adresu e-mail oraz hasła lub zalogowania za pomocą konta Facebook. Rejestracja jest moderowana przez zespół OLX i wymaga akceptacji.

Po akceptacji konta przez zespół OLX, przejdź do zakładki Aplikacje, a następnie kliknij przycisk Dodaj Aplikację. OLX wymaga wypełnienia formularza aplikacji razem z danymi kontaktowymi oraz adresem strony internetowej.

Przykładowy formularz aplikacji wygląda w ten sposób:

aplikacja-olx-woocommerce

Uwaga! Upewnij się co do poprawności Adresu Powrotu. Musi to być adres strony, na której będzie działać wtyczka. Adres musi zostać podany bez znaku “/” na końcu URL.

Ustawienia wtyczki

Autoryzacja

Kraj – to wybór dodany od wersji 2.0.0 wtyczki. Wybierz kraj, w którym chcesz prowadzić sprzedaż. Do wyboru jest Polska, Bułgaria, Kazachstan, Ukraina, Rumunia, Portugalia.
Client ID – Client ID jest wymagany do autoryzacji połączenia. Załóż konto na Portalu Deweloperskim OLX i pobierz klucz.
Client Secret – Client Secret jest wymagany do autoryzacji połączenia. Załóż konto na Portalu Deweloperskim OLX i pobierz klucz.
Status połączenia – w tym miejscu możesz sprawdzić, czy połączenie z aplikacją OLX zostało autoryzowane.

Dane sprzedawcy

Wypełnienie pól jest wymagane do autoryzacji połączenia i wystawienia ogłoszenia.

Imię – wpisz imię, które będzie widoczne przy ogłoszeniach.
Numer telefonu – wpisz numer telefonu, który ma być widoczny przy ogłoszeniach. Numer telefonu musi być prawdziwy, ponieważ jest walidowany przez API OLX podczas wystawiania ogłoszenia.
Województwo – wybierz województwo, w którym prowadzisz sprzedaż.
Miasto – wybierz miejsce, w którym prowadzisz sprzedaż. Lista miast będzie generowana na podstawie wybranego województwa. Twój wybór będzie widoczny przy ogłoszeniu.

Typ oferty – wybierz jedną z dostępnych opcji:

  • Prywatna,
  • Firmowa.

Wystaw warianty jako osobne ogłoszenia – zdecyduj czy warianty produktów mają być wystawiane jako osobne ogłoszenia. Jeśli pozostawisz opcje niezaznaczoną, wówczas warianty będą dodawane w ramach głównego produktu. Wtyczka jako cenę wykorzysta najniższą z cen wariantów, a informacja o wariantach zostanie wyświetlona jako lista pod opisem ogłoszenia. Jeśli zaznaczysz opcję wówczas warianty produktów będą wystawiane jako osobne ogłoszenia.

Wystawianie ogłoszenia

Aby wystawić ogłoszenie przejdź do OLX → Dodaj ogłoszenie i uzupełnij pola ogłoszenia.

Na tym etapie możesz stworzyć szablon ogłoszenia. Wystarczy, że dodasz tytuł szablonu i klikniesz Zapisz szablon w metaboxie znajdującym się w prawej kolumnie. Szablon daje Ci możliwość mapowania kategorii OLX z kategoriami WooCommerce i predefiniowania wartości w polach ogłoszenia

Szablon OLX

 

Dodaj tytuł szablonu – uzupełnij tytuł dla szablonu. Szablon będziesz mógł później odnaleźć w zakładce OLX > Lista szablonów.
Kategorie WooCommerce – wybierz kategorię produktów WooCommerce.
Produkty WooCommerce – na podstawie wybranej kategorii, w tym polu pojawią się produkty, na podstawie których będziesz mógł wystawić ogłoszenia.
Kategoria OLX – wybierz kategorię OLX, w której chcesz wystawić ogłoszenia. Upewnij się, że wybrałeś końcową gałąź kategorii.
Tytuł – uzupełnij tytuł ogłoszenia. Możesz użyć shortcode [tytul_produktu], którym umieścisz tytuły produktów w ogłoszeniach.
Cena – uzupełnij cenę ogłoszenia. Możesz użyć shortcode [cena_produktu], którym umieścisz ceny produktów w ogłoszeniach.
Opis – uzupełnij opis ogłoszenia. Możesz użyć shortcode [opis_produktu] lub [krotki_opis_produktu], którymi umieścisz opisy produktów w ogłoszeniach.
Atrybuty – w zależności od wybranej kategorii OLX, w ustawieniach pojawią się różne pola atrybutów. Część z nich jest wymagana i musi zostać uzupełniona.
Obrazki – zaznacz checkbox aby w ogłoszeniach umieścić obrazki użyte przy produktach. Do ogłoszenia zostanie pobranych maksymalnie osiem zdjęć produktu.

Kliknięcie przycisku Dodaj ogłoszenia powoduje przekazanie do API requestu z danymi ogłoszenia. W tym momencie, ogłoszenie jest tworzone w systemie i dostaje status Nowe, a następnie Oczekujące na moderację. Po zaakceptowaniu ogłoszenia przez moderatora OLX, status ogłoszenia zmieni się na Aktywne.

Ogłoszenia

W zakładce Ogłoszenia znajdziesz listę ogłoszeń, jakie zostały wystawione za pomocą wtyczki razem z informacjami o Tytule ogłoszenia, ID, Statusie, Kategorii oraz terminach ważności. Kliknięcie w numer ID spowoduje przekierowanie do ogłoszenia w serwisie OLX.

Za pomocą masowych działań jest możliwe:

    • Zamknięcie ogłoszenia – zaznacz ogłoszenie i w masowych działaniach wybierz Zakończ ogłoszenie, następnie kliknij Zastosuj. Zamknięcie ogłoszenia jest możliwe dla statusów Nowe i Aktywne.
    • Przenieś do kosza – zaznacz ogłoszenie i w masowych działaniach wybierz Przenieś do kosza, następnie kliknij Zastosuj. Przeniesienie do kosza jest możliwe dla statusów Nowe i Aktywne.
    • Odświeżenie statusu – kliknij przycisk Odśwież status znajdujący się w górnym menu.
Statusy ogłoszeń odświeżane są automatycznie co 600 sekund

Lista szablonów

W zakładce Lista szablonów znajdziesz wszystkie zapisane szablony ogłoszeń, jakie stworzyłeś. Na ich podstawie możesz szybko wystawiać kolejne ogłoszenia OLX.
Zobacz jak stworzyć szablon ogłoszeń.